بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


تاکسی چگونه به ایران رسید؟

با گسترش شهرنشینی و به کارگیری اتومبیل در جابه‌جایی افراد، ضرورت وجود حمل‌ونقل درون‌شهری بیش از پیش احساس می‌شد. کارهایی متفاوت برای حل ...


با همکارم ازدواج کنم یا نه؟

پرسش این است؟ آیا ازدواج با همکار خوب است یا بد؟ شاید بسیاری از افراد در همان لحظه اول به جرات بگویند عالی است. دو نفر که چند ساعت در طول روزهای کاری یکدیگر را دیده اند و از یکدیگر شناخت دارند، بیشتر با هم تفاهم خواهندداشت و چه انتخابی بهتر از این.


سارق مسلح صرافی خیابان فردوسی: قرار بود ۲۶ اسفند با نامزدم کنار سفره عقد بنشینم/ دانشجو هستم

سارقانی که در جریان سرقت مسلحانه به یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی تهران دستبرد زده بودند دیروز به بازسازی صحنه سرقت پرداختند.  ایران ...


ماجرای ۱۳میلیون یورویی که دو ستاره ایرانی از دست دادند

در گذشته تیم‌های اروپایی ستاره‌های تیم ملی را به خدمت می‌گرفتند و از این ترانسفرها پول کلانی نصیب باشگاه‌های ایرانی می‌شد.


درخواست موشکی بان کی مون از ایران

سیاست | شنبه ۱۹ تير ۹۵ ساعت ۱۲:۵۱ | نسخه چاپي

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در گزارش دو سالانه خود خطاب به پانزده عضو شورای امنیت درباره اجرای تحریم‌ها و محدودیت‌های باقی‌مانده در مورد ایران که در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته است، گفت: من از ایران می‌خواهم تا از انجام آزمایش‌های موشکی بالستیک صرفه‌نظر کند چراکه این اقدامات می‌تواند باعث افزایش تنش‌ها در منطقه شود.
به گزارش ایسنا،دبیرکل سازمان ملل در گزارشی مدعی شد که آزمایش‌های موشکی ایران با روح سازنده توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی سازگاری ندارد اما تصمیم این‌که آیا این آزمایش‌ها نقض برجام محسوب می‌شود بر عهده شورای امنیت سازمان ملل است.
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در گزارش دو سالانه خود خطاب به پانزده عضو شورای امنیت درباره اجرای تحریم‌ها و محدودیت‌های باقی‌مانده در مورد ایران که در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته است، گفت: من از ایران می‌خواهم تا از انجام آزمایش‌های موشکی بالستیک صرفه‌نظر کند چراکه این اقدامات می‌تواند باعث افزایش تنش‌ها در منطقه شود.
بیش‌تر تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) اجرای تعهدات هسته‌ای تهران را تایید کرد، برداشته شدند. اگرچه هنوز تحریم‌ها و محدودیت‌های دیگری علیه ایران وجود دارد.
بنا بر قطعنامه سازمان ملل، از ایران خواسته شده است تا از انجام آزمایش‌های موشکی بالستیک که می‌توانند کلاهک هسته‌ای حمل کنند جلوگیری کنند.
منتقدان توافق برجام اعلام کردند که لحن به کار برده شده در قطعنامه آن را برای ایران لازم‌الاجرا نکرده است.
بان کی مون گفت: اگرچه وظیفه تفسیر قطعنامه‌های شورای امنیت برعهده خود این شورا است، این آزمایش‌های موشکی بالستیک با روح سازنده توافق هسته‌ای امضا شده میان ایران و قدرت‌های جهانی سازگاری ندارد.
اعضای شورای امنیت قرار است 18 جولای در مورد بررسی گزارش بان کی مون به گفت‌وگو بنشینند. کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان در ماه مارس در دادخواستی خطاب به دبیرکل سازمان ملل در مورد آزمایش‌های موشکی ایران نوشتند: این آزمایش‌ها ضمن ناسازگاری با قطعنامه شورای امنیت در مخالفت با آن قرار دارد.
این چهار کشور مدعی شدند که موشک‌های بالستیک آزمایش شده قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای بوده‌اند و از شورای امنیت خواستند تا اقدامات مناسب را در واکنش به عدم حرکت تهران در راستای تعهدات خود اتخاذ کند.
این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران ادعاهایی مبنی بر این‌که این موشک‌ها قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای هستند را تکذیب کرده‌اند.
گزارش بان نقض قطعنامه شورای امنیت توسط آزمایش‌های موشکی ایران را تایید نمی‌کند.
او می‌گوید ایران تاکید کرده است، هیچ‌گونه موشکی را که قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای باشد، آزمایش نکرده است.
بان هم‌چنین در این گزارش نگرانی خود را از ضبط تسلیحات توسط آمریکا در دریای عمان در ماه مارس ابراز کرده است.
به گفته او آمریکا این‌گونه نتیجه‌گیری کرده است که تسلیحاتی که توسط ایران تولید می‌شود احتمالا به یمن فرستاده می‌شوند. در حالی که ایران به دبیرخانه سازمان ملل اعلام کرده که هرگز در رساندن تسلیحات به نیروهای یمنی دخالت نداشته است.
بان در گزارش خود آورده است که سازمان ملل هنوز هم در حال بررسی اطلاعاتی است که توسط آمریکا فراهم شده است و ایران نیز باید اطلاعات به‌روز رسانی شده را در مورد ضبط محموله‌های تسلیحاتی در ماه مارس را در زمان مناسب در اختیار سازمان ملل قرار دهد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟