مدل عجیب لکسوس با 41 هزار لامپ+تصاویر

حالت سوم رقص نور در این خودرو ژست نام دارد که با توجه به حرکات دست نمایش و چراغ‌های LED تغییر خواهد کرد. این واکنش مدیون استفاده از یک کنسول بازی قدرتمند در بدنه خارجی خودرو است.


نماینده دلواپس: چرخ «سانترفروج‌ها» نمی چرخد!

عضو جبهه پایداری و منتقد برجام در تذکر شفاهیش، در یک اشتباه کلامی وقتی خواست از نچرخیدن چرخ‌های سانتریفیوژ انتقاد کند، در تلفظ این واژه به ...


فریبا نادری: وقتی مردم درفضای مجازی به هنرمندان ناسزا می گویند،دلیلی ندارد وارد این فضا شوم

فریبا نادری،بازیگر فیلم قصه گیتی به تازگی با یک روزنامه مصاحبه کرده است.کشف جسد متلاشی شده یک زن در یافت‌آباد

جسد متلاشی شده زنی در لاین تندرو شرق به غرب پل الغدیر یافت‌آباد کشف شد.


حضرتی: دولت با پرداخت‌های نجومی شفاف و بدون ملاحظه برخورد کند؛ اقتصاد دولتی زمینه‌ساز رانت و فساد است

سیاست | شنبه ۱۹ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۱۹ | نسخه چاپي

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم معتقد است تا زمانیکه اقتصاد دولتی است و بخش خصوصی اعتباری ندارد، باید انتظار بروز مشکلاتی از قبیل فساد و رانت را داشت.

الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه اخیر رییس‌جمهور درباره حقوق‌های نامتعارف و تاکیدات مطرح شده پیرامون اصلاح قانون نظام پرداخت کشور، گفت: قانون پرداخت با نقص هایی همراه است و این باعث بروز برخی تخلفات و سوءاستفاده شده است، حتی گاها این تخلفات به بهانه اجرای قانون بوده است لذا باید در مسیر اصلاح نظام پرداخت کشور حرکت کرد.

وی تصریح کرد: سیاست دولت در این زمینه شفاف سازی است، رییس جمهور، وزرا و دیگر اعضای دولت تاکنون نشان دادند که در راستای شفاف سازی گام برمیدارند.

این چهره اصلاح طلب مجلس تاکید کرد:شفاف سازی یعنی اینکه اگر شما در جایی هم مشکلی داشتید و قصوری صورت گرفته است که متوجه آن نشدید به راحتی عذرخواهی کنید و در جهت جبران ان آن تخلف، قدم‌ بردارید، یا اگر لازم باشد وزیری استعفا دهد و مدیری برکنار شود این کار انجام شود.

وی با بیان اینکه در این مدت دولت اجازه نداده است که کار به قوه قضاییه کشانده شود و جلوتر از قوه قضاییه اقدام کرده است، خاطرنشان کرد: هرجا که لازم بوده مدیری استعفا دهد استعفا داده است، یا اگر مدیری باید برکنار شود برکنار شد و پولهایی که باید به خزانه برمی‌گشت تلاش شده اینکار صورت بگیرد.

این نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه باید از دولت برای اقدامات صورت گرفته تشکر کرد، افزود: ولی غفلت سه ساله دولت جای گلایه دارد، ما معتقدیم باید این اقدامات و برخوردهای دولت ادامه داشته باشد و متوقف نشود، دولت باید ملاحظات را کنار بگذرد و آنجایی که مسایل مربوط به وزیر یا استاندارها و ... است را با دقّت مورد بررسی قرار دهد.

وی ادامه داد: برای مثال ما گزارشات خوبی از مناطق ازاد و منطقه ازاد اورند و واگذاریهای که انجام می شود نداریم، در هیات مدیره شرکتها افرادی هستند که هنوز در ٢٠یا حتی ٢٥شرکت عضو هیات مدیره هستند، یا حتی گزارشاتی داریم که برخی از آقازاده ها و مدیران برخی شرکت ها کارگردان برخی کارها هستند که در مظان اتهام هستند.

حضرتی اضافه کرد: دولت باید بدون ملاحظه و اینکه چه کسی فرزند چه کسی است وبا قوت و شفافیت برخوردهایش را انجام دهد.

وی تصریح کرد: اگر اراده جمعی قوه قضاییه، مقننه و مجریه به کار گرفته شود قطعا این فساد ریشه کن شدن است البته باید دست رسانه ها نیز در این زمینه باز گذاشته شود.

این عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دنیا فساد دامن‌گیر بسیاری از کشورها شده بود اما همه اراده ها بر این قرار گرفت که برخورد کنند و هر کسی نیز که ذره ای انحراف داشت و یا الوده بود محترمانه کنار گذاشته شد.

وی با بیان اینکه دولت باید در مسیر درست ساده سازی و شفاف سازی جلو برود و در این راستا گام بردارد، گفت: دولت باید آنجایی که انتقاد منتقدین درست و بجا بود از آنها تشکر کند و حتی هدیه گل برای انها بفرستد، آنجایی که نیز انتقاداتشان بِجا نیست و از انتقاد به تخریب تبدیل شد انها را تحمل کند.

حضرتی تاکید کرد: تا زمانی که ٧٠و٨٠درصد اقتصاد ما دولتی است و از دولتی بودن به خصولتی بودن تبدیل می شود و بخش خصوصی اعتباری ندارد و تا زمانی که اتکا ما به رانت نفتی است باید همچنان منتظر این باشیم که در جاهایی مشکلاتی از نوع این فسادها و رانت ها بروز پیدا کند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در رابطه با اینکه دولت چگونه می تواند اعتماد افکارعمومی را که در حال حاضر بدبین و حساس شده را جلب کند، گفت: دولت با همین دست فرمانی که جلو برود و بدون ملاحظه کارش را انجام دهد، آنجایی که احساس کند زمینه های رشد و سواستفاده و فساد وجود دارد باید روزنه ها را ببندد و برخورد کند .

منبع: خبرآنلاین

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: دستمزد ،