خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


ماجرای عکس گرفتن بازیکنان استقلال با زن نیمه برهنه + عکس

بازیکن خطاکار استقلال که با گرفتن عکس یادگاری کنار یک بانوی نیمه برهنه مرتکب خطای بزرگی شده به جای عذرخواهی بابت بی احتیاطی خود، مدعی شد طرف ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


بودجه هست ولی در کنار آن دزدهای فراوان هم هست

سیاست | جمعه ۱۸ تير ۹۵ ساعت ۱۸:۳۱ | نسخه چاپي

بودجه
 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: از منبع موثقی گزارش رسیده که 950 نفر در کشور غارتگری کرده‌اند و بین 15 تا 50 میلیون دریافتی داشته‌اند که مدیران بخش‌های بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی هستند.
به گزارش فرارو، خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های این هفته با اشاره به مسئله حقوق‌های نجومی گفت: مردم و مسئولان ما باید بدانند که این ثروتی که به عنوان بیت‌المال در کشور است، مثلش مثل خونی است که در بدن انسان وجود دارد و باید به تمام اعضا برسد و اگر به عضوی نرسد، منجر به فلج شدن و یا مرگ وی می‌شود.
موحدی کرمانی تصریح کرد: این پولی که در جامعه است، عامل قیام شماست، شما وقتی اقتصاد سالم دارید که سرمایه‌ها درست به کار گرفته و به نحو صحیحی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه قرآن هر زمان که می‌گوید «نماز»، دنبالش «زکات» را هم می‌گوید، چرا که خدا هر دوی اینها را با هم قبول می‌کند؛ مثلاً اگر کسی فقرا را نبیند و به زکات نپردازد، خدا نماز او را هم نمی‌پذیرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: همین‌طور مسئله پدر و مادر، اگر کسی شکرگذار خدا باشد ولی شکر پدر و مادرش را به جا نیاورد، خدا شکر او را قبول نمی‌کند.
موحدی کرمانی تاکید کرد: برخی خیال می‌کنند بیت‌المال صاحب ندارد و هر چه که بتوانند از آن برداشت می‌کنند و گمان می‌کنند که زرنگی است؛ نه آقا چنین چیزی نیست اشتباه نکنید.
وی ادامه داد: یک ریال که از بیت‌المال می‌گیرید، صاحب دارد؛ این پول‌ها حدود ۸۰ میلیون نفر صاحب دارد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: غارتگر بیت‌المال بداند که یک دزد است؛ دزدی که پول ۸۰ میلیون نفر را می‌دزد.
موحدی کرمانی تصریح کرد: حکومت امیرالمومنین (ع) ثابت نشد مگر به واسطه همین غارتگران؛ آنها که عادت به غارتگری داشتند، به مقابله با علی (ع) برخاستند و جنگ جمل را به راه انداختند.
وی اظهار داشت: ممکن است این غارتگری به سقوط یک حکومت منجر شود. در کربلا هم خیلی‌ها به خاطر پول و مال دنیا می‌جنگیدند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: گزارش رسیده که ۹۵۰ نفر در این کشور غارتگری کرده‌اند، کم رقمی نیست، اینها حقوقی بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون داشته‌اند و مدیران بخش‌های بانکی، بیمه‌ای و دولتی ما بودند؛ البته رقم بالاتر از ۵۰ میلیون هم داشتیم.
موحدی کرمانی گفت: اینها چه کسانی هستند که مثل زالو به این نظام چسبیده‌اند و خون ما را می‌مکند و نمی‌گذارند که این خون به محرومان و مستضعفان جامعه برسد.
وی افزود: برخی می‌گویند بودجه نداریم، خیر بودجه هست ولی در کنار این بودجه‌های فراوان، دزدهای فراوان هم هست.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: نمی‌دانم مسئولان مربوطه خواب بودند؛ آخر چقدر خواب، ۹۵۰ نفر غارت کردند.
موحدی کرمانی با اشاره به اینکه مردم می‌گویند انشاءالله مسئولان ما بیدارند، بنابراین ما می‌خوابیم، گفت: این همه غارت و دزدی؟ مگر نمی‌شد جلوی اینها را بگیرید، یک لایحه از دولت، یک طرح از مجلس، یک قانون وضع می‌شد و جلوی این غارتگری‌ها را می‌گرفتند.
وی تاکید کرد: در زمان غارتگری‌ها، بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کجا بودند؟
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سفارش امیرالمومنین (ع) به مالک‌اشتر که در میان کارگزاران خود، جاسوسانی داشته باشد، افزود: مسئولان باید جاسوسان سری داشته باشند که بدانند چه کسی امین است و چه کسی خیانتکار.
موحدی کرمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «دریافت‌های نامشروع باید به بیت‌المال برگردانده شود و افرادی که غارت کرده‌اند، مجازات و برکنار شوند»، افزود: پدیده این دریافت‌های نامشروع، نتیجه سبک زندگی اشرافی‌گری در جامعه است و خیانت به آرمان‌های انقلاب محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: باید کوتاهی‌های گذشته را جبران کرد و این‌گونه نباشد که سر و صدایی به پا شود و بعد از مدتی این موضوع را به دست فراموشی سپرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مسئولان بدانند که مردم منتظرند که ببینند شما با غارتگران چه می‌کنید، آیا آنها را از هر مسئولیتی در این نظام برکنار می‌کنید و پول‌های غارت شده را برمی‌گردانید؟
موحدی کرمانی با اشاره به اینکه قرآن برای استفاده از بیت‌المال معیار دارد، افزود: قرآن به ما می‌گوید: «بسنج به اندازه کاری که برای مردم می‌کنی، از بیت‌المال پول برداشت کن چرا که بقیه آن حرام است.» و قرآن تاکید می‌کند که «بدبخت‌ها فکر نمی‌کنید قیامتی هم است، در آن دنیا چه جوابی به خدا می‌دهید که البته به امید خدا در این دنیا هم رسوا خواهید شد».
وی گفت: ما انتظار داریم نتیجه عملی این بخشنامه‌ها را مسئولان مشخص کنند و بگویند چقدر دزدی شده و چقدر برگردانده شده است. همه ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم.
خطیب جمعه تهران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به موضوع خطر تروریسم، تصریح کرد: دنیا بداند و البته می‌داند که پرورش تروریست‌ها توسط آمریکا و صهیونیست‌ها و انگلیس انجام شده است، آنان این تروریست‌ها را به وجود آورده‌اند، اصولاً ریشه جنگ و ناامنی در منطقه و جهان، قدرت‌های استکباری و در رأس آنان آمریکای جنایتکار است. آنان می‌خواهند مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود و رژیم صهیونیستی نفس راحتی بکشد، ائتلافی هم که آمریکا می‌گوید علیه داعش ایجاد کرده، یک حرکت دروغین سوری است وگرنه خود آمریکا و استکبار جهانی این تروریست‌های داعش را به وجود آوردند و دوست دارند آنان حضور داشته باشند.
آیت‌الله موحدی‌کرمانی توضیح داد: آمریکایی‌ها و استکبار جهانی در عمل از تروریست‌ها حمایت می‌کنند و تروریست را در دنیا ترویج می‌کنند، منازعات سیاسی را به جنگ داخلی تبدیل می‌کنند، جنگ برادرکشی به راه می‌اندازند؛ چراکه زیست آنان در همین است.
وی تأکید کرد: با حمایت مالی و تسلیحاتی و درآمدهای نامشروع نفتی، افرادی را از مناطق مختلف به سوریه و عراق آورده‌اند تا در آنجا برادرکشی، ناامنی، گرفتاری و انواع بدبختی‌ها را به وجود بیاورند، امیدواریم ان‌شاءالله دنیا بیدار شود و خطر آمریکا را احساس و درک کند و یک قیامی علیه آمریکا و استکبار در دنیا به وجود بیاید و عمر آمریکا و همراهانش به سر آید.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟