5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.تصاویر: اگر می‌خواهید بیشتر عمر کنید به یکی از این 14 نقطه جهان بروید

تصاویر: اگر می‌خواهید بیشتر عمر کنید به یکی از این ۱۴ نقطه جهان بروید

گوناگون | چهارشنبه ۱۶ تير ۹۵ ساعت ۱۹:۱۰ | نسخه چاپي

افزایش طول عمر، یکی از آرزوهای همیشگی بشر بوده است. در دنیا ۱۴ کشور بالاترین طول عمر را دارند؛ عمده مردم این کشورها بالای ۸۱ سال عمر می کنند.

قابل انتظار است که مجمع جهانی اقتصاد شرایط اقتصادی کشورها را بررسی کند. اما این مجمع صرفا بر کیفیت اقتصادی کشورها در سراسر دنیا تمرکز نمی کند بلکه سلامت جمعیت کشورها هم از جمله مقوله های مد نظر تحقیقات این سازمان است.

به گزارش خبرآنلاین به نثل از بیزینس اینسایدر، همانطور که انتظار می رود هر چه یک کشور به لحاظ اقتصادی پیشرفته باشد، به تبع آن بیشتر هم به وضعیت سلامت افراد جامعه اهمیت می دهد و به این ترتیب طبیعی است که طول عمر افراد در این کشورها بالاتر می رود هر چند در این مورد کیفیت سلامت برنامه های غذایی افراد را هم نباید نادیده گرفت.

شما در لیست پیش رو با کشورهایی آشنا می شوید که متوسط طول عمر افراد بالای 80 سال است. در همین کشورهاست که به زبان ساده تر افراد بیشتر عمر می کنند که خب در همه این موارد برنامه غذایی ، شرایط اقتصادی و توجه به سلامت کلی از مهمترین فاکتورها هستند. با این کشورها بیشتر آشنا شوید.

کره جنوبی -طول عمر (امید به زندگی): 81.4 سال

این اتفاق در طول چند سال گذشته واقع شد. زمانی که این کشور به لحاظ اقتصادی پیشرفت های چشمگیری را بر اساس فعالیت طبقه متوسط و البته پرکار جامعه تجربه کرد. جامعه ای فعال و به تبع آن وضعیت اقتصادی بهتر و خب ، بالا رفتن امید به زندگی بین مردم.

لوکزامبورگ - طول عمر (امید به زندگی) : 81.4 سال

این کشور با جمعیتی بسیار کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی و البته سرانه درآمدی بالا برای هر نفر از جمله مناطقی است که برنامه سلامت جامع و کاملی دست پیدا کرده و خیلی راحت یکی از بهترین خدمات مراقبت های بهداشتی را ارائه می دهد.

نروژ - طول عمر (امید به زندگی): 81.5 سال

سن امید به زندگی در کشور نروژ طی چند دهه گذشته به طور پیوسته رشد محسوسی داشته است. نروژی ها البته این موضوع را یکی مدیون کاهش در مرگ و میر نوزادان هستند و دیگر درصد بالای توجه افراد میانسال فعال که کار و فعالیت را به خانه نشینی ترجیح می دهند.

بریتانیا - طول عمر (امید به زندگی) 81.5 سال

اگرچه بریتانیا یکی از بالاترین آمار را در بیماری چاقی مفرط بین کشورهای اروپای غربی دارد اما مراقبت های بهداشتی با کیفیت بخش خصوصی، به بالا رفتن طول عمر در این کشور کمک شایانی کرده است.

سوئد - طول عمر (امید به زندگی) 81.7 سال

طول عمر افراد در کشور سوئد به طور کلی دو سال بالاتر از سایر کشورهای عضو در سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه است. همین سازمان اعلام کرده است کیفیت آب بالای این کشور یکی از دلایل طول عمر مردمان آن است.

استرالیا - طول عمر (امید به زندگی) 82.1 سال

تصاویر/_اگر_می‌خواهید_بیشتر_عمر_کنید_به_یکی_از_این_14_نقطه_جهان_بروید_افزایش_عمر_شادی_زندگی

سازمان سلامت جهانی اخیرا اعلام کرده ، ارتقای سبک زندگی سالم تر و پیشرفت مراقبت ها و خدمات مربوط به سلامت ، طول عمر در کشور استرالیا را طی سال های اخیر بالاتر برده است.

سنگاپور - طول عمر (امید به زندگی) 82.1 سال

طول عمر و امید به زندگی در این کشور طی سی سال گذشته افزایش پیدا کرده است. سنگاپوری این اتفاق را مدیون پیشرفت در مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه و درمانی هستند.

اسپانیا - طول عمر (امید به زندگی) 82.4 سال

تصاویر/_اگر_می‌خواهید_بیشتر_عمر_کنید_به_یکی_از_این_14_نقطه_جهان_بروید_افزایش_عمر_شادی_زندگی

اسپانیایی ها به برنامه های غذایی مدیترانه ای خود مشهور هستند، چیزی که دکترها معتقدند قطعی ترین نتیجه این سبک زندگی می تواند طول عمر بیشتر باشد. رژیم های غذایی مدیترانه ای مملو از سبزیجات تازه و ماهی هستند که البته با چربی های سالم مثل روغن زیتون و آجیل خام همراه هستند.

فرانسه - طول عمر (امید به زندگی) 82.6 سال

فرانسه کمترین آمار بیماری چاقی مفرط را در بین کشورهای عضو در سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه دارد. طبیعی است که نتیجه اش می تواند طول عمر بیشتر در بین مردمان این کشور باشد.

سوئیس - طول عمر (امید به زندگی) 82.7 سال

وضعیت اقتصادی مطلوب این کشور که سوئیس را در بین کشورهای ثروتمند قرار داده است مراقبت های بهداشتی و برنامه های غذایی سالم را برای همه اقشار این جامعه در دسترس قرار داده است. مسن ترین زن در سوئیس متولد شد و در همین کشور از دنیا رفت. رز راین، در سال 1897 به دنیا آمد و در 2010 از دنیا رفت. او 113 سال عمر کرد.

ایسلند - طول عمر (امید به زندگی) 82.9

تصاویر/_اگر_می‌خواهید_بیشتر_عمر_کنید_به_یکی_از_این_14_نقطه_جهان_بروید_افزایش_عمر_شادی_زندگی

ایسلندی ها طبق نظر متخصصان تغذیه از بهترین رژیم غذایی در دنیا بهره مند هستند. همین برنامه غذایی سالم است که در این کشور خطر دیابت و بیماری های قلبی را به شدت کاهش داده است.

ایتالیا - طول عمر (امید به زندگی) 82.9

ژورنال پزشکی لانست می گوید ایتالیایی ها بیشترین طول عمر را در بین همه کشورهای اروپایی دارند چرا که شکاف طبقاتی بین مردم این کشور در کمترین حالت ممکن است. این موضوع بدین معناست که تمام مردم این کشور به خدمات بهداشتی مناسب و مواد غذایی سالم دسترسی یکسانی دارند.

ژاپن - طول عمر (امید به زندگی) 83.1 سال

سه سال پیش ژاپن در رتبه دوم کشورهایی قرار گرفت که خودکشی در آن بخصوص بین جمعیت زنان این کشور بیداد می کند. با این حال طول عمر به طور طبیعی در این کشور بالاست چه اینکه ژاپنی ها از رژیم غذایی سالمی پیروی می کنند.

هنگ کونگ - طول عمر (امید به زندگی) 83.5 سال

تصاویر/_اگر_می‌خواهید_بیشتر_عمر_کنید_به_یکی_از_این_14_نقطه_جهان_بروید_افزایش_عمر_شادی_زندگی

مجلات مختلف پزشکی و سلامت مقاله های متعددی درباره هنگ کونگ و طول عمر مردمان این سرزمین منتشر کرده اند که می گویند ورزش رزمی به شکل قابل توجهی به مردم این کشور کمک می کند تا حتی در سنین بالا فعال و سالم باقی بمانند. غذاهای بخار پز و نوشیدن چای بسیار از جمله عواملی هستند که هنگ کونگی ها را به سمت یک برنامه غذایی صحیح سوق داده اند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: عمر ، شادی ،

دیدگاه شما چیست؟