اردوغان از رفراندومی دیگر در ترکیه خبر داد

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری ترکیه پس از پیروزی رای "آری" در انتخابات که قدرت‌هایش را توسعه می‌دهد، تاکید کرد، زمان آن رسیده که ترکیه احیای ...


شعار پرسپولیسی‌ها جلوی رستوران منصوریان!

«هواداران پرسپولیس پس از قهرمانی مقابل فست‌فود علی‌منصوریان تجمع کردند و شعار دادند!» این خبر سوژه محمدرضا میرشاه ولد در خبر ورزشی شده است.


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و ...


شعار پرسپولیسی‌ها جلوی رستوران منصوریان!

«هواداران پرسپولیس پس از قهرمانی مقابل فست‌فود علی‌منصوریان تجمع کردند و شعار دادند!» این خبر سوژه محمدرضا میرشاه ولد در خبر ورزشی شده ...


معرفی عاملان ماندن ابراهیمی و آخرین وضعیت حاجی‌صفی و شهباززاده

معرفی عاملان ماندن ابراهیمی و آخرین وضعیت حاجی‌صفی و شهباززاده

ورزش | سه شنبه ۱۵ تير ۹۵ ساعت ۲۲:۳۲ | نسخه چاپي

سرمربی تیم فوتبال استقلال در گفتگویی تفصیلی به تشریح آخرین وضعیت این تیم برای حضور در لیگ شانزدهم پرداخت. وی همچنین افرادی که باعث شدند امید ابراهیمی در این تیم بماند را معرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا منصوریان پس از استقرار کاروان تیم فوتبال استقلال در ارمنستان به تشریح برنامه های این تیم در طول ۱۲ روز اردوی آماده سازی پرداخت. سرمربی آبی ها در گفتگویی تفصیلی با زرندی مدیر رسانه ای استقلال که در اردوی ارمنستان انجام شد به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
دلایل انتخاب کمپ در ارمنستان
وی در مورد دلایل انتخاب این کمپ گفت: کمپ آکادمی ملی ارمنستان را به این دلیل انتخاب کردیم که شناخت کافی از این کمپ داشتیم و می‌دانستیم این کمپ برای تیم‌های مختلف ارمنستان در رده‌های ملی است. اگر هم تیمی بخواهد از بیرون بیاید باید تیم ملی باشد اما امسال شرایط را طوری در نظر گرفتند که تیم های باشگاهی هم بیایند و تمرین کنند. ما زودتر متوجه این موضوع شدیم و اینجا را رزرو کردیم. هفته گذشته محمد خرمگاه و ادموند اختر را به این شهر فرستادیم تا برنامه ۱۲ روزه استقلال را با مسئولان کمپ هماهنگ کنند. وقتی هم که خودم آمدم دیدم که سه مسئله مورد نیاز یک مربی یعنی خواب، تغذیه و زمین چمن کاملا ایده ال است.
کمپ را می بینم و حسرت می خورم
منصوریان در مورد امکاناتی که در این کمپ وجود دارد گفت: دیدن این امکانات یک جای حسرت برای من می گذارد که چرا ما در کشورمان برای تیم ملی یا برای استقلال و پرسپولیس چرا چنین امکانات نداریم. چطور می شود که در کشور ما که به عنوان سومین کشور ثروتمند جهان از نظر منابع است نمی توانیم چنین کمپی داشته باشیم. دلیلش این است که همدلی بین ما نیست. اگر در کشور ما این امکانات باشد خود من تیمم را نمی آوردم خارج از کشور.
۴۲ روز تمرین در نظر گرفته بودیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد شرایط این تیم گفت: از زمان شروع تمرینات تاکنون ۴۲ روز را برای تمرینات در نظر گرفته بودیم که یکی از این روزها را از دست دادیم. از ۲۷ خرداد تمرینات را شروع کردیم. یک روزی هم که آسیب دیدیم به خاطر این بود که بازیکنان برای تست پزشکی رفته بودند. یکی از تست های که گرفتند بیوتیمکس بود که بدون اجازه و هماهنگی با من بود و دیگر بازیکنانم را برای تست پزشکی نخواهم فرستاد.
امکانات سخت افزاری استقلال کم است
وی در ادامه خاطرنشان کرد: روال تمرین ما دست نخورده است. امکانات اولیه برای استقلال خیلی کم است. در هیات مدیره هم گفتم درخواست نتایج باید با امکانات همخوانی داشته باشد. مسائل مالی خیلی مهم است که تیم وسط مسابقات افت نکند. همه این عوامل کمک می کند که ما بتوانیم نتایج مثبتی داشته باشیم.
امسال همه باید به من کمک کنند
علیرضا منصوریان با اشاره به شرایطی که امسال تیمش دارد گفت: امسال باید همه به من کمک کنند. از تدارکات که از نظر من مهمترین عضو تیم است تا بقیه عوامل که باید به من کمک کنند. مردم اطلاعات داخلی از تیم ندارند. آنها فقط نتایج خوبی را می خواهند. اما امسال علاقمندان استقلال تغییر روند جریان بازی را هم می خواهند. آنها زیبایی فوتبال را می خواهند. هدف اول ما این است که بتوانیم در روند جریان بازیهای استقلال تغییرات مثبتی ایجاد کنیم که تیم هجومی شود.
استقلال نباید تحت فشار هیچ تیمی باشد
وی در مورد دیدارهای فصل آینده و اینکه چه انتظاری از استقلال و خودتان دارید گفت: مجموعه ما در باشگاه حلقه هایی را تشکیل می دهد که هر کدام جزو عوامل موفقیت تیم هستند. ما باید به روش تیم های مدرن دنیا بازی کنیم. تیمی که می خواهد برای ۲۵ میلیون علاقمند بازی کند باید حریفانش را تحت فشار بگذارد و خودش تحت فشار نباشد. این می طلبد که باشگاه تمام اختیارات را در اختیار مجموعه ما قرار بدهد.  قطعا هدف اصلی ما نتیجه گرفتن است. ممکن است هر پنج - شش بازی ما در یک بازی خوب نباشیم و زیبا بازی نکنیم و مساوی و باخت هم داشته باشیم. اما این نتایج باید برای هوادار ما یک اتفاق باشد نه عادت.
تشنگی و گرسنگی را در بازیکنان استقلال می بینم
سرمربی تیم فوتبال استقلال با تاکید بر حل مشکلات مالی گفت: باید شرایط به گونه ای باشد که بازیکن استقلال حق و حقوقش را بگیرد و اگر فردا بعد بازی کرد و ما به او اعتراض کردیم نگوید من حق و حقوقم را نگرفته ام. احساس خیلی خوبی نسبت به بچه های استقلال دارم. تشنگی و گرسنگی را در آنها می بینم. ضمن اینکه نظم هم در اردوی ما دیده می شود.
استقلال دهه ۶۰ و ۷۰ را زنده می کنیم
علیرضا منصوریان در مورد شرایطی که بر این تیم حاکم شده است گفت: استقلال دهه ۶۰ و ۷۰ همین شکل بود. اولین چیزی که داشت وحدت و همدلی بود. مردم برای استقلال بودند و استقلال هم برای مردم. ما باید این استقلال را زنده کنیم. بچه های ما جوان هستند. به همین خاطر از هواداران می خواهم که صبور باشند. ممکن است ما برای تغییرات با مقاومت هایی هم مواجه شویم.
هواداران نگذارند کسی به ما آسیب بزند
سرمربی آبی های تهران خاطرنشان کرد: من می خواهم که هوادار استقلال نگذارد کسی به ما آسیب بزند. اعتقاد دارم که استقلال و پرسپولیس از هم ضربه نمی خورند بلکه از داخل خودشان ضربه می خورند. در یک دهه گذشته تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که استقلالی ها از خودشان ضربه می خورند و پرسپولیسی هم از خودشان. امسال هواداران ما باید باهوش باشند. ما امسال یک شعار درست کردیم:« استقلالی حمایت حمایت، استقلالی اتحاد اتحاد»  امسال می خواهیم که همه طرفدار استقلال باشند. باید به این صندلی احترام گذاشت. حالا هرکسی می خواهد سرمربی باشد هواداران باید پشت یک مجموعه به نام استقلال باشند.
به بازیکنان گفتم برای هوادار وقت بگذارند
منصوریان به اهمیت حضور هواداران در تمرینات استقلال اشاره کرد و گفت: به خاطر احترام به هواداران ما محل تمرین را عوض نکردیم. به بازیکنان هم گفتم که باید برای هوادار وقت بگذارند و با انها با احترام رفتار کنند. من خودم یک هوادار بودم. از هفت سالگی تا بیست و دو سالگی هوادار استقلال بودم برای همین حس و حال آنها را درک می کنم. باید بازیکنان طوری رفتار کنند که خستگی از تن هواداران دربیاید. این یک انرژی مضاعف به ما می دهد.
دو هوادار ابراهیمی را در استقلال نگه داشتند
وی در مورد اعلام آمادگی برخی هواداران برای کمک مالی به باشگاه استقلال جهت جذب بازیکنان گفت: برخی از این هواداران که من با آنها بزرگ شده ام وضعیت مالی خوبی دارند. برادران شفیع زاده از جمله این هواداران هستند که باید از آنها تشکر کنم. در نگه داشتن امید ابراهیمی تاثیر مستقیم داشتند. ما در شرایط سختی قرار داشتیم و به اهرمی نیاز داشتیم که بتوانیم امید را در استقلال نگه داریم. این دو بزرگوار ورود کردند. برای بازیکن خوب باید پول هزینه کنیم. یکی از چیزهایی که من را ناراحت می کند این است که همه عوامل باشگاه از فصل قبل طلبکار هستند. وقتی من این موضوع را فهمیدم ناراحت شدم. قبل از سفر هم به من گفتند اگر خرید بعدی شما احسان حاجی صفی هست روی ما حساب ویژه کن.
با حاجی صفی صحبت کردم
علیرضا منصوریان در مورد جذب احسان حاجی صفی نیز گفت: ما با احسان حاجی صفی صحبت کردیم و قول و قرارهایی با هم گذاشتیم. اگر پیشنهادات خارجی اش نهایی نشود حق انتخاب دارد بین سپاهان و استقلال. البته سپاهان خانه حاجی صفی است و استقلال تیمی است که خانواده اش دوستش دارند. به خودش هم گفتم که بهترین انتخاب را داشته باشد. امیدوارم اگر شرایط فراهم شود و بخواهد در ایران بازی کند ما بتوانیم احسان را به باشگاه خودمان بیاوریم.
آخرین وضعیت سجاد شهباززاده
وی در این مورد گفت: یک بخش این است که سجاد می خواهد در لیگ اروپایی بازی کند. سوپر لیگ ترکیه هم کیفیت خوبی دارد. من در خط حمله روی سجاد حساب کرده ام. اما وقتی خودم را جای سجاد می گذارم به مسئولان تاکید کردم که با احترام با او صحبت کنند. اجازه بدهند که با فراغ بال تصمیم بگیرد. سجاد الان در فضایی گیر کرده است یکی عشق به استقلال و یکی هم عشق به فضای پیشرفت. اینطور نیست که بگوییم اگر برگردد جریمه می شود. هر وقت برگردد قدمش روی چشم ماست. مشکلی که خواهد داشت این است که از نظر بدنی عقب تر از بازیکنان است و باید خودش را برساند. از هواداران استقلال هم می خواهم که به سجاد احترام بگذارند. هر کسی که به سجاد در فضای مجازی توهین کند انگار به من توهین کرده است. اگر رفت باید برایش آرزوی موفقیت کرد و اگر برگشت باید مثل پسر استقلال او را در آغوش بگیریم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟