سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


چگونه انرژی خود را مدیریت کنیم؟

سلامت | سه شنبه ۱۵ تير ۹۵ ساعت ۱۷:۵۵ | نسخه چاپي

مدیریت کردن انرژی، تکنیک هایی دارد که به آنها خواهیم پرداخت. استرس یکی از عوامل اتلاف انرژی شما است. با کنترل استرس تا حد زیادی می توانید بر انرژی خود مدیریت داشته باشید.
مدیریت زمان اهمیت بسیار زیادی دارد، اما اینکه چگونه انرژی خود را کنترل و مدیریت کنیم، از آن هم مهم‌تر است.
چشمان خود را به خط پایان بدوزید
برداشتن گام‌های آهسته و موزون کلید اصلی مدیریت انرژی است لحظه‌ای به ظاهر دوندگان مسافت‌های طولانی فکر کنید، آنها لاغر و رنگ‌پریده هستند.
حالا لحظه‌ای به دوندگان دوی سرعت مثل مایکل جانسون فکر کنید. آنها قوی، قدرتمند و پرانرژی به نظر می‌رسند؛ گویی همیشه مشتاق و سرحال هستند و به راحتی می‌توانند موانع را از سر راه‌شان بردارند.
توضیح  این مسأله بسیار ساده است، وقتی که خط پایان را به وضوح می‌بینید و فاصله زیادی از شما ندارد، پر انرژی‌تر حرکت می‌کنید و شادتر و مشتاق‌تر گام برمی‌دارید. این مسأله در زندگی ما نیز درست به همین صورت است.
به ریتم طبیعت توجه کنید
ریتم طبیعت یک مثال خوب از مدیریت انرژی موثر است طبیعت به خودی خود نبض و ریتم دارد. حرکتی موجی شکل بین فعالیت و استراحت در دل طبیعت نیز دیده می‌شود. به جزر و مد دریا فکر کنید.
به حرکت فصل‌ها و حتی به طلوع و غروب خورشید این ریتم باید در زندگی انسان نیز وجود داشته باشد. ما انسان‌ها باید به ریتم زندگی احترام بگذاریم.
ورزشکاران روسی در دهه 1960 پی به این نکته مهم بردند و تلاش کردند با بهره‌گیری از این مفهوم در رقابت‌های المپیک به موفقیت‌های زندگی دست یابند.
ما به جای آنکه به طبیعت و درس‌های آن توجه کنیم، سعی می‌کنیم از راه‌های غیر طبیعی مثل نوشیدن قهوه، نوشیدنی‌های شیرین و انرژی‌زا به سرعت به چیزی که می‌خواهیم برسیم و انرژی خود را در سطح بالاتر نگه داریم؛ در حالی‌که این روش همیشه جواب نمی‌دهد و نمی‌تواند ما را به اهداف‌مان برساند.
اهمیت چرخه استراحت چیست؟
اگر می‌خواهید که عملکردتان با بالاترین حد ظرفیت باشد، باید به چرخه استراحت خود اهمیت بیشتری دهید. گروهی از روانشناسان مطالعات و تحقیقات کاملی را روی برخی رقابت‌های اصلی تنیس‌بازان انجام دادند.
آنها به حرکات تنیس‌بازان حرفه‌ای در حین بازی توجه می‌کردند و بارها و بارها این موارد را مورد توجه قرار می‌دادند که بهترین بازیکنان تنیس چگونه در زمین تنیس راه می‌روند یا اینکه در حین راه رفتن شانه‌های‌شان را چگونه نگاه می‌دارند و اینکه نگاه خود را چگونه متمرکز می‌کنند و حتی چگونه حرف می‌زنند.
این عادات به تنیس‌بازان حرفه‌ای کمک می‌کند تا میزان ضربان قلب خود را کاهش دهند (در هر دقیقه تا 20بار) کاهش ضربان قلب باعث می‌شود که برای ادامه مسابقه انرژی بیشتری داشته باشند و سرحال‌تر عمل کنند و نتیجه آن نیز پیروزی در برابر رقیب است.
اینکه در چرخه استراحت چه رفتارها و عاداتی داریم، تأثیر زیادی در میزان موفقیت و شکست ما در رقابت‌ها دارد.
با برنامه‌ریزی بیشتر استرس‌ها را کاهش دهید
اگر می‌خواهید به جایی برسید که 90 درصد از انرژی خود را برای انجام کاری حفظ کنید، باید با برنامه‌ریزی از استرس‌های خود بکاهید. وقتی که دچار استرس می‌شوید، هیچ‌یک از کارهای‌تان را نمی‌توانید به درستی انجام دهید؛ بنابراین تا می‌توانید استرس را از خود دور کنید.
دعا کردن و اعمال مذهبی به خلاقیت انسان می‌افزاید
اگر می‌‌خواهید سطح انرژی خود را به بهترین حالت ممکن برسانید، باید عزم و اراده خود را نیز سازماندهی کنید. هر وقت که می‌خواهید تصمیم‌گیری هشیارانه‌ای داشته باشید یا کاری انجام دهید، در اثر تردید‌ها و دودلی‌ها، بخشی از انرژی خود را از دست می‌دهید.
به همین دلیل است که روانشناسان می‌گویند اگر برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر داشته باشید، کمتر دچار تردید می‌شوید. در ضمن دعا کردن در این چنین مواقعی تأثیر مثبتی خواهد داشت.
با دعا کردن بخشی از تردید‌ها از بین می‌روند و شما می‌توانید شفاف‌تر انتخاب کنید. دعا به اعماق قلب شما نفوذ می‌کند و به شما اطمینان و آرامش می‌دهد که به جلو حرکت کنید و انرژی کمتری را هدر بدهید.
بعد از دعا احساس آزادی می‌کنید و می‌توانید انرژی خود را متمرکز و روش‌های خلاقانه برای انجام کارهای‌تان کنید.
تمرینات فکری به شما انرژی می‌دهند
دانستن اینکه چه چیزهایی برای شما ارزش محسوب می‌شوند و اینکه چگونه اعمال و رفتارهای شما از ارزش‌های‌تان حمایت می‌کنند، می‌تواند به میزان انرژی شما بیفزاید.
برخی از تمرینات ذهنی و روحی کمک می‌کنند که هموار با این ارزش‌ها در تماس باشید. انرژی روحی ما عمیق‌ترین بخش قدرت ماست و برای دست‌یافتن به آن باید بدانیم که منتظر چه هستیم.
ما باید با این ارزش‌ها زندگی و زمانی را در سکوت به این سوالات مهم فکر کنیم با این‌‌کار به انرژی روحی – روانی خود سوخت می‌رسانیم.
منبع: زندگی‌آنلاین
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟