بهنوش طباطبایی به خبر جدایی‌ از همسر معروفش دامن زد!+تصاویر

با گذشت نزدیک به هفت سال از ازدواج بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل مرداد ماه امسال خبری مبنی بر جدایی دو بازیگر سینما و تلویزیون بار دیگر این دو ...


اختصاصی «پایش»

مخالفت نعمت زاده با درخواست رئیس جمهور برای استعفا

برخی منابع خبری از مخالفت وزیر صنعت با پیشنهاد رئیس جمهور برای استعفا از سمت خود خبر می دهند.


لحظه شکار عقاب

(Sadie Whiteloks) عکاس سرشناس حیات وحش تصاویری دیدنی از لحظه شکار یک ماهی توسط عقاب را از دریاچه‌ای که پر از تمساح است را شکار کرده. این دریاچه در پارک ...


جدیدترین روش در اسپرت‌کردن ماشین+تصاویر

به تازگی روکشهایی با طرح (زنگ زدگی فلز) تولید شده که به سادگی روی بدنه خودرو چسبانده می‌شود. این روکشها به شدت مورد پسند جوانان قرار گرفته است.


معاون قوه قضاییه: آمار طلاق در ایران ناراحت کننده است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم قوه قضاییه با بیان اینکه در بحث طلاق آمارها ناراحت کننده است، گفت: سن طلاق در کشور پایین است و خانواده ...


تصاویر: پوسترهایی که مردم را آزار داد!

| سه شنبه ۱۵ تير ۹۵ ساعت ۱۸:۱ | نسخه چاپي

در این نوشتار ۵ پوستر فیلم های سینمایی جهان معرفی می‌شود که در زمان اکران و بعد از آن در سراسر طول سال افکار عمومی را به چالش کشیده‌اند و موضوع بحث رسانه‌ها، تماشاگران و منتقدان بوده‌اند. تولیدکنندگان فیلم‌های بسیاری از این پوسترها در نهایت مجبور به حذف و کنار گذاشتن این طرح‌ها شده‌اند ولی اثرات سوء آن‌ها سالیان سال بر جوامع بشری باقی مانده است.
پوستر هر فیلم از آن‌جا که ادغام هنر و کسب و کار است نقش بسیار حساسی در فروش گیشه دارد. تولیدکنندگان فیلم‌ها باید طرحی را برای پوستر انتخاب کنند که علاوه بر آنکه موضوع فیلم و هنر کارگردان و نویسنده را نشان می‌دهد بتوان مخاطبان را به پای گیشه حلب کند و به فروش فیلم نیز کمک کند. و مساله‌ی وفاداری به موضوع فیلم در عکس و طرح تبلیغاتی(پوستر) و هم‌چنین جلوگیری از تحریک و تشویش اذهان عمومی و رعایت برخی خط قرمزهای سانسوری از مهمترین مباحث صنعت سینما است.
در ادامه ۵ پوستر فیلم را می‌بینیم که در زمان اکران و انتشار بسیار بحث‌برانگیز بوده‌اند و مخاطراتی را برای تولیدکنندگان به همراه داشته‌اند و افکار عمومی را مشوش کرده‌اند چرا که برخی مضامین خشونت، تبعیض نژادی، بی احترامی به سنت‌ها، مسایل صریح و خشن جنسی و بی احترامی به مذهب را در خود داشته‌اند.
(Final Destination 5 (2011

تصاویر/_پوسترهایی_که_مردم_را_آزار_داد!_پوستر_فیلم_سینمایی

این پوستر با تصویر نمایش گور، خشونت، اضطرابی که در ژانر وحشت خود دارد پس از نصب در ایستگاه های مترو مخالفت‌های بسیاری را برانگیخت چرا که عامل خشونت جوانان بسیاری شد و حتی ۵ مورد مرگ نوجوانان به دلیل پیروی از الگوهای نمایشی این فیلم گزارش داده شد. پس از موج مخالفت با این پوستر از بسیاری شهرها و کشورها جمع آوری شد.

(Man Bites Dog (1992

تصاویر/_پوسترهایی_که_مردم_را_آزار_داد!_پوستر_فیلم_سینمایی

این پوستر که رویکردی کمدی اما بسیار نگران کننده را در خود دارد با نمایش قتل عام و یک پستونک خون‌آلود گویی سیلی محکمی به هنر زده است. این پوستر یک روایت بسیار تلخ از رواج آزادی بی حد و حصر و قتل عام و پوچ گرایی است و نهایت خشونت با کشتن یک نوزاد و فروافتادن پستونک او به نمایش درآمده است.
(Silent Night, Deadly Night (1984

تصاویر/_پوسترهایی_که_مردم_را_آزار_داد!_پوستر_فیلم_سینمایی

پوستر فیلم شب خاموش، شب مرگبار در ژانر وحشت نوعی بی احترامی به سنت‌ها و در شکلی دیگر مذهب را به همراه داشت. چرا که یک قاتل با تبری خون آلود و با لباس بابانوئل از پشت بام خانه آویزان است. این پوستر شش روز پس از انتشار با موج مخالفت خانواده‌های امریکایی و رواج ترس و گریز کودکان از بابانوئل همراه شد و تولیدکنندگان فیلم مجبور به حذف آن در تمام مجامع عمومی شدند.
(The Hills Have Eyes 2 (2007

تصاویر/_پوسترهایی_که_مردم_را_آزار_داد!_پوستر_فیلم_سینمایی

در فیلم تپه‌ها چشم دارند به شکل ناراحت‌کننده‌ای خشونت و نژادپرستی به چشم می‌خورد و منتقدان معتقدند نشان دادن یک انسان در کیسه‌ای که سرش گره خورده و به سمت ناکجا آبادی با انزجار برده می‌شود برای یک اکران عمومی بسیار ناراحت کننده و نامناسب است.
(Saw II (2005

تصاویر/_پوسترهایی_که_مردم_را_آزار_داد!_پوستر_فیلم_سینمایی

دو انگشت قطع شده‌ی کثیف در پس زمینه‌ی سفیدرنگ این پوستر تلنگری به رواج شکنجه و خشونت و تبعید در جامعه‌ی امروزی است. شاید بتوان گفت حتی رنگ سفید این پوستر هم تداعی نوعی ترس بدون مرز و خشونت پنهان باشد.
منبع: فوربس
ترجمه: سایت بازده
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: