خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


آخرین هواپیمای کنکورد فعال، راهی موزه شد

آخرین هواپیمای کنکورد مافوق صوت فعال، بعد از اینکه ۱۳ سال غیرفعال روی باند فرودگاه بریستول فیلتون بود، راهی یک آشبانه هواپیمای ویژه شد که ...


پژو 508 در ایران؛ زنگ خطر برای رنو تلیسمان

ایران خودرو بزودی Peugeot 508 را به بازار سدان‌های لوکس ایران وارد می‌کند. در غیاب تویوتا کمری، کیا اپتیما و رنو تلیسمان اصلی‌ترین رقیب پژو 508 ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که ...


لاریجانی:در ماجرای حقوق‌های نجومی از قانون سوءاستفاده شد؛ استفاده از تروریست‌ها اشتباهی استراتژیک است

سیاست | سه شنبه ۱۵ تير ۹۵ ساعت ۱۶:۱۲ | نسخه چاپي

رئیس مجلس با اشاره به اینکه در ماجرای حقوق‌های نامتعارف در برخی سازمان‌ها تخلف از قانون، صورت گرفته گفت: در بخش‌هایی هم شاهد سوء استفاده یا غفلت از قانون هستیم.
به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس در جلسه علنی سه شنبه-15 تیر- پس از قرائت گزارش رئیس مرکز پژوهش‌ها در مورد حقوق‌های نامتعارف گفت: در یک ماه اخیر که کمیسیون شکل نگرفته بود، موضوع فیش‌های حقوقی رخ داد. احساس کردم که مجلس نمی‌تواند از این موضوع جدا باشد و باید در متن قرار گیرد. لذا با سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، کمیسیون اصل نود و مرکز پزوهش‌ها جلساتی گذاشتیم و اطلاعات لازم را ارائه دادند.
رئیس مجلس افزود: در این روند معلوم شد که خود این بخش‌های نظارتی هم اطلاعات کافی ندارند و این نکته را نشان داد که موضوع به این مهمی دغدغه اصلی نهادهای نظارتی نبوده است.
لاریجانی با اشاره به گزارش‌های سه ماه از برخی نهادها چون صندوق توسعه ملی، تأکید کرد: برای مثال گزارش های سه ماهه از صندوق به ما ارائه میکردند ولی درباره حقوق به ما گزارشی ندادند. این اتفاق نشان داد که غفلتی هم در بخش اجرایی کشور و هم از سوی نهادهای نظارتی صورت گرفته است.
*حقوق‌های نامتعارف را نباید به تمام کشور نسبت داد
رئیس مجلس گفت «بعد از ارائه گزارش‌های معلوم شد که در برخی از بخش های کشور از جمله بانک ها و برخی وزارتخانه ها این موضوع حقوق‌های بالا، جدی است ولی این موضوع مربوط به تمام کشور نیست.»
وی در رابطه با بررسی دلایل حقوق‌های نامتعارف گفت: بعد که بررسی کردیم معلوم شد که برخی تخلف کرده‌اند. برخی که این روزها میگویند مطابق قانون عمل کردیم،‌ حرف درستی نیست و اینگونه نبوده است. ‌چون در قانون سقف حقوق و مزایا مشخص شده است.
لاریجانی با بیان این موضوع که برخی از قانون سوء استفاده کردند، تأکید کرد: « مثلا در یک جلسه همه اختیارات هیات امنا را به هیات عامل دادند و آنها هم برای خودشان حقوق وضع کردند. این کار خلاف قانون بود.
رئیس مجلس مخلوطی از تخلف، سوء استفاده از قانون و اهمال کاری را دلیل به وجود آمدن این مشکل عنوان کرد و گفت: برخی جاها تخلف از قانون و سوء استفاده انجام گرفته و  بعضی نهادها هم حساسیت کافی نداشتند.
وی افزود: در این فاصله هم سازمان بازرسی کل و دیوان محاسبات همکاری خیلی زیادی کردند و با استفاده از قدرتی که داشتند اطلاعات ریزی را دادند که در چه بخش‌هایی دچار آسیب شدیم. تقریبا در شرکت‌ها، هلدینگ، بانک‌ها و چند وزارتخانه که با توجه به شرایط خاص شان حقوق نامتعارف داشتند، تخلف‌‌هایی صورت گرفته است که که باعث شد یکسری از کارکنان احساس تبعیض کنند.
*کمیسیون اصل نود می‌تواند پیگیر این موضوع باشد
رئیس مجلس با تأکید بر لزوم پیگیری این موضوع از سوی کمیسیون‌های مجلس گفت: حال اگر لازم است کار بیشتری انجام بدهیم،  از این به بعد کمیسیون‌هایی مانند کمیسیو اصل نود می‌توانند این موضوع را دنبال کنند.
او معتقد است که «مهم‌تر از همه اینها علاج موضوع است یعنی درجاهایی که از قانون غفلت شده است، حتما باید جلوی سرچشمه را بگیریم.»
لاریجانی افزود:حالا که ما درد را فهمیدیم، پیشنهادی برای طرح هم ارائه دهیم. آقایان پیش نویس طرحی را تهیه کردند و برای هفته آینده طرح به مجلس می آید و سیر قانونی را طی کند تا به صحن برسد.
*امیدوارم تلاش دوستان در موضوع حقوق‌های نامتعارف پایه‌ای برای علاج کلی باشد
وی با اشاره به این نکته که «امیدوارم تلاش هایی که دوستان در مرکز پزوهش، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کردند،‌پایه خوبی برای علاج کلی باشد.»، گفت: ‌من در جلسه مشترک با هیئت وزیران گفتم که حالا با هر انگیزه ای این موضوع مطرح شده باشد ما باید مثبت تلقی کنیم و ببینم کجا این ضایعه وجود داشته و آن را رفع کنیم.
*مشکل قانونی در حقوق‌های نامتعارف را قبول ندارم
رئیس مجلس تأکید کرد: اینکه گفته میشود مشکلش قانون است را قبول ندارم. بخشی از این اتفاقات به دلیل  تخلف و سوء استفاده از قانون بود و بخشی از آن به دلیل اهمال و گاهی هم سوءاستفاده از قانون که باید جلوی آن گرفته شود.
*حمله تروریستی بغداد نشان دهنده شرایط بد تروریست‌ها است
لاریجانی در رابطه با اقدام تروریستی چند روز اخیر در بغداد، گفت: در دو نوبت که خیلی ناجوانمردانه و دهشتناک 400 نفر از مردم عراق کشته و مجروح شدند که حاثه تلخی برای اسلام است. این رفتار تروریست ها بخاطر عملیات ارزشمند در فلوجه  است که فتح الفتوح مبارزه با تروریست ها بود. تروریست‌ها شرایط بدی پیدا کردند.ضیقی که این جریانات تروریستی پیدا کردند و معلم شد مردم عراق مردم رشید ی هستند. به ملت و دولت و پارلمان عراق تسلیت می گوییم.
اقدام تروریستی جوار مسجدالنبی توهین به ساحت پیامبر است
وی همچنین ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی در منطقه قطیف و جوار مسجد النبی، گفت: با مردم عزیز عربستان که در این حادثه به آنها هم لطمه وارد شده است، ابراز تاسف و همدری می‌کنیم. اینکه در جوار مسجد النبی اقدام تررویستی صورت بگیرد توهین و جسارت به ساحت پیامبر اکرم است.
*استفاده تاکتیکی از تروریست‌ها اشتباه استراتژیک است
لاریجانی افزود: بارها به کشورهای منطقه گفته بودیم که در استفاده تاکتیکی از جریان تروریستی، اشتباه استراتژیک نهفته است. کشورهایی فکر می کنند به صورت تاکتیکی می توانند از جریان تروریست استفاده کرد، یک اشتباه بزرگ راهبردی می‌کنند. بعدها ماجراهای وسیع تری را در منطقه ایجاد می‌شود و خود این کشورها را تحت ااشعاع قرار می دهند.انشاءاله این حوادث باعث درک بهتر همه مردم منطقه شده و  رفاقت مسلمان هم بیشتر شود و از این طریق ریشه تروریست کنده شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: دستمزد ،

دیدگاه شما چیست؟