تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است ...


3 زن دزدان طلا فروشی های تهران/ اعتراف سالومه، سحر و نگار به دهها فقره سرقت (+عکس)

سه زن که به شیوه کش روی از طلا فروشی های تهران و چند شهر دیگر سرقت کرده بودند، به دهها فقره دزدی اعتراف کردند.


3 زن دزدان طلا فروشی های تهران/ اعتراف سالومه، سحر و نگار به دهها فقره سرقت (+عکس)

سه زن که به شیوه کش روی از طلا فروشی های تهران و چند شهر دیگر سرقت کرده بودند، به دهها فقره دزدی اعتراف کردند.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


آخرین قیمت خودروهای داخلی و چینی در بازار شب عید (+جدول کامل)

هر چند که وضعیت خرید و فروش در مورد خودروهای ایران خودرو و سایپا بهتر و بیشتر بوده است ولی خودروهای چینی نیز با عرضه شرایط های فروش اقساطی و ...


منتجب‌نیا: از روحانی در مسیر مقابله با پرداخت‌های نامتعارف حمایت کنیم؛ منتقدان انصاف داشته باشند

سیاست | سه شنبه ۱۵ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۴۳ | نسخه چاپي

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با تقدیر از رئیس جمهور برای پیگیری مساله حقوق‌های نامتعارف گفت: باید از روحانی حمایت کنیم تا نهضت عدالت گستری و مبارزه با فساد به سرانجام برسد.

رسول منتجب نیا  با اشاره به این‌که «پرداخت‌های نجومی یک پدیده شوم است که به تدریج بوجود آمده و ریشه در سال‌های گذشته دارد» اظهار کرد: زمانی که شرکت‌های دولتی تشکیل شد و به هیات‌های مدیره اجازه دادند که خارج از چارچوب قوانین، پرداختی و دریافتی داشته باشند، این فساد آغاز شد. در مجلس سوم قانون نظام هماهنگ پرداخت‌ها تصویب شد تا با این پدیده مقابله شود اما قانون دور زده شد و همین عامل سرچشمه همین حقوق‌های نامتعارف امروز شده است.

وی با بیان این ‌که «این پرداخت‌ها یک خطر جدی و حتی جدی‌تر از اختلاس‌هاست» تصریح کرد: هر چه زودتر باید با این پدیده شوم مقابله شود. با این حال عده‌ای می‌خواهند از این مساله استفاده جناحی و انتخاباتی کنند و تخریب دولت را شروع کرده‌اند. این پرداخت‌ها ریشه در دولت‌های قبل داشته و در دولت نهم و دهم دامنه بیشتری یافته است.

وی خاطر نشان کرد: دولت روحانی با مشکلات فراوانی روبرو بوده و در این سه سال فرصت نکرد به این پرداخت‌ها رسیدگی کند یا اطلاع کافی درباره‌ آن نداشت. دولت اکنون شجاعت به خرج داده تا با این پدیده شوم مقابله کند و به همین دلیل باید از روحانی تشکر و از او حمایت کرد. روحانی کابینه را خط قرمز ندانست و دستور پیگیری و مقابله با افرادی را داد که تخلف کرده‌اند. اگر این اتفاقاق در دولت گذشته رخ می‌داد، رسیدگی انجام نمی‌شد و دولت و کابینه به عنوان خط قرمز معرفی می‌شدند. منتقدان دولت هم باید انصاف داشته باشند و از دولت برای مقابله با این پدیده حمایت کنند.

قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی با اشاره به پاسخ رهبری به معاون اول رئیس جمهور و تاکید ایشان بر تلاش همه نهادها و قوا برای رسیدگی به موضوع حقوق‌های نامتعارف گفت: همه قوا و نهادهای انقلابی باید تحت رسیدگی و کنترل قرار گیرند و مسئولان سه قوه باید با هم همکاری کنند. دامنه رسیدگی به حقوق‌های نامتعارف باید از نهادهای دولتی گسترده‌تر شود و به سایر نهادها و قوا هم برسد.

وی خاطر نشان کرد:‌باید نشان دهیم که در حکومت دینی، عدالت اجرا می‌شود. اگر یک بام و دو هوا عمل کنیم و با دم دست‌تر ها برخورد کنیم و سایرین معاف شوند، ظلم بیشتری کرده‌ایم.

وی همچنین پیشنهاد کرد که کمیته‌ای مرکب از سه قوه به همراه نماینده‌ای از سوی رهبری تشکیل شود تا پرداخت‌های همه قوا و نهادها بررسی شود و گفت: در این مسیر تلاش شود که نظام آسیب نبیند این مساله باید به عنوان یک مساله ملی در نظر گرفته شده و از آن سوء استفاده جناحی نشود.

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟