رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


ثبت نام ۲۶ هزار ۳۲۷ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات

ثبت نام ۲۶ هزار ۳۲۷ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات

اقتصاد | سه شنبه ۱۵ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۱۹ | نسخه چاپي

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ثبت نام ۲۶ هزار و ۳۲۷ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در نشست کارگروه رفع موانع تولید است گفت: کرمان یکی از استان هایی است که پایلوت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مشخص شده است.
وی ادامه داد: عملا انتظاراتی که در جامعه است اگر همه استین ها را هم بالا بزنیم باز بخشی مسائل و مشکلات باقی خواهد ماند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با توجه به صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکم فروردین ۹۵ و ماه مبارک رمضان گفت: ایشان تاکید بر تقویت و پیشبرد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط داشته‌اند و فرموده‌اند برای حل مشکل رکود و بیکاری توجه به صنایع کوچک و متوسط و احیای اینگونه صنایع که از بنیادهای اقتصاد مقاومتی است می‌تواند تحرک و ایجاد اشتغال کند.
وی جمع بندی از جلسات را بسیار راهگشا دانست و گفت: در استان کرمان پتانسیل‌ها و ظرفیت های زیادی وجود دارد که استاندار کرمان با جدیت وارد عمل شده و در این مقطع که این فرماندهی را به عهده دارند همه باید به گونه ای عمل کنیم که موانع در فراروی تولید برداشته شود.
یزدانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی اگر قرار بود هر دستگاهی کار خود را انجام دهد نیازی به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نبود بلکه باید کاری فراتر از آنچه که هست از سوی همه انجام می‌شد.
۹۶ درصد صنایع کشور صنایع کوچک و متوسط است
وی با اشاره به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور و نخستین مصوبه تشکیل کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در ابتدای سال ۹۵ به ریاست وزیر صنعت گفت: تاکنون بالغ بر ۲۰ جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و ۱۱ جلسه کارگروه ملی در سطح کشور تشکیل و تصمیمات مهمی در این جلسات گرفته شده است.
وی افزود: کارگروه های رفع موانع تولید به صورت جدی در استان‌ها برگزار شده است و در بخش تسهیلات مهم‌ترین بحثی که مطرح شده این بوده که این تسهیلات به طرح‌ها یا بنگاه هایی اعطا می‌شود که اولویت آنها مشکل نقدینگی بوده و در حوزه بازار نیز مشکلی نداشته باشند و با حل مشکل بایستی این واحدها تا پایان سال به بهره برداری برسند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی بیان داشت: اختیاراتی به استان‌ها داده شده که تا سقف یک میلیارد تومان را خود می‌توانند در بانک‌ها تصمیم بگیرند و تقسیط کنند و متقاضیان نیز در این چارچوب تکالیف را دارند که باید مجوز داشته و تا پایان سال واحد تولیدی خود را از تعطیلی خارج کند.
وی افزود: بانک‌ها هم مکلف هستند که بعد ازمعرفی از کارگروه به بانک، اعطای تسهیلات را به بنگاه‌ها شروع کنند و اگر مشکلی در مسیر واگذاری اعطای تسهیلات بود ظرف یک هفته باید با ذکر دلایل اعلام شود و نبایستی مانعی برای اعطای تسهیلات به واحدهایی که زودبازده شناسایی شده‌اند و بر این اساس به بانک معرفی شده‌اند وجود داشته باشد.
یزدانی یادآور شد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برای بانک‌ها نیز تکالیفی تعیین و در این رابطه نشست هایی در تهران برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۶ هزار میلیارد رقمی نیست که بانک‌ها اعلام کنند اعطای تسهیلات نداریم گفت: در تحلیلی که در کل کشور انجام شد واحدهای صنعتی با مجوز ۸۸ هزارو ۳۲۵ واحد در کل کشور دارای پروانه‌ی بهره برداری است که ۸۰ هزار و ۴۸۷ واحد آن صنایع کوچک و چهار هزار و ۳۶۲ واحد متوسط است.
وی با توجه به اینکه در کل کشور ۴ درصد از صنایع بزرگ و ۹۶ درصد نیز صنایع کوچک و متوسط هستند افزود: این آمار نشان دهنده اهمیت صنایع کوچک و متوسط است و این واحدها با کوچک‌ترین حمایت و همراهی به چرخه تولید و بهره برداری خواهند رسید و اگر رها شوند بسیار آسیب خواهند دید همانطور که در دوره های قبل شاهد چنین اتفاقی بوده‌ایم.
هفت هزار و ۱۴۱ واحد صنعتی راکد در شهرک های صنعتی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به مستقر شدن ۹۰۰ واحد صنعتی بزرگ در شهرک های صنعتی گفت: از این تعداد ۱۰۸ صنعت راکد است.
وی در ادامه افزود: ۳۷ هزار و ۵۸۳ واحد صنعتی داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر است که از این تعداد ۳۴ هزار و ۹۵۲ واحد صنعتی، کوچک و یکهزار و ۸۲۹ واحد نیز متوسط است.
یزدانی افزود: در داخل شهرک‌ها از مجموع واحدهای دارای پروانه بهره برداری هفت هزار و ۱۴۱ واحد راکد است و می‌توانیم به جرات اشاره کنیم همه آمار ارائه شده مستند و مشخص است و کلی گویی نیست و از همه مسئولان نیز که در چنین نشست هایی حاضر می‌شوند بدانند که کلی گویی نباید کرد بلکه باید به خاطر اهمیت این موضوع به جزئیات پرداخته و مستند صحبت کرد چرا که در مقابل کل کشور مسئول و پاسخگو هستیم.
وی به وجود ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور اشاره و بیان کرد: در کل کشور یکهزار و ۵۰۲ واحد غیر از دو بانک دی و سامان، توسط بانک‌ها در کشور به جانشینی تملک شده و یکهزار و ۹۹ مورد داخل شهرک های صنعتی کشور است.
۵۸ درصد واحدهای صنعتی در دولت قبل تعطیل شد
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در ادامه گفت: در دولت نهم و دهم ۵۸ درصد واحدها تعطیل شده بود و ۴۲ درصد تعطیلی‌ها در سه دوره دیگر بوده است و رسالت ما این است که واحدهای راکد و زیر ظرفیت را حمایت کنیم و به ظرفیت برسانیم.
وی افزود: استان کرمان از مجموع یکهزار و ۹۲۸ واحد موجود، یکهزار و ۶۵۶ واحد صنایع کوچک و فقط ۸۸ واحد صنایع بزرگ را دارا است.
وی همچنین با اشاره به اینکه ۷۵ درصد واحدهای صنعتی استان کرمان در شهرک های صنعتی ایجاد شده‌اند افزود: ۱۵ واحد در این استان توسط بانک‌ها تملک شده که دو مورد فعال و ۱۳ مورد غیر فعال هستند.
یزدانی بیان داشت: همه بانک‌ها، نهادها، بنیادها و قرارگاه‌ها مکلف هستند بدون طرح در کارگروه واحدهای در تملک خود و طرح های در دست اجرا و واحدهای زیر ظرفیت را در چارچوب مفاد اقتصاد مقاومتی به ظرفیت برسانند.
در دست اجرا بودن ۳۳۰۰ طرح سرمایه گذاردر کرمان
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: سه هزار و ۳۱۳ طرح در استان کرمان در دست اجراست که نشان می‌دهد این استان زمینه خوبی برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری دارد.
یزدانی گفت: در استان کرمان تعداد واحدهایی که بین ۵۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند ۴۳۲ واحد در کل شهرک های استان است که از این تعداد ۳۸۰ واحد صنایع کوچک است که این نشان دهنده نقش صنایع کوچک بوده که در ۴۰ ناحیه و شهرک در حال واگذاری زمین هستیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: سال گذشته از مجموع ۲۹۲ قرارداد بسته شده در شهرک های صنعتی استان کرمان، ۲۱۴ مورد در پنج شهرک و ناحیه صنعتی بوده است.
وی یکی دیگر از وظایف کارگروه رفع موانع تولید را تکمیل طرح های نیمه تمام، بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی عنوان کرد: ۹ هزار و ۲۲۲ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، در کشور وجود دارد که ۹ درصد مجموع طرح های کشور را شامل می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ثبت نام ۲۶ هزارو ۳۲۷ بنگاه یا طرح صنعتی در سامانه بهین یاب گفت: از این تعداد ۷۲۶ مورد مربوط به استان کرمان بوده است.
یزدانی یکی از مشکلات مطرح شده در برخی استان‌ها را عدم رغبت بانک‌ها به همکاری در این زمینه دانست و گفت: در کارگروه ملی مصوب شد که همه بانک‌ها در این راستا تکلیف دارند که تسهیلات را برای تکمیل طرح‌ها ارائه دهند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟