5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


سردار و رفقا در راه منچستر

کاروان تیم فوتبال روستوف روسیه به همراه مهاجم ملی‌پوش کشورمان برای بازی با منچستر یونایتد عازم انگلیس شد.<br />


اعطای مرخصی به ۱۴۰۰ زندانی در ماه مبارک رمضان

جامعه | دوشنبه ۱۴ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۲۹ | نسخه چاپي

دادستان تهران از اعطای مرخصی به 1400 نفر از محکومان زندان‌های پایتخت در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، جعفری دولت‌آبادی از رفع مشکل مرخصی پایان حبس زندانیان در نتیجه صدور بخشنامه‌ ریاست قوه قضاییه خبر داد.
وی در جلسه معاونان دادستان، سرپرستان دوایر نظارت، قضات شعب ویژه محکومان زندانی و قضات ناظر بر زندان‌های استان تهران در راستای اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها به دیدار هفته گذشته مسؤولان عالی قضایی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: پس از گزارش ریاست قوه قضاییه در خصوص وضعیت زندان‌ها و اقدامات صورت گرفته در این زمینه، مقام معظم رهبری بر ضرورت و کنترل ورودی به زندان‌ها و کاهش مجازات حبس و نظارت بر این امر از یک سو و نظارت بر اجرای کامل مجازات‌ها از سوی دیگر تأکید کردند و به اعمال مساعدت به محکومان مالی به ویژه با مبالغ اندک، توصیه نمودند.
دادستان تهران گفت : محور مهم دیگر فرمایشات مقام معظم رهبری ضرورت برخورد قاطع با قضات ناسالم دانستند.
دولت‌آبادی افزود: هرچند این افراد، تعداد اندکی از آمار قضات سراسر کشور را به خود اختصاص داده اند، ‌اما قوه قضاییه عزمی جدی در برخورد با چنین قضاتی دارد.
وی در ادامه بر ضرورت نظارت بیشتر سرپرستان نواحی دادسرای تهران بر اقدامات و عملکرد قضات ناحیه تحت تصدی تأکید کرد .
جعفری دولت‌آبادی در ادامه از وصول گزارشاتی دایر بر بازگشت معتادان متجاهر به خیابان‌ها به ویژه در مناطق جنوب شهر تهران خبر داد .
وی بر معرفی اعتیاد به عنوان آسیب اول کشور ، بر ضرورت تداوم طرح جمع‌آوری این گونه معتادان تأکید کرد و افزود : اعتیاد نوعی آسیب اجتماعی محسوب شده و هم بستر ارتکاب برخی جرایم را هموار می‌سازد لذا دادستانی تهران با تشکیل جلسات مشترک و همکاری سازمان‌های مرتبط این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
جعفری دولت‌آبادی در ادامه به حادثه شهران و تشکیل پرونده در دادسرای جنایی اشاره کرد و گفت : ضروری است مدیران شهری در مورد شناسایی نقاط مشابه در سطح شهر تهران اقدام کنند .
وی ادامه داد : مدیران شهری و دستگاه‌های مرتبط در سطح شهر تهران باید قبل از وقوع حوادثی مانند حادثه شهران به سراغ اینگونه نقاط بروند و نسبت به پیشگیری از وقوع حادثه در آن‌ها اقدام کنند.
دادستان تهران گفت: در جایی که هزاران تن خاک جا به جا شده است همه دستگاه‌ها از جمله سازمان آب، اداره برق و گاز و مخابرات و شهرداری مکلف به پیگیری هستند تا اتفاق ناگواری مانند حادثه شهران پیش نیاید.
وی افزود: اگر این حادثه در یک منطقه پر رفت و آمد و یا در ساعات پر تردد اتفاق می‌افتاد ، در نتیجه تلفات انسانی افزایش می‌یافت و خسارت زیادی را در پی ‌داشت ، لذا مدیران شهری مکلف به شناسایی نقاط حادثه خیز تهران هستند و باید برای جلوگیری از چنین حوادثی برنامه‌ریزی و پیشگیری کنند.
جعفری دولت آبادی اعلام کرد: پرونده حادثه شهران در مرحله کارشناسی است.
دادستان عمومی تهران هم‌چنین از تجربه موفق بازدید قضات دادستانی از زندان‌های تهران در ایام ماه مبارک رمضان یاد کرد و گفت: طی بازدیدی که از بند 209 زندان اوین داشتیم اطاله دادرسی در روند رسیدگی به پرونده‌ های متهمان زندانی ، به عنوان نقیصه ‌ای عمده است که می‌بایست در راستای رفع و یا کاهش آن تدابیری جدی اتخاذ کرد .
وی ضمن تأکید بر تداوم بازدیدهای هفتگی قضات ناظر از زندان‌های تهران، بازدید مستمر و روزانه از بندهای زندان را تکلیف ‌قضات ناظر بر زندان‌ها دانست.
دادستان عمومی تهران هم‌چنین بر ضرورت مساعدت در اعطای مرخصی به زندانیان به‌ویژه محکومان مالی صرف تأکید کرد .
وی خاطر نشان کرد : ما باید وضعیت زندانیان بلاتکلیف را به‌طور جدی پیگیری کنیم.
جعفری دولت‌آبادی بر ضرورت دیدار حضوری قضات ناظر با زندانیان تأکید کرد و گفت : این امر هر چند ممکن است به آزادی زندانیان نینجامد، اما آثار مثبت و آرامش روحی و روانی را برای زندانیان در پی دارد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین نظارت سرپرستان نواحی بر قرارهای تأمین کیفری منجر به بازداشت را امری ضروری دانست و ادغام محکومیت‌ها را تکلیف سرپرستان دادسرا و قضات اجرای احکام دانست و آن را عامل مؤثری در آزادی زندانیان و یا تجمیع محکومیت زندانیان خواند.
جعفری دولت‌آبادی همچنین یکی از مشکلات را صدور قرارهای عدم صلاحیت و ارسال پرونده‌های زندانیان به دیگر حوزه‌های قضایی و در مقابل، حضور زندانی در تهران دانست و همچنین وجود اختلاف در آمار زندانیان را معضلی قدیمی معرفی کرد که رفع آن مستلزم برخی اصلاحات ساختاری در زندان‌ها و همچنین نظارت سرپرستان نواحی بر زندانیان و حضور مستمر و هفتگی آنان در زندان‌هاست.

.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟