مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


افشاگری باشگاه ملوان درمورد انتقال امتیاز نفت تهران

ورزش | دوشنبه ۱۴ تير ۹۵ ساعت ۱۲:۳۶ | نسخه چاپي

باشگاه ملوان به تشریح جزئیات انتقال امتیاز باشگاه نفت‌تهران به ملوان و جلسه‌ای که در وزارت ورزش جوانان برگزار شد، پرداخت.
باشگاه ملوان یکی از خبرسازترین تیم‌های این روزهای فوتبال ایران است. به همین دلیل از مسعود رضاییان مدیرعامل باشگاه خواستیم که روند اتفاقات اخیر ملوان درباره مزایده باشگاه نفت تهران و همچنین جلسه هفته گذشته که در دفتر محمود گودرزی و با حضور معاون او نصرالله سجادی و استاندار و نمایندگان استان گیلان و شهر بندرانزلی به همراه رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر عامل باشگاه نفت تهران توضیحاتی را ارائه دهد.
مسعود رضاییان در ابتدای صحبت‌های خود اظهار داشت: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه هم‌میهنان عزیز، فهیم و فوتبال دوست به‌ویژه مردم خوب و شریف بندرانزلی و استان گیلان و همچنین عرض تبریک به مناسبت در پیش بودن عید سعید فطر به همه مسلمین جهان ، لازم می‌دانم پس از هفته‌ها خویشتن‌داری در مقابل هجمه‌های غیرمنصفانه و رفتارهای غیر حرفه‌ای برخی دوستان عزیز، مهر سکوت را شکسته، زوایای پنهان موضوع انتقال تیم نفت تهران به ملوان بندرانزلی را در معرض نگاه و قضاوت آحاد ملت ایران قرار دهیم.
وی درباره جلسه هفته گذشته مجمع نمایندگان استان گیلان به میزبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: هفته گذشته به درخواست نماینده بندرانزلی و مجمع نمایندگان استان گیلان در دفتر گودرزی به همراه مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، غلامرضا بهروان و منصور قنبرزاده (مدیرعامل باشگاه نفت) حاضر شدیم. در این جلسه، ما نقطه نظرات خود را اعلام کردیم و فدراسیون هم دلایل خودش را بابت چرایی و عدم پذیرش ما مطرح کرد. در همین جلسه گودرزی از مدیران نفت سوال کرد که آیا مزایده شما از لحاظ قانونی مشکلی داشته است که آنها جواب دادند مراحل مزایده، مذاکره کاملا قانونی برگزار شد و ملوان هم برنده قطعی مزایده شد و حتی در جلسه‌ای که در تاریخ 95/04/05  با سازمان بازرسی داشتند، تایید کردند که ملوان برنده مزایده است.
مدیرعامل باشگاه ملوان ادامه داد: تاج تاکید کرد در اینکه ملوان برنده مزایده است، شکی نداریم اما مشکل این است که بر اساس آیین‌نامه‌ها نمی‌توانیم اجازه دهیم که تیم به انزلی برود، چون خارج از استان تهران است. از تاج پرسیدند که کجای قانون این عدم انتقال وجود داشت که ایشان گفتند آیین‌نامه سازمان لیگ و فدراسیون قانون محسوب می‌شود و نیاز به قوانین کشوری نداریم. در اینجا من سوال کردم که آیا این قوانین در سال‌های گذشته رعایت شده است؟ در همین سال‌های اخیر چهار پنج تیم از تهران خارج شده است و این یعنی یک تبصره‌هایی وجود داشته که این تیم‌ها انتقال پیدا کرده‌اند. پاسخ تاج این بود که آنها شرایط خاص خودشان را داشته‌اند و نفت هم شرایط خاص خودش را دارد.
رضاییان با اشاره به سوال وزیر ورزش خاطرنشان کرد: وقتی صحبت‌ها به اینجا رسید، گودرزی سئوال پرسید که آیا مزایده برنده دیگری هم دارد که نفتی‌ها پاسخ دادند که برنده دیگری وجود ندارد. وزیر در اینجا پرسید که ملوان نتواند نفت را به انزلی ببرد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مدیران نفت پاسخ دادند به دستور وزیر نفت نمی‌خواهیم تیم‌داری کنیم و مدت زیادی از این موضوع می‌گذرد. اگر نفت تیم‌داری نکند، تیمی که جایگزین نفت منحل شده قرار داده خواهد شد، ملوان است و ملوان بدون مزایده در لیگ می‌ماند. گودرزی جواب داد که اگر اینطور باشد تمام قواعد و قوانین رعایت شده است و ملوان به‌طور خودکار در لیگ می‌ماند و دیگر ضرورتی به مزایده و قوانین نیست. وزیر ورزش تاکید کرد با توجه به اینکه برنده دومی در مزایده وجود ندارد و البته ما هم برنده دومی را به رسمیت نمی‌شناسیم، بنابراین ملوان بر اساس قوانین فدراسیون در لیگ خواهد ماند.
رضاییان تصریح کرد: متاسفانه از فردای آن روز یک عده به عنوان برنده دوم مزایده که به‌طور غیر قانونی فعالیت کردند، پیدایشان شد و شروع کردند به جمع کردن بازیکنان و تمرینات! برای اینکه اینجانب داستان را خوب تشریح کرده باشم که این مزایده چگونه برگزار شد، چه کسی برنده شده و چه مراحلی طی کرد، چه ضوابطی در پیش داشت که به شرح زیر به آن پرداخته‌ام.
وی با اشاره به مواردی که تا به حال از سوی هیچکسی منتشر نشده است و متاسفانه کار به جایی رسیده است که باید درباره آن شفاف‌سازی کند، گفت: پس از اولین فراخوان باشگاه نفت تهران در سایت باشگاه در خصوص موضوع مزایده فروش نفت‌، باشگاه ملوان پس از واریز مبلغ 50 میلیون ریال بعنوان حق ورودی به مزایده و ارائه فیش مربوطه در اولین جلسه مذاکره با اعضای کارگروه مزایده و فروش تیم نفت در دفتر آن باشگاه حضور یافت. در آن جلسه میزان دارایی‌های باشگاه نفت (شامل بازیکنان تحت قرارداد، ساختمان دفتر باشگاه و سه دستگاه خودرو سواری) به اضافه مطالبات باشگاه از سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی و...)، بدهی‌های باشگاه (شامل بدهی به بازیکنان، کادر فنی و عوامل اجرایی بدهی به هتل‌ها و دفاتر هواپیمایی و بدهی‌های مالیاتی) مشخص شد.
مدیرعامل باشگاه ملوان ادامه داد: در این جلسه مقرر شد باشگاه ملوان پاکت پیشنهادی خود را به اضافه یک فقره چک تضمینی بانکی به ارزش 10 درصد مبلغ پیشنهادی تحویل کارگروه فروش کند. پس از تحویل پاکت پیشنهادی و انجام جلسه گشایش پاکت متقاضیان که به نظر نمی‌رسید بیش از دو متقاضی وجود داشته باشد. به تقاضای کارگروه باشگاه دو سه جلسه دیگر در دفتر باشگاه نفت برگزار و تعدیلات لازم و مورد نظر باشگاه نفت در خصوص قیمت پیشنهادی و شرایط پرداخت برگزار شد.
رضاییان تاکید کرد: این مذاکرات در تاریخ 95/03/22 به سرانجام رسید که توافقنامه‌ای نیز در همان روز تنظیم و در آن جزئیات مربوط به نحوه پرداخت و انجام تعهدات خریدار در یک جدول زمانی مشخص شد. بلافاصله پس از تنظیم این توافقنامه باشگاه نفت‌تهران در پیامی در سایت خود، باشگاه ملوان را به دلیل رعایت همه شرایط مزایده و ارائه بالاترین نرخ پیشنهادی، برنده مزایده اعلام کرد. پس از این اطلاعیه باشگاه نفت تهران در تاریخ 95/03/26 و در نامه شماره 274-م موضوع برنده شدن باشگاه ملوان در مناقصه فروش به رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد. این نامه در پاسخ به نامه دبیر سازمان لیگ فوتبال به شماره 1956/110 مورخ 95/03/24 که با انتقال تیم نفت تهران به خارج از استان مخالفت کرده بود، تنظیم و ارسال شده بود. در نامه دبیر سازمان لیگ به باشگاه نفت، بخشی از آیین نامه فدراسیون فوتبال در مورد معامله و انتقال باشگاه‌ها نیز ضمیمه شده بود.
وی افزود: همان گونه که در توافقنامه امضا شده مشاهده می‌شود، مقرر شده بود که طرف نمایندگی باشگاه نفت مباینه نامه‌ای را تهیه و به امضاء طرفین برساند و باشگاه ملوان نیز آمادگی خود را برای پرداخت بخش دیگری از مبلغ پیشنهادی در تاریخ امضاء مبایعه نامه در دفاتر ثبت اعلام کرده بود. سرانجام پس از چندین روز تاخیر، باشگاه نفت تهران در تاریخ 95/04/05 و طی نامه شماره 5/4/1395/هـ/200 از باشگاه ملوان دعوت کرد تا جهت انعقاد قرارداد واگذاری/فروش، تاکید می‌کنم واگذاری/فروش همراه با مجوزات و مستندات اعلام شده در نامه‌ای که بین سازمان لیگ و باشگاه نفت تهران ردو بدل شده است و باشگاه ملون نیز هرگز در جریان مفاد آن قرار نگرفته است ( البته تا ساعت 14 دریافت نمابر مربوطه در تاریخ 5/4/95 ) حداکثر تا ساعت 11 صبح روز 6/4/95 به امور حقوقی موسسه نفت مراجعه کند. لازم به ذکر است که اعضای کمیته واگذاری موسسه نفت در تاریخ 5/4/95 جلسه‌ای با سازمان بازرسی کل کشور داشته‌اند که به اذعان خود آنها این مزایده هیچگونه منع قانونی نداشته است. ( متاسفانه صورتجلسه این نشست در اختیار باشگاه ملوان قرار داده نشد).
مدیرعامل باشگاه ملوان ادامه داد: خوشبختانه پس از برگزاری این جلسه با سازمان بازرسی کل کشور، موسسه نفت تهران همچنان باشگاه ملوان را برنده مزایده اعلام کرد و از این باشگاه در خواست کرد که در تاریخ 6/4/95 جهت انعقاد قرارداد به دفتر حقوقی موسسه مراجعه کند، اما متاسفانه فرآیندی که از ابتدا تا مورخ 6/4/95 با وجود همه حاشیه‌هایی که به همراه داشت کاملاً قانونی و اصولی جلو رفته بود، به طوری که کاملاً ناباورانه درجلسه انعقاد قرارداد با مشکل بزرگی روبرو می‌شود به نام مشکل زمان. ظاهراً برخی که منافع شخصی خود را بر منافع سازمانی ارجح‌تر می‌دیدند و با علم به اینکه می‌دانستند ملوان حتی در صورت لزوم مسابقات خانگی خود را در تهران برگزار می‌کند تا جلوی بهانه و ممنوعیت انتقال به خارج از تهران را بگیرد ضمن زیرپاگذاشتن یک توافقنامه رسمی و امضا شده ضرب العجلی دو ساعته را برای تهیه و ارائه اسناد ذیل تعیین کردند.
1- برگ تسویه حساب با همه بازیکنان، مربیان و عوامل اجرایی باشگاه، در حالی که تا آن روز حتی یک برگ کاغذ در خصوص گزارش مطالبات بازیکنان و کادر فنی تحویل طرف دوم (باشگاه ملوان) نداده بودند. (با وجود یکسال مهلت تعیین شده در توافقنامه موجود، باشگاه ملوان تلویحاً با تسویه کامل طی سه ماه موافقت کرده بود).
2- برگ تسویه حساب مالیاتی، در حالی که عزیزان مستحضر هستند که تسویه حساب مالیاتی فقط و فقط باید توسط بازیکنان و باشگاه ذی‌ربط صورت بگیرد نه توسط طرف سوم که البته این فرایند نیز با مهلتی دو ماهه قرار بود توسط باشگاه ملوان صورت بگیرد.
3- تسویه حساب با سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال
4- اخذ مجوز کمسیون ماده 5 از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران
در مورد تسویه حساب با بازیکنان و تسویه حساب با اداره مالیات که متن توافقنامه و جدول زمانی مربوط بسیار شفاف و روشن است، اما درمورد تسویه حساب با سازمان لیگ وفدارسیون و کمسیون ماده 5- لازم است توضیحات تکمیلی ارائه شود. همانگونه که همه اهالی فوتبال در جریان هستند سال‌های متمادی است که لیگ برتر و دسته یک کشور قبل از شروع هر فصل با ابلاغ مفاد آیین نامه‌هایی مواجه می‌شود که در آن قید شده است که باشگاه‌ها در صورت عدم پرداخت مطالبات خود به بازیکنان و مربیان و سایر عوامل اجازه نقل و انتقالات را نخواهند داشت با توجه به اینکه تقریباً همه باشگاههای فوتبال ما در همه سالهای اخیر بدلیل عدم اجرای تعهد صدا و سیما در خصوص پرداخت حق پخش تلویزیونی از یکطرف و عدم توانائی فدارسیون در دریافت حق تبلیغات محیطی از سوی دیگر با مشکلات مالی عدیده روبرو هستند مشمول این محدودیت ناخواسته و اجباری نمی‌شوند. به همین دلیل باشگاه ملوان نیز در همین جا اعلام می‌کند به محض دریافت درآمدهای بحق خود از حق پخش و تبلیغات در عرض کمتر از یک روز همه بدهی‌های خود را تسویه کند.
در مورد محدودیت مورد اشاره در خصوص اخذ مجوز کمسیون ماده 5 نیز به استحضار می‌رساند با وجود اینکه می‌دانیم و می‌دانید که در سال‌های اخیر امتیاز چه باشگاه‌هایی از استان‌های مختلف به دیگر استان‌ها منتقل شده است، اما در هر حال خود را تابع قانون دانسته و قطعاً برای انتقال نفت به انزلی مراحل قانونی را طی خواهیم کرد.
در هر حال ضمن اینکه همچون همیشه بر قانونی بودن این مزایده اصرار و ابرام داشته و تخطی از آن را قطعاً توسط مراجع قضائی پیگیری خواهیم کرد، واگذاری امتیاز نفت تهران را به هر فرد حقیقی یا حقوقی دیگر، بدلایل ذیل مردود و غیر قانونی اعلام می‌کنیم.
1- رقم پیشنهادی گروه دوم تا پایان تاریخ گشایش پاکات کمتر از 20% مبلغ پیشنهادی باشگاه ملوان می باشد که پذیرش آن به لحاظ اقتصادی چندان منطقی به نظر نمی رسد .
2-ادامه فعالیت این تیم به نام نفت در تهران در حالی که وزارت نفت مطلقاً با تیم‌داری در سطح لیگ برتر در تهران موافق نیست، بسیار عجیب و البته مشکوک به نظر می‌رسد.
3- تا آنجا که از مصاحبه بازیکنان تیم نفت مشخص است تا کنون شرکت دوم اقدامی در جهت تسویه حساب با بازیکنان انجام نداده است و آن را موکل به آینده کرده است.
4- در مورد تهیه و ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز سازمان لیگ و فدراسیون هم می توان ادعا کرد که در فاصله چند ساعت مهلت اعلام شده ارایه این اسناد غیرممکن است مگر آنکه فدراسیون فوتبال دریافت اسناد و مدارک ارائه شده تا پایان وقت اداری روز 6/4/95 را از سوی شرکت دوم تایید کند.
5- علاوه بر موارد فوق تنها تفاوت بین دو متقاضی شرکت کننده در مزایده علاوه بر پایین تر بودن مبلغ پیشنهادی شرکت دوم نسبت به باشگاه ملوان این است که شرکت دوم اصولاً فاقد هرگونه باشگاه فرهنگی ورزشی است که بتواند پروانه فعالیت حرفه‌ای را که بخشی از الزامات AFC است، ارائه کند.
در پایان با توجه به موارد فوق حتی در صورت عدم پایبندی موسسه نفت به مزایده برگزار شده باید دید فدراسیون فوتبال که باشگاه ملوان را برای انتقال امتیاز واجد شرایط تشخیص نداده است چه واکنشی برای این انتقال دارد.
منبع: سایت باشگاه ملوان انزلی

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟