خودروی مفهومی لاگونا رنو (+عکس)

برای جلوگیری از صدمه‌های احتمالی به چشم، راننده و سرنشین هر دو از عینک‌های بزرگ و ویژه‌ای استفاده می‌کنند.


عمارت جدید اوباما پس از پایان دوران ریاست جمهوری+تصاویر

باراک اوباما، تا چند ماه دیگر کاخ سفید را به دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور منتخب تحویل خواهد داد و به عمارت جدید مجللی نقل ‌مکان خواهد کرد.


عمارت جدید اوباما پس از پایان دوران ریاست جمهوری+تصاویر

باراک اوباما، تا چند ماه دیگر کاخ سفید را به دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور منتخب تحویل خواهد داد و به عمارت جدید مجللی نقل ‌مکان خواهد کرد.عکس جدید از تبلت سرفیس پرو ۵ مایکروسافت

  به گزارش خبرآنلاین، سایت فرانسوی متعلق به مایکروسافت عکسی را بانام win10-feature-surface-pro-5-z منتشر کرد که نشان می‌دهد امسال تبلت جدید رونمایی می‌شود.


فک سه بعدی روی صورت یک بیمار سرطانی

فک سه بعدی روی صورت یک بیمار سرطانی

سلامت | دوشنبه ۱۴ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۲۹ | نسخه چاپي

محققین آمریکایی موفق به قرار دادن اولین فک ساخته شده با فناوری چاپگر سه بعدی روی صورت یک بیمار شدند.
به گزارش مهر، محققین دانشگاه «ایندیانا» آمریکا با بهره بردن از فناوری چاپگر سه بعدی توانستند برای اولین بار در جهان فکی را با این روش تولید و بر روی صورت یک بیمار سرطانی با انجام عمل جراحی قرار دهند.
این فک در یک قالب دیجیتالی ساخته شده و متناسب با صورت بیمار است. فک سه بعدی دارای وزن بسیار سبک تر است ضمن اینکه ظاهر آن طبیعی به نظر می رسد. در ساخت این فک سه بعدی، محاسبات دقیقی انجام گرفته و جزئیات روزنه های پوست نیز بر روی آن لحاظ شده است.
به گفته این بیمار، فک بر روی صورت وی به راحتی قرار گرفته و باعث جلب توجه دیگران نمی شود.
محققین معتقد هستند که با توسعه این روش می توان در آینده شاهد ساخت اعضای از دست رفته بیماران به دلیل سرطان و یا سوانح بود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟