لاریجانی: خیلی از افراد که لسان انتقاد باز کرده‌اند، اشرافی‌گری به راه انداخته‌اند

لاریجانی: خیلی از افراد که لسان انتقاد باز کرده‌اند، اشرافی‌گری به راه انداخته‌اند

سیاست | سه شنبه ۰۸ تير ۹۵ ساعت ۱۲:۴۳ | نسخه چاپي

رئیس مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال اضطراب سرمایه‌گذاری در ایران هستند گفت:آنها ضمن توافق هسته‌ای،نوعی دیپلماسی با پرقدرت نظامی را درمنطقه برای مانع شدن از نفوذ ایران دنبال می کنند.
به گزارش مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: برگزاری همایش قوه قضائیه هماهنگی بین قوا را افزایش داده و درک بهتری از شرایط برای خدمت در اختیار قوا قرار می دهد.
وی ادامه داد: از آیت الله آملی تشکر می کنم که در سال های اخیر تلاش هایی برای ساماندهی قوه قضائیه و تحقق قانون در کشور داشته اند.
لاریجانی اظهار داشت: قضات در قوه قضائیه با وجدان خود کار می کنند اینکه در سال های اخیر برخی پرونده های مهم پرسر و صدا بررسی می شود، ناشی از تحقق قانون در کشور و وجود قوه قضائیه مقتدر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه قضائیه در حال طی مسیر مثبتی است، گفت: ما قضات متعهدی داریم که بر مشکلات کشور تسلط دارند و در برابر فشارها ایستادگی می کنند که این سرمایه ارزشمندی است و موجب اقتدار کشور است. برای حفظ این سرمایه هر تدبیری لازم است باید انجام داد.
وی ادامه داد: برخی حمایت ها که در سال های اخیر از بودجه قوه قضائیه صورت می گیرد، در راستای صیانت از این سرمایه ارزشمند بود.
لاریجانی اظهار داشت: در سال های اخیر اقداماتی در قوه قضائیه با کمک بخش های مختلف انجام شد که بخشی از آن به قوه مقننه محول شد تا در سیمای قانون به تصویب برسد. یکی از آنها قانون آئین دادرسی کیفری بود که قانون مادری است و به حقوق شهروندی در این لایحه توجه بیشتری شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه مجازات اسلامی نیز در مجلس نهم به تصویب رسید.

دیدگاه شما چیست؟