مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


تورهای خیالی شرکت آل کوثر برای زائران

حوادث | يكشنبه ۰۶ تير ۹۵ ساعت ۱۳:۲۹ | نسخه چاپي

باند کلاهبرداری های میلیاردی در پوشش اعزام تورهای زیارتی به پایان راه رسید.

به گزارش رکنا ، دی ماه سال گذشته وقوع یک فقره درگیری در محدوده میدان فلسطین به کلانتری 107 فلسطین اعلام شد.
با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که درگیری میان ده ها نفر از متقاضیان سفر زیارتی به کشور عراق با مدیرِ آژانس مسافرتی آل کوثر به نام محمد30 ساله به وقوع پیوسته که طی آن متقاضیان سفر زیارتی به عدم انجام تعهدات از سوی مدیر آژانس مذکور جهت اعزامشان به عراق اعتراض کرده و اعتراض تعدادی از آنها به درگیری با مدیر آژانس کشیده شده است.
با توجه به حساسیت ایجاد شده در محل تجمعِ ثبت نام کنندگان و به منظور رسیدگی به شکایت ایشان، ماموران کلانتری 107 فلسطین اقدام به انتقال مدیر آژانس مسافرتی آل کوثر به دادسرای ناحیه 6 خارک کرده با توجه به دلایل ارائه شده از سوی شاکیان، متهم با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی روانه زندان شد.
با صدور قرار وثیقه یک میلیارد تومانی برای متهم پرونده و با تأمین قرار مذکور از سوی همدستان وی، محمد موقتا در قالب مرخصی از زندان آزاد شده اما پس از آن دیگر به زندان باز نمی گردد. به همین دلیل به دستور بازپرس شعبه 13 دادسرای ناحیه 6 تهران، پرونده با موضوع کلاهبرداری جهت رسیدگی و دستگیری متهم اصلی پرونده و سایر همدستانش در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان اداره چهاردهم در تحقیق از شاکیان پرونده اطلاع پیدا کردند که آژانس مسافرتی آل کوثر واقع در محدوده چهارراه ولیعصر با ارائه وعده و عوام فریبی، مالباختگان را متقاعد به پرداخت مبالغی بین 650 الی 850 هزار تومان کرده و این افراد نیز با هدف اعزام به اماکن زیارتی کشور عراق، مبلغ درخواستی را به حساب مدیرآژانس واریز کرده اما با گذشت چند ماه از زمان ثبت نام و با وجود پرداخت کامل هزینه های سفر از سوی ثبت نام کنندگان، هیچ اقدامی از سوی آژانس مذکور جهت انجام تعهداتش صورت نگرفته است.
در ادامه تحقیقات، کارآگاهان متوجه شدند که متهم پس از تأمین قرار یک میلیارد تومانی و متواری شدن، مجددا با همان کیفیت شروع به فعالیت کرده و در حال کلاهبرداری در سه استان اصفهان، مشهد و تهران است. به همین دلیل با شناسایی دفاتری با نام آل کوثر در این سه استان، کارآگاهان به تمامی این استان ها اعزام شده و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده در هیچ یک از دفاتر مذکور حضور نداشته است.
با توجه به حساست ایجاد شده در پرونده و افزایش تعداد مالباختگان پرونده، تیم ویژه ای از کارآگاهان اداره چهاردهم تحقیقات شبانه روزی جهت دستگیری متهم اصلی را در دستور کار خود قرار داده و سرانجام در 14 خرداد موفق به شناسایی وی در حین تردد در حوالی خیابان نیاوران تهران شدند که قصد خروج از تهران را داشت. ماموران در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند وی را دستگیرکنند و این بار با قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شد. در ادامه، از همدستان متهم اصلی 2 فرد دیگر به نام های علیرضا 29 ساله معروف به علی مجیدی و مجید 39 ساله نیز در حوالی پیچ شمیران و خیابان هنگام شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره چهاردهم متوجه شدند که آژانس آل کوثر فاقد هرگونه سابقه ثبت و مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت است و متهم اصلی پرونده و همدستانش با سوء استفاده از این عنوان اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان کرده است.
سرهنگ محمدرضا ذاکر استقامتی با اشاره به ارزش چند میلیارد تومانی پرونده، در پایان این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، متهم اصلی پرونده و همدستش جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند. به همین منظور از سایر کسانی که بدین شکل مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند و تاکنون اقدامی در خصوص طرح شکایت خود نداشته اند دعوت می شود تا جهت طرح شکایت خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟