خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


لیست مدیران با دریافتی نجومی روی میز دولتمردان

لیست مدیران با دریافتی نجومی روی میز دولتمردان

اخبار داغ | شنبه ۰۵ تير ۹۵ ساعت ۱۶:۲۰ | نسخه چاپي

با افشای فیش‌های حقوقی نجومی برخی مدیران ارشد دولتی، تهیه لیستی از مدیران با پاداش‌ها و وام‌های چند صد میلیون تومانی در دستور کار دولت قرار گرفته است.
به گزارش مهر، این روزها به هرکجا می‌روی و به هر محفل دولتی و خصوصی و یا عمومی پا می‌گذاری، حرف از فیش‌های حقوقی نجومی برخی مسئولان دولتی است و اینکه در نهایت دولتمردان چه برخوردی با این موضوع خواهند داشت. در عین حال این موضوع حواشی متعددی را هم به دنبال داشته و هر روز زوایای جدیدی از پرونده فیش‌های حقوقی نجومی، پاداش‌های کلان و وام‌های چند صد میلیون تومانی برخی مدیران ارشد گشوده می‌شود.
این موضوع تا جایی اهمیت یافته است که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت بر لزوم پیگیری و برخورد قاطع دولت با حقوق‌های نجومی تاکید کردند.
رهبر انقلاب اسلامی به موضوع اخیر حقوق های کلان اشاره و تأکید کردند: موضوع حقوق های نجومی، در واقع هجوم به ارزش ها است اما همه بدانند که این موضوع از استثناءها است و اکثر مدیران دستگاه ها، انسانهای پاک‌دست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود.
ایشان با اشاره به دستور رئیس جمهور به معاون اول برای پیگیری موضوع خاطرنشان کردند: این موضوع نباید شامل مرور زمان شود بلکه باید حتماً به صورت جدی پیگیری، و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده شود.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: براساس اطلاعاتی که به من رسیده است، میزان دریافتی مدیران در بیشتر دستگاه ها، در حد معقول است و دریافتی های کلان، مربوط به تعداد اندکی از مدیران است که باید با همین موارد اندک هم برخورد قاطعانه انجام شود.
پیگیری  دریافتی‌های نجومی تا تعیین تکلیف نهایی
براین اساس پیگیری این موضوع به هیچ وجه نباید از دستور کار جدی دولت خارج شود و برهمین اساس، با توجه به دستور مقام معظم رهبری و خواسته مردم، موضوع دریافتی های کلان برخی از مسئولان دولتی تا تعیین تکلیف نهایی باید مورد پیگیری قرار گیرد.
در عین حال حسن روحانی رئیس جمهور نیز در ضیافت افطار با وزرا، استانداران و روسای سازمان ها با تاکید بر اینکه حتماً در برابر حقوق‌های نامتعارف خواهیم ایستاد، گفت: لیست بزرگ حقوق های پرداختی به مدیران ارشد را که آقای جهانگیری تهیه کرده است بررسی کردم؛ اکثر مدیران ما در مسیر درست حرکت کرده اند اما موارد غیرقابل قبولی هم وجود دارد که حتما با آنها برخورد می‌کنیم.
رئیس جمهوری با اشاره به مراسم افطاری هیأت دولت با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: ایشان فرمودند بایستید و ما نیز حتماً در برابر حقوق‌های نامتعارف خواهیم ایستاد و دکتر جهانگیری نیز موظف شدند تا لحظه آخر این قضیه را پیگیری کرده و به مردم گزارش دهد.
لیست مدیران متخلف روی میز دولتمردان
همچنین اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اشاره به موضوع پرداخت های بالای حقوق به برخی از مدیران گفت: دولت به هیچ وجه نسبت به این موضوع کوتاه نخواهد آمد و در این راستا از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و دستگاههای اجرایی میزان دریافتی مدیران ارشد را برای بررسی خواسته ایم.
جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت با تمام پرداخت های خارج از عرف برخورد جدی خواهد کرد، افزود: پول های اضافی باید به خزانه بازگردد و افرادی که این کار را کردند برکنار خواهند شد.
بر این اساس تهیه فهرستی از مدیرانی که قرار است به دلیل چنین تخلفی برکنار شوند، باید در اولویت کاری دولت قرار گیرد. پیش از این تعدادی از مسئولان بیمه مرکزی به دلیل انتشار فیش های حقوقی نجومی برکنار شدند. برکناری مدیرعامل بیمه ایران طی چند روز گذشته نیز بی ارتباط با دریافت وام‌های چند صد میلیون تومانی نبوده است.
البته فیش‌های حقوقی نجومی رئیس صندوق توسعه ملی و هیات عامل این صندوق، بانک رفاه ، بانک تجارت و ... در رسانه‌ها منتشر شده است که به احتمال زیاد، اینها در فهرست اولیه برکناری به دلیل دریافتی‌های نجومی و خارج از عرف و قانون خواهند بود. البته این احتمال وجود دارد که برکناری مدیران به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و حتی بخش نفتی کشور هم کشیده شود.
به هر حال، باید منتظر ماند و دید در عمل دولتمردان چه برخوردهایی با مدیران دولتی با دریافتی‌های نجومی و خارج از عرف و قانون می‌کنند تا در آینده شاهد نباشیم این موضوع به یک رویه تبدیل شده باشد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟