سردار و رفقا در راه منچستر

کاروان تیم فوتبال روستوف روسیه به همراه مهاجم ملی‌پوش کشورمان برای بازی با منچستر یونایتد عازم انگلیس شد.<br />


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات ...


کشف۲۸۰ سکه و اشیاء تاریخی در زنجان

گوناگون | شنبه ۰۵ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۱۲ | نسخه چاپي

در یک عملیات اطلاعاتی و معامله صوری بیش از 280 سکه و اشیای تاریخی متعلق به دوره ساسانی، اموی، عباسی، ایلخانی و تیموری کشف و ضبط شد.
یحیی رحمتی، مدیر کل میراث فرهنگی استان در این رابطه به خبرآنلاین افزود: 12 عدد سکه نقره مربوط به دروه ساسانی و منقوش به خط پهلوی است و یکی از سکه های نقره موجود نیز مربوط به دوره تیموری (قرن نهم) و از کمیاب‌ترین سکه‌های تاریخی است.
وی خاطرنشان کرد: در این محموله قاچاق، تعداد 259 عدد سکه مربوط به دوره اموی عباسی (قرن اول تا سوم ه. ق) مربوط به دوره خلافت ابوالعباس سفاح، مقدر عباسی و معتضد عباسی و یک عدد سکه نقره ایلخانی از جنس نقره (قرن هشتم) کشف شد.
رحمتی با بیان اینکه از این فرد قاچاقچی، یک عدد نشان لباس دایره‌ای شکل با تصویر شیر بالدار برجسته و از جنس طلا مربوط دوره ساسانی همراه با سکه طلا مربوط به دوره عباسی با خط کوفی نیز به دست آمده است، ادامه داد: یک عدد ظرف بیضی شکل از جنس نقره با روکش طلا نیز به دست آمده است.
وی اظهار کرد: دو عدد سنجاق سر از جنس نقره و با روکش طلا مربوط به دوره ساسانی که در انتهای یکی از این سنجاق‌ها پیکره انسان وجود دارد نیز کشف و ضبط شده است.
به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی استان این اشیای تاریخی ارزش فرهنگی بسیار زیادی داشته و فرد بازداشت شده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.
سکه‌های مکشوفه جهت انجام مطالعات کارشناسی به میراث‌فرهنگی استان تحویل داده شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟