یکی از نادرترین اتفاقات آسمانی را ببینید!+تصاویر

آسمان و کشف رموز آن همیشه برای دانشمندان و پژوهشگران از اهمیت زیادی برخوردار بوده است.


چگونه بفهمیم اکانت شبکه اجتماعی ما هک شده است

اخیرا شبکه‌های اجتماعی یکی از نزدیک‌ترین دوستان افراد جامعه محسوب می‌شود به طوری که هر فرد خواه بزرگسال یا نوجوان یا حتی کودک، از یک یا چند شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. در این شبکه‌ها، خصوصی‌ترین اطلاعات افراد وجود دارد که این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی، عکس‌ و فیلم شخصی، پیام‌های خصوصی، اطلاعات دوستان و‌... می‌باشد. حال تصور کنید در صورتی که این اکانت‌ها هک شود چه اتفاقی می‌افتد؟


کانسپت فوق‌العادهٔ CXperience سیتروئن+تصاویر

سیتروئن از یک سدان بزرگ جدید کانسپت به نام CXperience پیش از اولین حضور رسمی آن در نمایشگاه پاریس امسال رونمایی کرد.


کانسپت فوق‌العادهٔ CXperience سیتروئن+تصاویر

سیتروئن از یک سدان بزرگ جدید کانسپت به نام CXperience پیش از اولین حضور رسمی آن در نمایشگاه پاریس امسال رونمایی کرد.


روحانی وزرای پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد

رییس جمهور، سید رضا صالحی امیری، مسعود سلطانی‌فر و فخرالدین احمدی دانش ‏‏‏آشتیانی را برای تصدی وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش ...


کشف۲۸۰ سکه و اشیاء تاریخی در زنجان

گوناگون | شنبه ۰۵ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۱۲ | نسخه چاپي

در یک عملیات اطلاعاتی و معامله صوری بیش از 280 سکه و اشیای تاریخی متعلق به دوره ساسانی، اموی، عباسی، ایلخانی و تیموری کشف و ضبط شد.
یحیی رحمتی، مدیر کل میراث فرهنگی استان در این رابطه به خبرآنلاین افزود: 12 عدد سکه نقره مربوط به دروه ساسانی و منقوش به خط پهلوی است و یکی از سکه های نقره موجود نیز مربوط به دوره تیموری (قرن نهم) و از کمیاب‌ترین سکه‌های تاریخی است.
وی خاطرنشان کرد: در این محموله قاچاق، تعداد 259 عدد سکه مربوط به دوره اموی عباسی (قرن اول تا سوم ه. ق) مربوط به دوره خلافت ابوالعباس سفاح، مقدر عباسی و معتضد عباسی و یک عدد سکه نقره ایلخانی از جنس نقره (قرن هشتم) کشف شد.
رحمتی با بیان اینکه از این فرد قاچاقچی، یک عدد نشان لباس دایره‌ای شکل با تصویر شیر بالدار برجسته و از جنس طلا مربوط دوره ساسانی همراه با سکه طلا مربوط به دوره عباسی با خط کوفی نیز به دست آمده است، ادامه داد: یک عدد ظرف بیضی شکل از جنس نقره با روکش طلا نیز به دست آمده است.
وی اظهار کرد: دو عدد سنجاق سر از جنس نقره و با روکش طلا مربوط به دوره ساسانی که در انتهای یکی از این سنجاق‌ها پیکره انسان وجود دارد نیز کشف و ضبط شده است.
به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی استان این اشیای تاریخی ارزش فرهنگی بسیار زیادی داشته و فرد بازداشت شده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.
سکه‌های مکشوفه جهت انجام مطالعات کارشناسی به میراث‌فرهنگی استان تحویل داده شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: