وای‌فای چه بلایی سرتان می‌آورد؟

سازمان بهداشت جهانی اخیراً گزارشی منتشر کرده و در آن به مضرات و خطراتی که از سوی امواج وای‌فای سلامت افراد را تهدید می‌کند پرداخته است. از ...
چرا پسران امروزه خیلی زنانه شده‌اند؟

عضو هیات علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: یکی از علل اینکه پسران ما امروزه خیلی زنانه شده‌اند، به دلیل این است که پدر به خاطر فعالیت ...۱۴۴ میلیون تومان، سقف حقوق سالانه مدیران در طرح مجلس

اخبار داغ | جمعه ۰۴ تير ۹۵ ساعت ۱۴:۳۵ | نسخه چاپي

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت مجلس در طرح خود برای ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا ، سقف ۱۴۴ میلیون تومانی را برای حقوق سالانه مدیران در نظر گرفته است .
عزت الله یوسفیان ملا پنجشنبه شب در حاشیه جشن گلریزان انجمن ناشنوایان شهرستان آمل در گفت و گو با ایرنا افزود : این طرح که به صورت یک فوریتی ارائه شده ، ۱۳ تیر در صحن علنی بررسی می شود.
وی گفت : به موجب این طرح سقف حقوق ماهانه مدیران و مسئولان ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته شه است و هیچ فردی نمی‌تواند بیش از این رقم دریافت کند.
یوسفیان ملا افزود : همچنین در این طرح تمام راههای مساعدت و کمک های دیگر در قالب حقوق و مزایا بسته شده و همه قوانین گذشته در بخش پرداخت حقوق و دستمزدها نیز لغو می شود.
وی ادامه داد : متاسفانه قانون خدمات کشوری از سال ها قبل تاکنون هر سال تمدید شد بدون این که در نحوه پرداخت حقوق و دستمزدها به مدیران دولتی تجدید نظر شود.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت : به موجب طرح جدید هیچ کس حق ندارد بیشتر از هفت برابر حداقل حقوق و دستمزد دریافتی بیشتری داشته باشد و اگر دریافتی مدیری تاکنون ۳۰ میلیون تومان بوده باید به ۷ میلیون تومان برابر سقف تعیین شده کاهش یابد.
وی افزود : در طرح جدید ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا همه قوانین خاص و تمامی مقرارت خاص به طور کامل دیده شده و عدد بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان در سال که به آن رسیدیم عادلانه و متناسب و در چارچوب قانون استخدام کشوری است.
یوسفیان ملا در پاسخ به این سئوال که وجوه دریافت شده تاکنون که بیشتر از سقف جدید در نظر گرفته شده بوده ، چه خواهد شد ، گفت : در یکی از مواد این طرح پیش بینی شده است که وجوه حاصله از مازاد حقوق پرداختی به مدیران به حساب افرادی واریز خواهد شد که حقوق دریافتی ماهانه آنها کمتر از یک و نیم میلیون تومان بوده است .
وی افزود : این سقف همچنین شامل بازنشستگانی که حقوق کمتر از یک و نیم میلیون تومان دریافت می‌کنند، می‌شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه خوشبختانه خود دولت نیز موافق تصویب طرح ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایاست ، گفت : ما آنچه را که در طرح آورده ایم ، همان مواردی بوده که خواسته دولت را تامین می کند.
وی افزود : خوشبختانه همه نمایندگان مجلس نیز با این طرح موافق هستند و بعید می دانم نماینده ای باشد که آن را امضاء نکند.
یوسفیان ملا گفت : البته فرصت را هم به دستگاهها دادیم تا این طرح را کارشناسی کنند و دیدگاههای آنها نیز گفته و بررسی شود که امیدواریم با بررسی همه جانبه ، این طرح که خواست و مطالبه عمومی مردم نیز است، با رای بالایی درمجلس تصویب و در دولت اجرا شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: