پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


پیروزی حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا؛ سقوط بی‌سابقه ارزش پوند

جهان | جمعه ۰۴ تير ۹۵ ساعت ۹:۲۵ | نسخه چاپي

نزدیک به 52 درصد از شرکت‌کنندگان در همه‌پرسی دیروز به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رأی دادند.
به گزارش بی بی سی، نزدیک به 52 درصد از شرکت کنندگان در همه‌پرسی دیروز به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رأی دادند.با شمارش آرای 171 منطقه از مجموع 382 منطقه شرکت‌کننده در همه‌پرسی انگلیس مشخص شد 48.7 درصد به ماندن در اتحادیه اروپا و 51.3 درصد به خروج از این اتحادیه رای داده اند.

تلویزیون العالم هم در خبری فوری از کاهش ارزش پوند انگلیس به پایین ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا طی 31 سال گذشته خبر داد. علت این کاهش محسوس ارزش پوند، اعلام نتایج اولیه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. این نتایج احتمال خروج این کشور از اتحادیه اروپا را تقویت کرده است.
در شهر نیوکاسل که تصور می‌شد با اکثریت چشمگیری به ماندن در اتحادیه اروپا رای بدهد، موافقان با اکثریتی کمتر از ۲ درصد پیروز شده اند.
در شهر ساندرلند، یکی از اولین حوزه‌های انتخابیه که نتیجه‌اش اعلام شد، طرفداران خروج از اتحادیه اروپا با اکثریت چشمگیر ۶۱ درصد به ۳۸ درصد پیروز شدند.
با اینکه هنوز نتایج بسیاری از حوزه‌های انتخابیه اعلام نشده و نتیجه نهایی روشن نیست، ارزش پوند افت کرده است.
پوند، که ارزش آن تا ۱.۵ دلار بالا رفته بود پس از اعلام نتایج اولیه همه‌پرسی با افتی محسوس به ۱.۴۳ دلار کاهش پیدا کرد.
کمال احمد، سردبیر اقتصادی بی‌بی‌سی، می‌گوید چنین افت ارزشی از زمان بحران اقتصادی ۲۰۰۸ به سختی دیده شده است.
در روزهای اخیر رفتار بازارهای جهانی به ترتیبی بود که به نظر می‌رسید سرمایه‌گذاران احتمال باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا را بیشتر از خروج آن می‌دانند.
نظرسنجی: 54 درصد به ماندن در اتحادیه اروپا رای داده اند یک نظرسنجی نشان می‌دهد در همه‌پرسی روز پنج‌شنبه در انگلیس مخالفان خروج از اتحادیه اروپا نسبت به موافقان خروج هشت درصد پیشتر هستند.
این نظرسنجی توسط موسسه ایپسوس- موری و اندکی بعد از پایان همه‌پرسی صورت گرفت.
بن ریج، مدیر اجرایی این موسسه گفت براساس این نظرسنجی، مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا 54 درصد و موافقان آن 46 درصد می‌باشند.
رهبر حزب استقلال: موافقان ماندن در اتحادیه اروپا پیروز می شوند
پیشتر نایجل فاراژ رهبر حزب استقلال انگلیس روز پنج‌شنبه گفت: به نظر می‌رسد موافقان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا در همه پرسی پیروز شوند.
گفتنی است ارزش لیره استرلینگ واحد پول انگلیس بعد از اظهارات فاراژ که در گفتگو با شبکه اسکای نیوز عنوان شد بالا رفت.
پاسخ قاطع مردم جبل الطارق به همه پرسی
گزارش دیگری حاکی است ساکنان منطقه جبل‌ الطارق در همه‌ پرسی روز پنج‌شنبه با اکثریت قاطع (95.8 درصد) به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا رای دادند.
شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد: نتایج اولیه غیر رسمی نشان می دهد که مردم ساندرلند به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رای داده اند.
مشارکت مردم بیش از 69 درصد بوده است
به گزارش خبرگزاری رویترز، نتایج حاصل از شمارش آراء همه پرسی ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در 15 حوزه از 382 حوزه، حاکی از مشارکت 69 و شش دهم درصدی مردم در این همه پرسی است.
در همین حال شبکه تلویزیونی المیادین گزار ش داد: پنجاه درصد از رای دهندگان در نیوکاسل انگلیس به باقی ماندن در اتحادیه اروپا رای دادند. مخالفان در حدود 49 در صد آراء را کسب کردند.
شبکه بی بی سی نیز گزارش داد: گزارش‌های اولیه از رقابت نزدیک مخالفان و حامیان جدایی از خبر دارد و برخی گزارش‌ها از پیشتازی اندک حامیان ماندن خبر داده‌اند.
مردم انگلیس روز ۲۳ ژوئن (۳ تیر) انگلیسی‌ها پای صندوق رفتند تا در مورد ماندن یا جداشدن کشورشان از اتحادیه اروپا تصمیم بگیرند.
برگزارکنندگان این همه پرسی می‌گویند نتیجه همه‌پرسی احتمالا تا سحرگاه جمعه ۲۴ ژوئن (چهارم تیر) مشخص خواهد شد مگر این‌که فاصله آراء بسیار کم باشد.
کامرون پس از اعلام نهایی نتایج، سخنرانی می کند
دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس، به احتمال خیلی زیاد صبح جمعه و در پی اعلام نتیجه همه‌پرسی سخنرانی خواهد کرد.
محل این سخنرانی هم به احتمال زیاد بیرون اقامتگاه رسمی نخست‌وزیر خواهد بود.
وی در قدم بعدی روز دوشنبه، یا در صورت تقاضای نمایندگان برای برگزاری جلسه فوق‌العاده در روز جمعه یا شنبه، به پارلمان خواهد رفت تا در آن‌جا هم صحبت کند.
کامرون بارها اعلام کرده که حتی در صورت شکست در همه‌پرسی هم از مقام خود استعفا نخواهد داد؛ او خواهان ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا است. اما انتظار عمومی بر این است که در صورتی که مردم انگلیس پیشنهاد او مبنی بر ادامه عضویت را نادیده بگیرند، او از این فرصت برای اعلام خروج خود از قدرت استفاده خواهد کرد.
نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که حتی اگر انگلیس به خروج رای دهد این تصمیم بلافاصله عملی نخواهد شد و انگلیس در این مرحله همچنان عضو اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند. اما روند خروج شروع می‌شود.
با وجود این، برخی نظرسنجی‌ها که در بیرون حوزه‌های اخذ رای صورت گرفته، از پیشتازی بسیار اندک حامیان ماندن در اتحادیه اروپا خبر داده است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟