انتقام بایرن از اتلتیکو؛ روستوف با آزمون به لیگ اروپا صعود کرد

هفته پایانی مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان فوتبال اروپا با پیروزی تیم های بایرن مونیخ، بارسلونا و آرسنال و صعود روستوف به لیگ اروپا همراه ...


زلزله 6.5 ریشتری در اندونزی؛ 54 کشته و 78 نفر زخمی تاکنون!

زلزله ای 6.5 ریشتری در جزیره سوماترا اندونزی منجر به مرگ حداقل 54 نفر و زخمی شدن 78 شده است.


2 میلیارد تومان هزینه تایید صلاحیت یک کاندیدای مجلس!

سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات روز گذشته نماینده مجلس شورای اسلامی پیرامون تایید صلاحیت‌ها واکنش نشان داد.


سایه دلار بر افزایش قیمت کالاها؛ گزارش ارزانی و گرانی اقلام اساسی

ده روز گذشته را بی‌سابقه‌ترین دوران حیات قیمت دلار در ایران می‌توان دانست؛ دورانی که در آن نرخ این ارز به کانال ۴ هزار تومان نزدیک شد و هنوز هم بی‌تاب قصد دارد وارد همین محدوده قیمتی شود.


جدیدترین چیدمان سفره شب یلدا

شب یلدا یعنی همان بلندترین شب سال یکی از شب های مهم برای ما ایرانیان است و طبق سنت دیرینه مان این شب را جشن گرفته و همگی دور سفره شب یلدا جمع می شویم. با ما همراه شوید و برای تزیین سفره شب یلدای امسال تان از ایده ...


آيا فيش‌هاي حقوقي مديران سينمايي دولت يازدهم منتشر خواهد شد؟

آيا فيش‌هاي حقوقي مديران سينمايي دولت يازدهم منتشر خواهد شد؟

| پنجشنبه ۰۳ تير ۹۵ ساعت ۸:۲۷ | نسخه چاپي

از ایوبی پرسیده شد که آیا احتمال انتشار فیش‌های حقوقی مدیران سازمان سینمایی هم وجود دارد و وی پاسخ داد: من خیلی دوست دارم که این فضای آرام در سینما را حفظ کنیم. ما آمادگی داریم فیش‌های حقوقی مدیران فعلی و قبلی را منتشر کنیم هرچند این کار‌ها را خیلی درست نمی‌دانیم اما اگر این کار را کنیم شما‌ متحیر می‌شوید.

به گزارش روزنامه جوان، انتشار فیش‌های حقوقی برخی از مدیران ارشد بیمه و بانک‌های کشور و مشخص شدن ارقام هنگفتی که آنها به عنوان حقوق ماهانه دریافت می‌کنند سبب‌ساز شکل‌گیری کمپینی شده است با نام «کمپین انتشار فیش حقوقی». این کمپین از سوی کاربران ایرانی برای دعوت از مدیران دولتی به انتشار فیش‌های حقوقی‌شان در فضای مجازی شکل گرفته است.
رضا صالحی امیری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس نهم از جمله چهره‌هایی بودند که به این کمپین پیوسته و با انتشار فیش‌های حقوقی خویش کوشیده‌اند خود را به عنوان چهره‌هایی صادق معرفی کنند.
هرچند به نظر می‌رسید مدیران فرهنگی کشور و به خصوص مدیران سینما و تلویزیون که در این سال‌ها مدام از کمبود بودجه در نهادهای تحت مدیریتشان گلایه کرده‌اند هم خیلی زود به این کمپین بپیوندند اما تا اینجا هیچ کدام از مدیران سینما و تلویزیون فیش حقوقی خود را منتشر نکرده‌اند شاید به همین دلیل بود که حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در حاشیه جلسه امضای تفاهمنامه سه جانبه میان «تهیه‌کنندگان سینما، شرکت‌های عرضه‌کننده سامانه ویدئوی درخواستی و مؤسسه رسانه‌های تصویری» مجبور شد به پرسشی در این باره پاسخ گوید.
 از ایوبی پرسیده شد که آیا احتمال انتشار فیش‌های حقوقی مدیران سازمان سینمایی هم وجود دارد و وی پاسخ داد: من خیلی دوست دارم که این فضای آرام در سینما را حفظ کنیم. ما آمادگی داریم فیش‌های حقوقی مدیران فعلی و قبلی را منتشر کنیم هرچند این کار‌ها را خیلی درست نمی‌دانیم اما اگر این کار را کنیم شما‌ متحیر می‌شوید.
امید که شما پیشقدم شوید
اینکه رئیس سازمان سینمایی آمادگی خود را برای انتشار فیش‌های حقوقی مدیران فعلی بیان کرده است به شدت مثبت است و می‌تواند در پاسخگویی به برخی از پرسش‌هایی که درباره عملکرد مدیران میانی این سازمان وجود دارد هم کارآمد باشد.
به نظر می‌رسد رئیس سازمان سینمایی اگر خودش در این امر پیشقدم شود و آخرین فیش حقوقی‌اش که مربوط می‌شود به اردیبهشت ماه ۹۵ را منتشر کند در آن صورت مدیران زیرمجموعه وی و از جمله مدیران بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انجمن سینمای جوانان، گروه سینمایی هنروتجربه و البته مدیران ده‌ها جشنواره ریز و درشتی که مستقیم یا غیرمستقیم بودجه خود را از سازمان سینمایی می‌گیرند نیز شاید با تأسی به رئیس سازمان به انتشار فیش‌های حقوقی خود دست زنند.
پس چه خوب که حجت‌الله ایوبی هر چه زودتر فیش حقوقی خود را منتشر کند و البته به این هم فکر نکند که خودش چقدر حقوق گرفته و مدیران قبلی سازمان سینمایی چقدر؟ چون اگر همانطور که ایوبی اعلام کرده اگر فیش‌های مدیران فعلی و مدیران قبلی سینمای ایران در کنار هم منتشر شود آنگاه قضاوت مخاطبان خواهد بود که بزرگ‌ترین محک پیش‌روی کارآمدی مدیران برمبنای دریافتی‌شان را رقم خواهد زد.
پرسش‌های متعاقب انتشار فیش حقوقی
البته که در کنار انتشار فیش‌های حقوقی بد نیست یک بار برای همیشه به این پرسش هم پاسخ داده شود که آیا آن گروه از مدیران سینمایی که در بحبوحه‌هایی مانند برگزاری جشنواره‌های مختلف و از جمله فجر با حفظ سمت، مسئولیت‌های تازه‌ای در بدنه جشنواره‌ها می‌گیرند با حداقل دستمزد و صرفاً برای کمک به سازمان سینمایی این مسئولیت‌ها را می‌پذیرند یا آنکه حقوقی جداگانه برای این امر به آنها اختصاص می‌یابد؟
آیا کارمندان یک گروه سینمایی حقوق‌بگیر سازمان سینمایی وقتی به عنوان مدیران جشنواره‌ای بین‌المللی معرفی می‌شوند، صرفاً برای کمک به سازمان سینمایی در این جشنواره مسئولیت قبول می‌کنند و به همان حقوق ثابت کارمندی خود بسنده می‌کنند یا مجدداً برایشان حقوق جداگانه‌ای درنظر گرفته می‌شود؟
در سیستم‌های خصوصی معمولاً هنگام فعالیت پرسنل برای یک همایش یا مناسبت خاص فقط ساعات اضافه‌کاری آنهاست که مشمول حقوق اضافه می‌شود و اینطور نیست که برای این حضور حقوقی جداگانه تخصیص یابد. آیا در جشنواره فجر که در دو سال اخیر دو بخش شده و بخشی از آن در زمستان با انبوه مخاطبان و بخشی در بهار با اندک مخاطب برگزار می‌شود نیز این قواعد رعایت می‌شود؟ اگر رعایت می‌شود دلیل هزینه‌زا بودن بیش از حد این جشنواره‌ها و تخصیص بودجه‌های چند میلیاردی به آنها چیست؟
اگر ایوبی جرئت کند
انتشار فیش‌های حقوقی مدیران سینمایی می‌تواند قیاسی هم ایجاد کند میان دستمزد مدیران آن دسته از ارگان‌های سینمایی که دستاورد چشمگیری در سال‌های اخیر نداشته‌اند با مدیران ارگان‌هایی فعال‌تر. به عنوان مثال بنیاد سینمایی فارابی که در سال گذشته جز مشارکت در تولید دو فیلم و برگزاری یک جشنواره- که احتمالاً برای آن هم ردیف بودجه جداگانه گرفته- خروجی دیگری نداشته که توجیه‌گر بودجه‌ای باشد که همه ساله به این ارگان تخصیص می‌یابد.
 انتشار فیش‌های حقوقی مدیران این نهاد این فضا را ایجاد می‌کند که شائبه‌ها درباره متناسب نبودن دریافتی با حجم فعالیت را از بین ببرد. آیا فیش‌های حقوقی مدیران سینمایی دولت یازدهم منتشر خواهد شد؟ و آیا انتشار این فیش‌ها مجالی را برای پاسخگویی به پرسش‌های بالا فراهم می‌کند؟
همه چیز بستگی دارد به شخص حجت‌الله ایوبی. اگر ایوبی جرئت کند و فیش حقوقی خود را منتشر کند آنگاه مدیران زیردست او نیز این جرئت را خواهند کرد که فیش‌هایشان را منتشر کنند و آنگاه است که مشخص خواهد شد فلان کارمند حقوق بگیر سازمان سینمایی که در بهمان جشنواره پست مدیریتی گرفته در طول سه ماه ابتدایی سال چقدر دریافتی داشته است و آیا این دریافتی حقش بوده یا نه؟

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: