مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


لوکس‌ترین پیکان ایران!

در تصویر زیر لوکس‌ترین پیکان ایران را می‌بینید.


عارف: قهر نکردم؛ برخی اعضای امید کم لطفی کردند رأی نیاوردیم

عارف: قهر نکردم؛ برخی اعضای امید کم لطفی کردند رأی نیاوردیم

اخبار داغ | پنجشنبه ۰۳ تير ۹۵ ساعت ۲:۳ | نسخه چاپي

رئیس فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) مجلس دهم با اشاره به برخی تحلیلها درباره بی‌انگیزگی‌اش در مجلس، گفت: عارف چه کسی است که بخواهد قهر کند یا بی‌انگیزه باشد؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امید، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دیدار اعضای شورای مرکزی و شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان در سخنانی با اشاره به در پیش بودن شبهای قدر بر ضرورت استفاده از لیالی قدر تأکید کرد و گفت: شبهای قدر بهترین فرصت برای خودسازی است و یکی از مشکلات ما، غافل بودن از خودسازی است که باید  از فرصت این ایام بهترین استفاده را کنیم.

وی با اشاره به فعالیتهای حزب ندای ایرانیان از بدو تشکیل، یادآور شد: زمانی که حزب ندای ایرانیان فعالیت خود را آغاز کرد، بسیار خوشحال شدم و از فعالیتها و برنامه‌های این حزب حمایت کردم.

نماینده مردم تهران در مجلس، بر ضرورت فعالیتهای سازمان‌یافته و تشکیلاتی در غالب احزاب و NGO ها تأکید کرد و گفت: در فعالیتهای تشکیلاتی باید بر تصمیمات جمعی تعصب داشته باشیم و پایبندی خود را به تصمیمات نشان دهیم. متأسفانه به خاطر عدم رشدیافتگی در فعالیتهای تشکیلاتی بعضا به تصمیمات اتخاذ شده، پایبند نیستیم و این آسیب جدی به فعالیتهای تشکیلاتی و سازمان‌یافته می‌زند.

عارف با اشاره به پیشتازی جوانان در عرصه‌های مهم به ویژه در جنبش اصلاح‌طلبی، گفت: اگر بگویم همه دستاوردهای علمی کشور مدیون جوانان دانشمند و عالم است، اغراق نکرده‌ام و به همین دلیل بارها تأکید کرده‌ام که باید از پتانسیل و ظرفیت بالقوه جوانان در همه بخشها و سطوح استفاده کرد و باید توانمندسازی امور مختلف را به جوانان واگذار کرد.

وی، به شعار اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: شعار امید و آرامش تاکتیک اصلاح‌طلبان نبود، بلکه یک راهبرد دراز مدت است که در همین راستا در داخل مجلس فراکسیون امید فعالیتهای خود را آغاز کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه نمی‌توان در فضای ناامیدی فعالیت کرد، یادآور شد: در هشت سال دولت اصلاحات، ما را متهم به فعالیت در چارچوب توسعه سیاسی می‌کردند ، در حالی که دولت وقت به هیچ‌وجه از توسعه اقتصادی غافل نشد و اجرای کامل برنامه سوم توسعه در همه بخشها و دستاوردهای دولت در بخشهای اقتصادی، زیربنایی و..از سوی دولت اصلاحات، باید الگویی برای دولتمردان بعدی می‌شد که متأسفانه این اتفاق نیافتاد.

عارف با بیان اینکه ناامیدی در قاموس اصلاح‌طلبی جایگاهی ندارد، اظهارکرد: در مجلس شورای اسلامی به دنبال پیاده‌سازی آرمانها و ایده‌آلهای خود هستیم ولی ایده‌آلیست نیستیم و واقعیتهای موجود را درک می‌کنیم و براساس همین واقعیتها، فعالیتهای خود را در قالب فراکسیون امید با جدیت ادامه خواهیم داد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به فعالیتهای جوانان در فضای مجازی، گفت: من واقعیتهای فضای مجازی را می‌دانم و بر استفاده بهینه از این فضای رسانه‌ای واقفم اما واقعیت این است که مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، بعضا از عمق‌یافتگی کافی برخوردار نیست.

وی ضمن توصیه به جوانان، گفت: برابر مطالب خلاف واقع در فضای مجازی نباید عصبانی شد و واکنشهای شتابزده نشان داد.

رئیس فراکسیون امید مجلس، به فرآیند طی شده در بحث انتخابات هیئت رئیسه مجلس و انتخابات هیئت رئیسه کمیسیونهای تخصصی اشاره کرد و یادآور شد: اگر برخی کم‌لطفیها از جانب کسانی که در ائتلاف امید بودند، صورت نمی‌گرفت، بهتر به هدف خود می رسیدیم و به همین دلیل گلایه‌های جدی در این خصوص وجود دارد که در زمان مناسب مطرح خواهد شد.

عارف خاطر نشان کرد: در ائتلافی که در فرآیند انتخابات مجلس دهم صورت گرفت، حضور برخی افراد در لیست امید هزینه‌هایی برای ما در پی داشت ولی به جهت احترام به ائتلاف و ارائه لیست واحد این هزینه‌ها را متقبل شدیم.

وی گفت: در رسانه‌ها تحلیلهای مختلفی درباره انتخابات هیئت رئیسه کمیسیونهای تخصصی، به‌ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح شده است و بر ضرورت ریاست بنده در کمیسیون آموزش و تحقیقات تأکید می‌کردند، شاید حضورم به عنوان رئیس کمیسیون در چارچوب یک مطالبه مطرح شد، اما شخصا به این موضوع هم فکر کردم که شاید افراد شایسته دیگری هم بتوانند نقش‌آفرینی کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس به روند حضور نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات اشاره کرد و گفت: در روند انتخابات کمیسیون آموزش و تحقیقات، مهندسی صورت گرفت . اگر افرادی که در ابتدا از سوی فراکسیون امید در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور داشتند، به دلیل مهندسی صورت گرفته از این کمیسیون خارج نمی‌شدند، مطمئنا وزن فراکسیون امید در هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات بیش از موقعیت فعلی بود و کاندیدای ما رأی کافی برای کمیسیون به‌دست آورد.

عارف تصریح کرد: در انتخابات کمیسیونهای تخصصی مجلس، در مجموع 33 نفر از فراکسیون امید، 35 نفر از سوی اصولگرایان و 10 نفر هم از مستقلین در هیئت رئیسه کمیسیونها حضور دارند.  در 13 کمیسیون مجلس در 10 کمیسیون اعضای فراکسیون امید، رئیس و یا نایب رئیس هستند.

وی تأکید کرد: من به رئیس محترم مجلس هم عرض کردم که الگوی رفتاری ما در کمیسیونهای تخصصی، باید اجماعی باشد، زیرا در بسیاری از موضوعات محوری و مهم، فارغ از دیدگاه‌های سیاسی، اشتراکات زیادی وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به برخی تحلیلها درباره بی‌انگیزگی‌اش در مجلس، گفت: عارف چه کسی است که بخواهد قهر کند یا بی‌انگیزه باشد؟ من در فضایی که همه در ناامیدی به سر می‌بردند، در سال 92 وارد عرصه انتخابات شدم و به کمک جوانان فضای ناامیدی آن زمان را تغییر دادیم. حال چگونه می‌توانم بی انگیزه باشم؟ قهر و ناامیدی در قاموس من و اصلاح‌طلبی نیست.

عارف همچنین بر ضرورت استفاده از پتانسیل جوانان تأکید و خاطرنشان کرد: من از همه جوانان می‌خواهم که با فراکسیون امید ارتباط منظمی داشته باشند تا از ظرفیتهای آنها در این فراکسیون و در کارگرو‌ه‌های مختلف به نحو شایسته‌ای استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت وحدت و یکپارچگی در خانواده انقلاب تأکید کرد و با اشاره به اوضاع اسفبار منطقه، گفت: جمهوری اسلامی ایران اکنون نقش بسیار کلیدی در حل مناقشات منطقه می‌تواند ایفا کند و  میدان‌دار دیپلماسی پارلمانی باشد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان با اشاره به سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین ضمن محکوم کردن این اقدام دولت بحرین، آن را نقض آشکار حق شهروندی این عالم دینی دانست و گفت: کشورهایی که مدعی دفاع از حقوق شهروندی هستند، چرا در برابر این بی‌عدالتی سکوت پییشه کرده‌اند؟ هر چند در بسیاری از تحولات و درگیریهای صورت گرفته در منطقه ردپای استکبار دیده می‌شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟