گزینه های احتمالی دبیرکلی جمعیت هلال احمر

با انتصاب علی اصغر احمدی، دبیر کل جمعیت هلال احمر به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور، گمانه زنی ها برای انتخاب دبیرکل جدید هلال احمر افزایش یافته است.


بازی استقلال و تراکتور با 6 داور برگزار می‌شود

نخستین بار در لیگ برتر دیدار حساس استقلال و تراکتور با حضور 6 داور برگزار خواهد شد.


بازی استقلال و تراکتور با 6 داور برگزار می‌شود

نخستین بار در لیگ برتر دیدار حساس استقلال و تراکتور با حضور 6 داور برگزار خواهد شد.


بازسازی سوریه نیازمند تأمین مبلغی حدود ۱۸۰ میلیارد دلار است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با بیان اینکه یک یا دو کشور به تنهایی قادر به مشارکت در بازسازی سوریه نیستند، گفت: بازسازی سوریه به مبلغی حدود ۱۸۰ میلیارد دلار احتیاج دارد.


کاهش ساعت کار بانوان شاغل کلید خورد؛ جزئیات مصوبه ابلاغی دولت

بخشنامه قانون کاهش ساعات کار هفتگی بانوان شاغل به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد؛بر این اساس زمان کار بانوان مشمول این مصوبه از ۴۴ ساعت در هفته ...


محکومیت دو نفر در آمریکا به جرم حمایت از داعش

جهان | چهارشنبه ۰۲ تير ۹۵ ساعت ۱۱:۲۲ | نسخه چاپي

دادگاه فدرال آمریکا دو نفر را که متهم به برنامه‌ریزی برای حمایت از گروه‌ داعش بودند، مجرم شناخته است.
به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، این دو که دادگاهشان دو هفته طول کشید، نادر الهزایل و مهند بداوی نام دارند و هر دو ۲۵ سالشان است.
این دو نفر سال گذشته دستگیر شدند؛ پس از آن‌که نادر الهزایل در صدد بود در فرودگاه لس‌آنجلس سوار هواپیمایی شود که او را به ترکیه می‌برد. طبق اسناد دادگاه، او تصمیم داشت از ترکیه خودش را به گروه موسوم به دولت اسلامی برساند.
مهند بداوی بلیت این پرواز را برای نادر الهزایل خریده بود.
اطلاعیه دفتر وزیر دادگستری آمریکا می‌گوید این دو که ساکن شهر آناهایم در کالیفرنیا بوده‌اند، در شبکه‌های اجتماعی ابراز تمایل کرده بودند که به شهادت برسند.
بازپرس‌های پرونده می‌گویند در یک حساب فیس‌بوک که به نظر می‌رسد به مهند بداوی تعلق دارد، نوشته‌هایی هست که نشان می‌دهد او قصد داشته است به داعش بپیوندد.
نادر الهزایل هم یک حساب فیس‌بوک داشته که در آن، پرچم داعش را جای عکس خودش گذاشته بوده است.
طبق اسناد دادگاه، این دو نفر هم‌چنین یک فیلم هم پر کرده‌اند که در آن نادر الهزایل با ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش بیعت می‌کند و قول می‌دهد به سوریه سفر کند تا به این گروه بپیوندد.
یک روز پیش از این حکم، پلیس فدرال آمریکا متن پیاده‌‌شده‌‌ای از مکالمه عامل کشتار در کلوب همجنس‌گرایان در شهر اورلاندو آمریکا را منتشر کردند که در آن با گروه موسوم به دولت اسلامی و رهبر آن ابوبکر بغدادی بیعت می‌‌کند.
نادر الهزایل هم‌چنین درباره اتهام کلاه‌برداری هم مجرم شناخته شده است.
او متهم بود که ۲۶ قطعه چک بانکی دزدیده‌شده را به حساب بانکی خودش گذاشته بود و بعد مبلغ آنها را به طور نقدی از شعبه‌های مختلفی در منطقه سکونتش برداشت کرده بود.
بازپرس‌ها می‌گویند نادر الهزایل قصد داشته هزینه سفرش را به سوریه از طریق این پول دزدیده‌شده تامین کند.
مهند بداوی هم بابت این‌که از کمک‌هزینه تحصیلی‌اش برای خریدن بلیت پرواز آقای الهزایل به ترکیه استفاده کرده بود، مجرم شناخته شده است.
این هر دو نفر بابت هر یک از این موارد حمایت از داعش می‌توانند تا ۱۵ سال حبس بگیرند.
نادر الهزایل ممکن است بابت هر یک از کلاه‌برداری‌های بانکی که بابت چک‌ها انجام داده، به ۳۰ سال حبس در زندان فدریال محکوم شود. مهند بداوی هم بابت کلاه‌برداری درباره کمک‌هزینه تحصیلی‌اش می‌تواند ۵ سال حبس بیشتر بگیرد.
قرار است مجازات این دو در نیمه دوم سپتامبر معلوم شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: