واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


سردار و رفقا در راه منچستر

کاروان تیم فوتبال روستوف روسیه به همراه مهاجم ملی‌پوش کشورمان برای بازی با منچستر یونایتد عازم انگلیس شد.<br />


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


افشای راز قتل بازیکن سابق سایپا

حوادث | سه شنبه ۰۱ تير ۹۵ ساعت ۲۳:۲۸ | نسخه چاپي

چهار مرد افغان که در قرارهای مرگبار فروش عتیقه مرتکب دو قتل در تهران شده بودند، پس از سه ماه از دستگیری مشخص شد امید دربندی بازیکن سابق تیم فوتبال سایپا را نیز سه سال قبل به قتل رسانده اند.
به گزارش میزان، پانزدهم مرداد سال 92 فردی با مراجعه به کلانتری 133 شهرزیبا به ماموران اعلام داشت که پسرش به نام امید 22 ساله از خانه خارج شده بود که پس از چند ساعت افرادی ناشناس با من تماس گرفته و برای آزادی پسرم، درخواست پول کردند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
پدر امید پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: پسرم  امید با خودرو پراید سفید رنگش از خانه خارج شده بود که چند ساعت پس از آن فردی ناشناس از طریق گوشی تلفن همراهم با من تماس گرفت و در ازای آزادی پسرم درخواست مبلغ 10 میلیون تومان کرد. بنده نیز که در آن شرایط تنها به فکر نجات دادن پسرم بودم  این پول را به حساب درخواستی آنها واریز کردم اما تاکنون خبری از پسرم نشده است.
پدر امید در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پسرم دانشجو است و همزمان دارای سابقه ورزش حرفه ای در رشته فوتبال و بازی در تیم امید کشور است و در حال حاضر نیز در رده تیم جوانان باشگاه سایپا بازی می کند. 
در ادامه رسیدگی به پرونده شانزدهم مرداد چند تن از اهالی محله زمان آباد واقع در منطقه خاوران  در زمان مراجعه به چاه آب برای انجام کار کشاورزی با جسد حلق آویز شده جوانی در داخل چاه آب روبرو شدند. بلافاصله موضوع به کلانتری محل اعلام شد. در ادامه خبر کشف جسد به تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده شد.
بررسی اولیه توسط تیم تشخیص هویت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول ابتدا بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان پس از ارتکاب جنایت اقدام به انتقال جسد به داخل چاه آب کرده و از محل متواری شدند.
همزمان با کشف جسد جوان ناشناس در داخل چاه آب، در فاصله ای چند صد متری از محل کشف جسد، یک دستگاه خودرو سواری پراید سفید رنگ کشف شد که آثار متعدد خون بر روی صندلی راننده ی آن کاملا مشهود بود. با بررسی ارکان هویتی خودرو، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که خودرو مذکور دارای سابقه در اداره یازدهم پلیس آگاهی و متعلق به جوانی به نام امید است.  با توجه به دلایل بدست آمده، اعضای خانواده امید به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ و با مشاهده تصاویر تهیه شده از صحنه جنایت  موفق به شناسایی جسد پسرشان شدند.
کارآگاهان اداره دهم با بررسی تراکنش مالی حساب بانکی اعلام شده از سوی آدم ربایان برای  واریز پول، نهایتا موفق به شناسایی فردی افغان به نام نوید شدند. در تحقیقات از این شخص، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که نوید در زمینه انتقال پول افاغنه مقیم ایران به کشور افغانستان فعالیت می کند.
او در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش یکی از افاغنه به نام عبدالله با واریز میلغ 10 میلیون تومان به حساب بنده از من درخواست کرد تا این پول را به حسابی در کشور افغانستان منتقل کنم و من نیز طبق روال کاری خود و در ازای دریافت کارمزد، این مبلغ را به حسابی در کشور افغانستان منتقل کردم و هیچ اطلاعی از جنایت ندارم.
با شناسایی عبدالله 57 ساله و بررسی سوابقش مشخص شد که وی یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه ارتکاب جرایم مختلف از جمله شرارت، سرقت مسلحانه و سرقت های به عنف است.
با شناسایی مخفیگاه مرد افغان در منطقه شوش، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که عبدالله همزمان با انتقال پول و وقوع جنایت از ایران متواری شده است.
در پی وقوع دو فقره قتل مشابه که طی آن دو نفر در زمان خرید سکه های عتیقه به قتل رسیده بودند، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که هر دو جنایت توسط گروهی خاص از مجرمان افاغنه انجام شده است.
در پرونده جنایت اول ،در ساعت 18:30 27 آبان ماه سال گذشته  از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در داخل یک مجتمع تجاری در خیابان شریعتی - بلوار صبا - خیابان کریمی به کلانتری 101 تجریش اعلام شد.
با حضور عوامل کلانتری و تیم بررسی صحنه قتل اداره دهم و بررسی های اولیه مشخص شد مقتول به نام جمشید 45 ساله  در محل کارش و طی معامله سکه های عتیقه با چند افاغنه  به ارزش تقریبی 130 میلیون تومان طی یک درگیری و بر اثر ضربات چاقو مصدوم، به بیمارستان منتقل و نهایتا فوت کرده است.
در پرونده جنایت دوم  در ساعت 19:15 30 دی ماه سال گذشته، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان پاسداران - خیابان گلستان پنجم - خیابان بنی فاطمه به کلانتری102 پاسداران اعلام شد؛ با حضور عوامل کلانتری و اکیپ بررسی صحنه قتل اداره دهم و بررسیهای اولیه مشخص شد مقتول به همراه یکی از بستگانش به نام مهدی  42 ساله  برای  خرید عتیقه به آدرس مذکور مراجعه کرده است که طی درگیری نامبردگان با فروشندگان عتیقه که اتباع افغانی بوده اند، با ضربات چاقو و چوب مجروح و مجید. قبادی 40 ساله در دم فوت کرده و مهدی  نیز مجروح به بیمارستان منتقل می شود و ضاربین نیز با سرقت مبلغ120 میلیون وجه نقد از محل متواری شدند.
با وقوع دو فقره جنایت مشابه در قالب فروش سکه های عتیقه و در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته پیش بینی شده در ساختمان محل وقوع یکی از این دو جنایت، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر متهم متواری پرونده قتل بازیکن فوتبالیست  شدند. همچنین در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته و شناسایی شکرالله 39 ساله توسط همکاران قربانی جنایت خیابان شریعتی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این شخص از چندی پیش به عنوان نیروی خدماتی در شرکت محل کار مقتول جمشید مشغول به کار شده و همزمان با وقوع جنایت ناپدید شده است.
با توجه به اطلاعات دقیق بدست آمده در خصوص مشخصات دو عضو این گروه از مجرمان به نام های عبدالله و شکرالله ، کارآگاهان با انجام اقدامات پیچیده پلیسی اطلاع پیدا کردند که این دو نفر به همراه تعدادی دیگر از مجرمان افاغنه قصد دارند تا بار دیگر و به همان شیوه فروش سکه های عتیقه اقدام به سرقت و به احتمال بسیار زیاد ارتکاب جنایتی دیگر کنند.
با شناسایی خریدار سکه های طلا در منطقه پیروزی  این شخص پس از اطلاع از هویت واقعی فروشندگان سکه های طلا صراحتا عنوان داشت که قصد داشته تا در ازای پرداخت مبلغ 130 میلیون تومان اقدام به خرید تعداد 500 سکه طلای عتیقه از متهمان کند.
با توجه به اطلاعات دقیق بدست آمده در خصوص محل تردد متهمان در داخل پارکی در خیابان شریعتی، این محل تحت مراقبت نامحسوس کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و 13 اسفند ماه گذشته  و با حضور سه عضو گروه سارقان جنایتکار، عملیات دستگیری آغاز شد اما هر سه متهم با استفاده از شمشیر و قمه قصد متواری شدن از محل را داشتند که یک نفر از متهمین بنام جلال 27 ساله  در حین اقدام به فرار مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد. در زمان دستگیری دو متهم دیگر بنام های غلام  و سخی، کارآگاهان علاوه بر دستگیری این دو نفر موفق به کشف یک کیسه حاوی 500 سکه طلای عتیقه تقلبی شدند.
با دستگیری دو عضو از این سارقان جنایتکار و خطرناک، بلافاصله تحقیقات از آنها برای شناسایی مخفیگاه عضو اصلی گروه انجام و هر دو متهم پس از دقایقی انکار اولیه ارتباط با عبدالله صراحتا به سرکردگی عبدالله در ارتکاب سرقت ها منجر به جنایت اعتراف کردند.
با شناسایی مخفیگاه جنایتکار افغان در محدوده میدان هروی، کارآگاهان در عملیاتی غافلگیرانه اقدام به دستگیری عبدالله و همچنین شکرالله کرده و در بازرسی از مخفیگاه متهمان، علاوه بر کشف وجوه نقد و اموال جمشید، موفق به کشف دسته چک متعلق به دیگر قربانی پرونده به نام مجید  شدند.
مهدی  نیز که در پرونده جنایت خیابان پاسداران  به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود، پس از حضور در اداره دهم اقدام به شناسایی هر چهار متهم پرونده کرد.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبازه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری متهمان گفت: در اقدامات پلیسی و تخصصی در پرونده و با توجه شواهد و دلایل غیرقابل انکار، ارتکاب جنایت و قتل امید. د توسط این گروه از متهمین محرز شد.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، در پایان این خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم خشن به ویژه  سرقت های تحت عنوان مسافر و شناسایی تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان که تحت پوشش فروش سکه های عتیقه از سوی متهمان مورد سرقت وجوه نقد و ضرب و جرح شدید قرار گرفته و برای  شناسایی سایر شکات و مالباختگانی که توسط متهمان و به شیوه های مختلف مورد سرقت های بعنف، تهدید به قتل، زورگیری و ... قرار گرفتند، دستور  انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس سعید احمد بیگی صادر شده است. شکات و مالباختگان می توانند در صورت شناسایی تصاویر متهمان به نشانی اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟