جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


دلایل بازدیدهای شبانه وزیر از اورژانس بیمارستانها

دلایل بازدیدهای شبانه وزیر از اورژانس بیمارستانها

جامعه | سه شنبه ۰۱ تير ۹۵ ساعت ۱۶:۱ | نسخه چاپي

وزیر بهداشت در روزهای گذشته از اورژانس بیمارستان های امام خمینی(ره)، شهدای هفتم تیر و ضیائیان در جنوب تهران، بازدید کرد.
به گزارش مهر، همانطور که مسئولان ارشد وزارت بهداشت بارها متذکر شده اند، اورژانس بیمارستان ها به عنوان «ویترین» بیمارستان ها، از اهمیت خاصی برخوردارند و اگر بخش اورژانس از شرایط مطلوبی برخوردار نباشد، قطعا مراجعان و بیماران در ادامه روند دریافت خدمات دچار تردید و نگرانی خواهند شد. از همین رو، بازدید های وزیر بهداشت از اورژانس بیمارستان های شلوغ و بزرگ شهر تهران، از جمله اولویت های او از همان ابتدای وزارت بوده است.
استارت کار وزارت بهداشت دولت یازدهم، با رفع بحران دارویی آغاز شد. زیرا، در نیمه دوم سال ۹۱ و نیمه اول سال ۹۲، کشور با مشکلات زیادی در تامین اقلام دارویی بیماران خاص و صعب العلاج مواجه شده بود. از همین رو، تامین کمبودهایی دارویی در اولویت قرار گرفت. به دنبال آن، موضوع بیمارستان ها و مراجعات مردم و بیماران به اورژانس بیمارستان ها، در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.
بازدید های وزیر بهداشت از اورژانس بیمارستان های شلوغ و پر ازدحام شهر تهران، حکایت از این واقعیت داشت که اورژانس بیمارستان ها از شرایط خوبی برخوردار نیستند و می بایست، تغییر و تحولی در وضعیت کمی و کیفی اورژانس بیمارستان ها رخ دهد.
اولتیماتوم دو هفته ای وزیر به اورژانس بیمارستان های پایتخت
تیر ماه سال ۹۴ بود که وزیر بهداشت پس از بازدیدهای شبانه از تعدادی از اورژانس های بیمارستان های تهران، همکارانش را فرا خواند و ضمن مرور موارد رصد شده در جمع بندی بازدیدهای میدانی خود، به بیان تذکراتی جهت بهبود وضعیت اورژانس بیمارستانی در شهر تهران پرداخت.
دکتر هاشمی در آن جلسه، دو هفته فرصت داد تا مسئولان این بخش ها با رفع کمبودها، وی را در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته قرار دهند و در این فرصت  گزارشی از بهبود وضعیت ارائه کنند.
وزیر بهداشت با اشاره به بازدیدهای خودش از تعدادی از اورژانس بیمارستان ها، نسبت به حضور پرسنل مبتدی در این بخش ها، گلایه داشت و تاکید کرد: تامین نیروی پرستاری اورژانس باید با بهره گیری از پرسنل متخصص با تجربه حداقل ۱۰ سال و با پرداخت مناسب و ایجاد انگیزه برای فعالیت در اورژانس باشد و  نیروهای طرحی و دانشجو در بخش های غیر اورژانس بکارگیری شوند.
هاشمی افزود: باید پرستاران با تجربه در تریاژ مستقر شوند و دو نفر متخصص اورژانس در اورژانس های شلوغ بیمارستان های بزرگ بکار گرفته و از سوی دیگر کمبود نیروی خدماتی در بخش اورژانس بیمارستان ها نیز برطرف شود.
وی خطاب به همکارانش در آن جلسه گفت: در بخش آزمایشگاه و پاراکلینیک نیز ضمن تجهیز، نیروی انسانی کافی تامین و در بخش های اورژانس بیمارستانی از دستیاران تخصصی سالهای بالاتر استفاده شود.
در پایان آن جلسه مقرر شد، ظرف دو هفته آینده (۲۷ تیر ۱۳۹۴)تمامی دانشگاه ها مشکلات حاد اورژانس سه بیمارستان بزرگ تحت پوشش خود را حل کرده و گزارش اقدامات صورت گرفته را به وزیر بهداشت ارائه دهند.
روسای بیمارستان ها دست به کار شدند
بعد از بازدیدهای شبانه وزیر و جلسه ای که با مسئولان مربوطه تشکیل شد، روسای بیمارستان ها دست به کار شدند تا سر و سامانی به وضعیت اورژانس بیمارستان های تحت مدیریت خود بدهند. بطوریکه دکتر محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، بعد از گذشت ۵۰ روز از اولتیماتوم دو هفته ای وزیر، در گفتگو با خبرگزاری مهر، اقدامات فوریتی ۱۵ اورژانس بیمارستان های شلوغ و پر رفت و آمد را برشمرد .
وی با عنوان این مطلب که بخش اورژانس ۵۷۰ بیمارستان وابسته به وزارت بهداشت روزانه پذیرای ۶۳ هزار بیمار و مصدوم هستند، تاکید کرد: بهسازی و نوسازی ۱۲۰ اورژانس بیمارستانی ریفرال و تروما در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: برای اولین بار در استان تهران طرح تجمیع هدایت بیماران برای پیدا کردن تخت خالی در بیمارستان‌ها را اجرا کردیم. در این خصوص ستادی تشکیل شد که هر شب این رصد را انجام می‌دهد و تخت‌های خالی اورژانس‌ها را برای مواردی که با اورژانس‌های پر مواجه شدند، انجام می‌دهد.
بازدیدهای وزیر از اورژانس بیمارستان ها دوباره کلید خورد
در روزهای گذشته، وزیر بهداشت از اورژانس سه بیمارستان شهر تهران بازدید داشته و از نزدیک در جریان وضعیت کمی و کیفی خدمات اورژانسی به مردم و بیماران قرار گرفته است. به نظر می رسد، استارت دوباره وزیر برای بازدیدهای شبانه از اورژانس بیمارستان ها، در راستای برنامه سال گذشته باشد که قرار شد اورژانس بیمارستان های شلوغ شهر تهران، تغییراتی کند. دلایل_بازدیدهای_شبانه_وزیر_از_اورژانس_بیمارستانها_اورژانس_بیمارستان_وزیر_بهداشت_
وی در بازدید از اورژانس بیمارستان ضیاییان، از این مرکز درمانی به عنوان مرکز ترومای جنوب غرب تهران نام برد و خواستار تسریع در طرح گسترش اورژانس این بیمارستان شد.
بیمارستان ضیاییان تهران واقع در خیابان ابوذر تهران در منطقه ای با ۳۰۰هزار نفر جمعیت قرار دارد که متراکم ترین منطقه جمعیتی تهران محسوب می شود.
بیمارستان ضیاییان با تعداد ۱۴۳ تخت فعال بیمارستانی در ماه پذیرای حدود ۱۱ هزار بیمار بستری است. در عین حال آمار ثبت شده میانگین مراجعه حدود ۲۰ هزار بیمار در ماه به بخش اورژانس این بیمارستان را گزارش می کنند. همچنین درمانگاه این مرکز با معاینه ۱۵ هزار بیمار سرپایی در ماه آمار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.
وزیر بهداشت درباره وضعیت بیمارستان ضیاییان گفت: با توجه به اینکه بیمارستان ضیاییان تهران مرکز ترومای جنوب غرب تهران محسوب می شود، طرح گسترش اورژانس این بیمارستان، باید به سرعت انجام شود.
تجهیز بیمارستان ضیاییان به تجهیزات تصویربرداری ام آر آی از دیگر موارد بررسی شده در جلسه وزیر بهداشت با دست اندرکاران این بیمارستان بود.
بازدید وزیر بهداشت از اورژانس بیمارستان امام(ره) و شهدای هفتم تیر در جنوب غربی تهران، حکایت از این واقعیت دارد که اورژانس این قبیل بیمارستان ها، به رغم تمام کارها و اقداماتی که صورت گرفته است، هنوز از شرایط ایده آل برای ارائه خدمات به بیماران اورژانسی، فاصله دارند.
بیمارستان امام(ره) به عنوان بزرگترین مرکز درمانی دولتی در تهران، بیشترین حجم مراجعات بیماران را از قصی نقاط تهران و کشور دارد. در همین حال، بیمارستان شهدای هفتم تیر در جنوب غربی تهران، به عنوان مرکز مراجعات مصدومان تصادفی و همچنین بیماران، از حجم بالای مراجعات برخوردار است.
بازدیدهای دوباره وزیر از اورژانس این بیمارستان ها، گواه این واقعیت است که وزیر بهداشت از شرایط موجود رضایت چندانی ندارد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟