لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


خودروی مفهومی لاگونا رنو (+عکس)

برای جلوگیری از صدمه‌های احتمالی به چشم، راننده و سرنشین هر دو از عینک‌های بزرگ و ویژه‌ای استفاده می‌کنند.


شهباززاده به نفت تهران پیوست

مهاجم پیشین تیم فوتبال آلانیا اسپور ترکیه به نفت تهران پیوست.


شهباززاده به نفت تهران پیوست

مهاجم پیشین تیم فوتبال آلانیا اسپور ترکیه به نفت تهران پیوست.


لزوم داشتن زنگ درسی پلیس در مدارس

جامعه | سه شنبه ۰۱ تير ۹۵ ساعت ۱۵:۲۷ | نسخه چاپي

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: برای رسیدن به هدف پیشگیری باید پای پلیس به مدارس باز شود.

به گزارش خبرگزاری میزان،سعید منتظرالمهدی صبح امروز در جلسه ای که با موضوع چگونگی بهره گیری از ظرفیت های سازمان ها در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقای امنیت در جامعه با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و معاون پرورشی آموزش و پرورش برگزار شده بود، ضمن ارائه گزارش مختصری از اقدامات آموزشی در حوزه پیشگیری توسط ناجا، گفت: برگزاری این جلسه را اتفاق مبارکی می دانم چرا که همه نسبت به آسیب های جامعه دغدغه داریم که در این حوزه نیز توجه به ایستگاه مدرسه بسیار حائز اهمیت است.
 
استفاده از پتانسیل عظیم مدرسه در آموزش همگانی
 
وی افزود: اعتقاد من این است که فرایند کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ایستگاه مدرسه به منصه ظهور می رسد. معلمان، دست اندرکاران، مسئولان، خانواده ها و ... باید تلاش کنند تا تحمل جوانان در مواجهه با پدیده های اجتماعی و بحران ها افزایش و تاب آوری روانی آنان افزون گردد، بسان نهالی که ممکن است در مقابل باد خم شود لیکن از ریشه جدا نمی شود، آسیب ها در هر جامعه ای وجود دارند و اجتناب ناپذیرند اما مهم آن است که جوانان ما در مقابل این آسیب ها مقاوم باشند و در مسیر درست زندگی گام بردارند.
 
معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه، برای رسیدن به این مهم باید گام های فراوانی برداریم، تصریح کرد: یک گام مهم در این راستا ایجاد زنگ پلیس در مدرسه است تا سربازان جنگ نرم، مربیان آموزش همگانی پلیس و حتی مسئولان به صورت نمادین بتوانند از پتانسیل عظیم مدرسه در راستای آموزش همگانی بهره لازم را ببرند.
 
سردار منتظرالمهدی، یکی از اهداف مهم جامعه آموزشی ناجا را آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: به منظور گسترده تر کردن چتر آموزش همگانی باید کارها سازماندهی و اصولی تر و با برنامه ریزی بیشتری اجرا شود و پای پلیس به مدارس باز شود و مهارتهای مقابله ای را به دانش آموزان بیاموزد.
 
در ادامه جلسه، حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، روش تربیتی را بسیار مهم و اساسی در حوزه آموزش همگانی دانست و گفت: بهره گیری از ظرفیت های جامعه، مساجد، مدرسه و محلات، سه رکن اساسی برای ارائه آموزش ها است.
 
وی ادامه داد: اگر نیروی انتظامی و آموزش و پرورش تعامل خوبی بایکدیگر داشته باشند و داده های آموزشی موثر در اختیار معلمان قرار گیرد و آموزش ها به صورت شبکه ای و خوشه ای ارائه شود به نحوی که هر معلم خود را یک عنصر آموزش همگانی بداند و معلمان و مسئولان مدارس بایستی خود را در مقابل آسیب های دانش آموزان مسئول دانسته، داده ها تقویت شود و تعامل با معلمان صورت گیرد می توان در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی موفق باشیم.
 
خاموشی، مدیریت انگیزه را یکی از راهبردهای مهم در حوزه نیروی انسانی، دانست و گفت: این مهم باید تعریف شود چرا که حلقه گم شده دست اندرکاران است. مربیان آموزشی و فرهنگی نیز باید حرفه ای و با انگیزه باشند چرا که کار فرهنگی، سخت است.
 
آمادگی کامل آموزش و پرورش برای تعامل بیشتر با ناجا
 
حمیدرضا کفاش معاون وزیر آموزش و پرورش، سخنران دیگر این جلسه نیز بیان داشت: سیاست راهبردی آموزش و پرورش، آموزش برای چگونه باهم زیستن، چگونه با هم مشارکت داشتن، تعامل برقرارکردن و حل مشکلات و مسائل اجتماعی است که باید با اقدامات ارزشمند به این راهبرد مهم دست یابیم.
 
وی، ادامه داد: ما از نیروی انتظامی که همواره در کنار آموزش و پرورش است تشکر می کنیم، ما نیز در طرح های پلیس مشارکت چشمگیری داریم نظیر طرح همیار پلیس که طرحی موفق بود.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش ، آمادگی کامل خود را برای تعامل بیشتر با نیروی انتظامی اعلام و تصریح کرد: ما می توانیم با کمک یکدیگر و با تعیین سیاست گذاری های هدفمند و اجرای برنامه های اصولی، به طرح های موثر و اثربخشی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دست یابیم.
 
گفتنی است، در پایان این جلسه، مقرر شد از تمامی ظرفیت ها و نیروی انسانی سه سازمان برای رسیدن به اهداف مشترک در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقاء امنیت در جامعه استفاده و همچنین چگونگی اجرایی شدن زنگ پلیس در مدارس بررسی شود.
 
در دستور کار قرار گرفتن برنامه های متنوعی نظیر انشاء نویسی، مسابقه دانستنی های انتظامی،نمایشنامه نویسی و اجرای تئاتر و تولیدات رسانه ای برای سنین مختلف با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای کارشناسان سه سازمان از دیگر توافقات انجام شده دراین جلسه بود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟