علی اکبر صالحی: ایران ۹۵۰ تن کیک زرد و الیاف کربن می‌خرد

رییس سازمان انرژی اتمی از خرید حدود هزار تن کیک زرد در آینده نزدیک از قزاقستان خبر داد و گفت که ۳۰۰ کیلو از این مقدار قرار است در ایران به uf۶ ...


ویژه بازیهای رایانه ای؛

سفر به دنیای مجازی با یک جلیقه جادویی

جلیقه یاد شده که تقریبا کل بدن را در برمی گیرد تجربه برخورد با اشیا و افراد در فضای مجازی را از طریق لرزاندن خود کامل می کند و با استفاده از آن ...


وقتی قدم زدن یک توله خرس سوژه رسانه‌ها می‌شود

در گزارش تصویری زیر یک توله خرس قطبی ۱۴ ماهه را در باغ وحش هلابرون آلمان مشاهده می‌کنید که حرکات جالب او در هنگام قدم زدن به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است.


سود پژوسیتروئن دو برابر شد

این گروه خودروسازی فرانسوی اعلام کرد قیمت گذاری بالاتر، فروش مدلهای سودآور و کاهش هزینه، حاشیه سود عملیاتی را از پنج درصد در سال ۲۰۱۵ به شش ...


بازدید صالحی از نیروگاه اتمی بوشهر

دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.


از تغییرات کوچک شروع کنید!

سبك زندگي | دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ ساعت ۷:۴۹ | نسخه چاپي

با ایجاد تغییرات کوچک می توانید تاثیرات شگرفی در روند زندگی تان به وجود بیاورید. در ادامه چند تغییر کوچک که می تواند بر سلامت و بهبود زندگیتان تاثیرگذار باشد را می خوانید.
عقل سلیم و تجربه های شخصی نشان داده است که همیشه می توان با برداشتن گام های هرچندکوتاه اما پیوسته تا دوردست ها رفت.
ایجاد تغییر بزرگ در مسیر زندگی کار بسیار سختی است و اراده ای بسیار قوی می طلبد.
اما با اهمیت دادن به تغییرات کوچک هم می توان به نتیجه دلخواه رسید. چه بسا این تغییرات کوچک موجب تغییری بزرگ در زندگی تان شود.
تغییرات زیردر جنبه های مختلف زندگی از مواردی هستند که به راحتی می توانند به عادت های روزمره تبدیل شده و به تدریج شما را در مسیر موفقیت قرار دهند:
تغییرات کوچک برای سلامت جسم
* صبح ها یک لیوان آب بنوشید. ما بیشتر مواقع فراموش می کنیم به اندازه کافی آب وارد بدن مان کنیم. بنابراین به نوشیدن آب اهمیت دهید.
* اگر با خودرویتان به جایی می روید، کمی دورتر خودرویتان را پارک کنید. با این کار با عوارض سبک زندگی جدید کمی مبارزه خواهید کرد.
وقتی خودرویتان دورتر پارک شود برای رسیدن به محل مورد نظرتان مجبور می شوید حداقل اندکی پیاده روی کنید.
با این کارهای کوچک به تدریج به پیاده روی عادت می کنید.
* اگر پشت میز نشین هستید، هر ساعت یکبار از جای خود بلند شده و بدن تان را کش و قوس بدهید. بدترین کار ساعت های متمادی پشت میز نشستن بدون تحرک است.
* همیشه همراه خود دانه های خوراکی مانند پسته، فندق و ... داشته باشید.
تغییرات کوچک برای سلامت روح و روان
1- همیشه در مورد موضوعات مختلف بیندیشید و ساده از کنار مسائل نگذرید. با این روش می توانید به ایده های نو و خلاقانه دست بیابید.
با مردم نیز در ارتباط باشید و نظرات آنها را هم جویا شوید. چه بسا روش های جدیدی برای زندگی پیدا کردید.
2- هر روز یک مکان ساکت و آرام در خانه انتخاب کنید و در سکوت بنشینید. در مکان انتخابی تان آرام و راحت نشسته و کلامی برزبان نیاورید و چند دقیقه از هیاهوی زندگی دوربمانید و نفس بکشید.
3- در پایان روز با صرف چند دقیقه وقت، ذهن تان را از هرچیزی که درون آن است پاک کنید. این کار آسان ترین روش برای آرام کردن ذهن تان است. حتی می توانید یک دفترچه برداشته و قبل از خواب هرچه که در ذهن تان است را در آن وارد کنید.
تحقیقات نشان داده است که این نوع نوشتن می تواند از اضطراب، نگرانی و افسردگی بکاهد. حتی اگر نوشتن برایتان سخت است می توانید از یک ضبط صوت استفاده کنید و چند دقیقه با ضبط خاطرات روز، ذهن تان را پاک کنید.
تغییرات  کوچک برای ارتباط های بهتر
1- به خانواده، دوستان و آشنایان تلفن کنید، ایمیل و یا پیامک بفرستید. باید دامنه تماس با عزیزان و دوستان تان را افزایش دهید و عادت کنید با فواصل کمتر حداقل با آنها تلفنی صحبت کنید.
2- در پایان هر روز کلمه ای محبت آمیز به اعضاء خانواده تان بگویید و از آنها به خاطر حمایت هایشان تشکر کنید. این عادت به ظاهر بی اهمیت می تواند روابط تان را بسیار قوی و محکم کند.
تغییرات کوچک برای جامعه و محیط زیست
1- در تمیز نگهداشتن محیط اطراف آپارتمان و یا محیط زیست تان کوشا باشید.
2- برای اهداء به فقرا پول کنار بگذارید. رقم آن می تواند کم باشد اما گاهی اوقات پولی اندک و ناچیز می تواند برای کسی دیگر هدیه باارزشی باشد.
منبع: زندگی آنلاین
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟