تشکیل تیم ویژه در رابطه با خورده شدن جسد یک زن

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تشکیل تیم ویژه در ارتباط با خورده شدن جسد یک زن توسط موش در رشت خبر داد.


پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته ...


جلیلی می‌خواهد احمدی‌نژاد «زمانه» شود؟

این روزها دیگر در قالب هسته‌ای اظهارنظر نمی‌کند، مسکن را هدف قرار می‌دهد، دستمزد و حقوق‌ها را و ...او دیگر سعید جلیلی فقط دیپلمات نیست، گویی ...


فیلمسازان غایب فجر 35 چه کسانی هستند؟

در 50 روز زمان باقی مانده از فجر 35 فیلمسازان بزرگی غایب این دوره از جشنواره هستند.


۳۰ روش افزایش بازدید سایت و وبلاگ

افزایش بازدید وبلاگ و وبسایت بخش جدانشدنی نگرانی مدیران وبسایت ها میباشد.در این مقاله قصد داریم به شما روش های نوین افزایش بازدید را آموزش ...


روزهای سخت آمنه در بارسلون

جامعه | دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ ساعت ۷:۵۳ | نسخه چاپي

آمنه بهرامی، دختری که ١٣ سال پیش قربانی اسید‌پاشی شده‌، در حالی با عوارض اسیدپاشی دست‌وپنجه نرم می‌کند که به دلیل ناتوانی در تأمین هزینه‌هایش در خارج از کشور تنها مانده ‌است. 
به گزارش شرق، این دختر زمانی که ٢٥ساله بود، توسط جوانی که به او علاقه‌مند شده ‌بود مورد اسیدپاشی قرار گرفت و نه‌تنها بینایی هر دو چشمش را از دست داد بلکه آسیب‌های جدی و شدیدی به سایر قسمت‌های صورت و بدنش وارد و به دلیل استنشاق گاز اسید، ریه او هم دچار آسیب بسیار شدیدی شد.
آمنه آبان سال ٨٢ زیر پل سیدخندان در فضای سبز مورد حمله جوان هم‌کلاسی‌اش به نام مجید قرار گرفت و با اسید سوزانده شد. تحقیقات پلیس نشان داد مجید از مدت‌ها قبل به آمنه علاقه‌مند شده و از او خواستگاری کرده‌ بود اما به دلیل شنیدن جواب منفی از این دختر جوان تصمیم گرفت او را با اسید بسوزاند تا آمنه نتواند با شخص دیگری ازدواج کند. 
مجید چند روز بعد از اسیدپاشی بازداشت شد و در تحقیقات به اسیدپاشی اعتراف کرد و گفت: من و آمنه در یک دانشگاه درس می‌خواندیم. از آمنه خواستگاری کردم و جواب رد داد. زمانی که اصرار من را دید، گفت می‌خواهد با شخصی دیگر ازدواج کند اما من نمی‌توانستم چنین شکستی را تحمل کنم و آمنه را با اسید سوزاندم تا فقط با من ازدواج کند. 
با توجه به اعترافات متهم و تشکیل پرونده علیه این جوان، او در جلسه محاکمه با درخواست شاکی به قصاص هر دو چشم xو جبران خسارات آمنه محکوم شد. زمانی که پرونده برای اجرای حکم آماده شد، درست در لحظه اجرای حکم دختر جوان از قصاص چشم‌های مجید صرف‌نظر کرد اما از آنجایی که قاضی اجرای حکم در صورت‌جلسه ننوشته بود که آمنه از قصاص صرف‌نظر کرده و خواستار دیه ‌است، دیه چشمان آمنه به او تعلق نگرفت.
این موضوع از سوی آمنه پیگیری شد و او تأکید کرد چون بینایی ندارد و نمی‌توانسته صورت‌جلسه را ببیند و اجازه حضور وکیلش را هم در محل اجرای حکم ندادند، بنابراین صورت‌جلسه را قبول ندارد و خواستار دیه چشم‌هایش است اما این اعتراض بلاتکلیف ماند. هرچند اعلام گذشت او بازتاب بین‌المللی زیادی داشت.
آمنه بهرامی در این میان درمان خود را نیز پیگیری کرد و برای اینکه بتواند درصدی از بینایی‌اش را به دست آورد، به بارسلون رفت اما عمل‌های انجام‌شده روی او موفقیت‌آمیز نبود و هزینه‌های عمل‌ جراحی نیز بسیار سنگین بود. با این حال آمنه توانست با کمک خانواده‌اش و از طریق فروش کتابش که در چند کشور اروپایی به چاپ رساند و کمک مالی دولت وقت هزینه‌هایش را تأمین کند اما بعد از مدتی این کمک‌ها قطع شد و مشکلات آمنه که هنوز با عوارض اسیدپاشی دست‌وپنجه نرم می‌کند، ادامه دارد. 
آمنه بهرامی که اکنون در بارسلون به سر می‌برد و برای درمان مشکل تنفسی‌اش به این شهر رفته، روز گذشته به خبرنگار ما گفت: حدود یک ماه است که برای ادامه درمان به بارسلون بازگشته‌ام و به دلیل مشکل تنفسی به جراحی بینی‌ و جراحی‌های پلک چشم چپ نیاز دارم. هزینه سفر به بارسلون به شکل قرض از بانک تأمین شده است اما متأسفانه هنوز هزینه جراحی‌ها تأمین نشده است. به علت ضرورت عمل، کلینیک اعلام کرده بود می‌توانم جراحی کنم و بعدا هزینه را بپردازم، اما وقتی روز عمل به کلینیک رفتم، قسمت مالی مانع شد و علت آن را بدهی قبلی جراحی و پرداخت‌نشدن فاکتور توسط سفارت ایران به مدت چهار سال اعلام کردند و خواستار تسویه آن شدند و ذکر کردند در چهار سال بارها از طریق نامه و تلفن خواستار پرداخت فاکتور شدند ولی متأسفانه تاکنون موفق به تسویه‌حساب نشده‌اند.
آمنه در ادامه گفت: من در مجموع تحت ٢٦ عمل جراحی قرار گرفته‌ام که هزینه‌های پنج عمل آن را ریاست‌جمهوری‌های ایران تقبل کرده بودند و فاکتور ذکرشده متعلق به عمل پنجم است و هر زمان که برای صحبت با سفیر، با سفارت ایران در مادرید تماس می‌گیرم، می‌گویند او در سفر است. از زمان ریاست‌جمهوری آقای روحانی تا امروز هیچ کمکی از ریاست‌جمهوری دریافت نکرده‌ام، حتی سال گذشته به من اطلاع دادند که برای دریافت کمک به ریاست‌جمهوری بیایید و وقتی به همراه مادر و برادرم به آنجا رفتم، از مشکلاتم پرسیدند و من هم جواب دادم اما کمکی به من نکردند. حالا در شهر بارسلون مانده‌ام و فقط هزینه روزمره‌ام را دارم و نتوانستم هزینه عمل جراحی که مربوط به مشکلات تنفسی‌ام را تأمین کنم و روزهای سختی را می‌گذرانم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: امنه بهرامی ،