مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


آیا محسن رضایی،مصوبه مجمع تشخیص مصلحت را زیر پا می گذارد؟

جبهه مردمی نیروهای انقلاب به عنوان یک تشکل سیاسی نوظهور، خیلی زود مورد پشتیبانی «سرلشکر» محسن رضایی قرار گرفت.


قاضی عسکر: ایران جواب دعوت نامه حج عربستان را داد/ آمادگی برای اعزام 80 هزار زائر

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جواب دعوتنامه عربستانی ها برای حج امسال را داد و تمامی درخواست ها و انتظارات ...


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


ورود روزانه ۳۳۰۰کانتینر قاچاق به‌ کشور

اقتصاد | يكشنبه ۳۰ خرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۳۷ | نسخه چاپي

قاچاق کالا و ارز و تبعات آن بر اقتصاد کشور مجور اصلی سخنان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و رئیس اتاق ایران در جلسه علنی امروز مجلس بود.
به گزارش اقتصادنیوز، حبیب‌الله حقیقی هزینه بالای واردات رسمی را یکی از دلایل روی آردن به قاچاق کالا دانست و گفت: اگر کسی بخواهد کالای خود را از مبادی رسمی وارد کشور کند، برای او دلار سه هزار تومانی، شش هزار تومان تمام می‌شود؛ اما اگر بخواهد همین کالا را از مبادی غیر رسمی وارد کند هر دلار، ۳۵۰۰ تا ۴ هزار تومان برای او تمام می‌شود.
محسن جلال‌پور هم در سخنان خود در صحن علنی مجلس به هزینه‌های قاچاق کالا در کشور اشاره کرد و گفت یکی از اصلی‌ترین مشکلات فضای کسب و کار ایران، قاچاق کالا و ارز است که به صورت غیر قانونی در کشور رد و بدل می‌‌شود.
گزیده سخنان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صحن مجلس
تبعات قاچاق کالا
قاچاق مانع بزرگی بر سر تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بوده و هزینه های بسیاری را به صورت مستقیم و غیرمستقیم متوجه کشور کرده است.
پدیده تولید ملی و اشتغال را تضعیف و بلکه تخریب کرده، مانع کسب درآمدهای دولت بوده و همچنین منابع ارزی کشور را از بین برده است.
حوزه‌های قاچاق داخلی
معمولا موضوع قاچاق در کشورهای دیگر روی کالاهای ممنوعه موضوعیت پیدا می‌کند و محدود به موارد خاص است همچون قاچاق انسان، مواد مخدر، سلاح و مهمات و موارد دیگر اما در کشور ما قاچاق در ۴ حوزه کالاهای ممنوعه در ردیف‌های آخر است.
هزینه پایین قاچاق
اگر کسی بخواهد کالای خود را از مبادی رسمی وارد کشور کند برای او دلار سه هزار تومانی ۶ هزار تومان تمام می‌شود اما اگر بخواهد همین کالا را از مبادی غیر رسمی وارد کشور کند دلار سه هزار تومان، ۳۵۰۰ تا ۴ هزار تومان برای او تمام می‌شود.
در کشور ما ۶۶ مورد معافیت وجود دارد که ۴۰ مورد آن اقتصادی است. این معافیت‌ها عمدتا برای زمان‌های خاص، مناطق معین و کالاهای مشخصی تعریف شده است در حالی که اکنون به طور گسترده و در مورد کالاهای عمومی و به طور دائم اعمال می‌شود.
حجم قاچاق
روزانه سه هزار و ۳۰۰ کانتینر قاچاق بدون کوچک‌ترین اقدام کنترلی وارد کشور می‌شود.
دلایل رواج قاچاق
قیمت گازوئیل در کشور ما در مقایسه با کشورهای همسایه تفاوت عمده دارد به طوری که در ایران لیتری ۳۰۰ و در کشورهای همسایه لیتری ۴۵۰۰ تومان است.
قاچاق معلول ناکارآمدی فرآیندهای تجاری کشور است. هزینه‌های بالای ورود کالا از مبادی رسمی و تعدد تعرفه‌ها در زمان ترخیص و ارزش‌افزوده قاچاق را به صرفه کرده است.
تا زمانی که برای مرزنشینان معیشت قابل قبول تامین نشود زمینه‌های انتقال کالا از معابر غیررسمی کشور همواره فراهم است.
عوامل فرهنگی و اجتماعی از جمله تغییر الگوی مصرف و گرایش به خرید کالاهای خارجی نیز از جمله علل افزایش ورود قاچاق به کشور است.
با ۱۵ کشور همسایه‌ایم که بنا بر شرایط اقتصادی متفاوتی که دارند پدیده قاچاق برای برخی از کشورها جنبه درآمدزایی دارد، لذا نه تنها پیشگیری نمی‌کنند، بلکه آن را توسعه نیز می‌دهند.
کشورهایی با چند برابر میزان تجارت نسبت به کشور ما مبادی رسمی ورود و خروج کالای بسیار کمتری دارند.
مقابله با قاچاق
۲۳ دستگاه متولی نظارت بر مبادی ورودی کشور هستند و نگاه‌های متفاوتی نیز به مسائل و مشکلات این مبادی دارند.
اقدامات انجام شده
اصلاح و نوسازی فرآیندهای تجاری و گمرکی، ساماندهی نظارت های مرزی و فرامرزی، ساماندهی نظام حمل و نقل و تهیه بسته نظارت بر ترانزیت خارجی از جمله برنامه ها

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟