هشدارصندوق بین المللی پول به آل سعود؛ ریاضت اقتصادی ادامه یابد

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی تاکید کرد که اقدامات ریاضت اقتصادی عربستان سعودی باید همچنان ادامه یابد تا این کشور بتواند از بحران کسری بودجه نجات پیدا کند.


زن جوان قربانی مرد هوسران

مرد جوان که در جنایتی انتقامجویانه، نیمه‌های شب مرد جوان و همسرش را به رگبار بسته بود پس ازانتقال به محل جنایت و در مقابل بازپرس و کارآگاهان جنایی جزئیات ماجرا را تشریح کرد.


مار مشهوری که یک صورت خندان بر روی بدنش دارد + تصاویر

در شمال هند روستایی وجود دارد به نام گوریگانی که مردم به صورت مسالمت آمیزی با مارها زندگی می کنند و کودکان هم خیلی راحت با مارها بازی می کنند. در این تصاویر مردی را مشاهده می کنید که به کودکان یاد می دهد چگونه با مارها رفتار کنند و آنها را در دست بگیرند. ماری که می خواهیم به شما نشان دهیم به تازگی در این روستا و حتی در کل هندوستان به شهرت رسیده است


تجربه ای جدید از اولین رانندگی با آئودی A4 + تصاویر

در این گزارش می خواهیم شما را از نزدیک با جزئیات مدل A4 آئودی آشنا کنیم و از مشخصات فنی آن برایتان بگوییم. در این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو ...


وزیر بهداشت: ۱۰ هزار میلیارد تومان زیرمیزی را حذف کردیم؛ مردم را ناامید نکنید

وزیر بهداشت: ۱۰ هزار میلیارد تومان زیرمیزی را حذف کردیم؛ مردم را ناامید نکنید

سیاست | يكشنبه ۳۰ خرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱۲ | نسخه چاپي

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در حق جامعه پزشکی ظلم می شود و این به صلاح کشور نیست، گفت: هنوز وضعیت ما در حوزه سلامت، چالش های و مشکلات وزارت بهداشت پرداخت.
وی با بیان این مطلب که وزارت بهداشت کار خودش را با بحران دارویی شروع کرد، گفت: متاسفانه در شروع بکار دولت یازدهم با کمبود دارو مواجه بودمی که به بحران ملب تبدیل شده بود. از همین رو، طبق آنچه در مجلس وعده داده بودیم، این بحران را از بین بردیم.
هاشمی از کمبود ۳۰۰ قلم دارو در دولت قبل خبر داد و گفت: در دولت یازدهم توانستیم این تعداد کمبود را به زیر ۳۰ قلم دارو برسانیم.
وی با اعلام اینکه وزارت بهداشت بیشترین آسیب را در دولت قبل دید زیرا دو سال وزیر نداشت، افزود: مشکلاتی که وزیر بهداشت با رئیس دولت داشت و ۶ ماه نیز این وزارتخانه با سرپرست اداره شد. در عین حال ۸ هزار میلیارد تومان بدهی روی دست وزارت بهداشت دولت یازده باقی ماند که دولت یازدهم ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن را پذیرفت.
وزیر بهداشت همچنین از افزایش سهم ریالی دارو از ۵۷ درصد به ۶۷ درصد در دولت یازدهم خبر داد و گفت: در سال های ۸۹ و ۹۰ ، شاهد اوج واردات دارو بودیم که ما توانستیم ۳۰ درصد واردات دارو را کاهش دهیم.
هاشمی در عین حال از افزایش صادرات دارو به ۲ برابر در دولت یازدهم خبر داد و گفت: البته رقم قابل توجهی نیست و راضی نیستیم.
وی از کاهش پرداختی بیماران برای تامین دارو در دولت یازدهم به ۱۲ درصد خبر داد افزود: دولت یازدهم برای اینکه مردم بابت دارو هزینه کمتری پرداخت کنند، ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به بیمه ها اختصاص داد.
وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت با ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار شروع شد در حالی که خزانه دولت برای پرداخت همین میزان اعتبار با مشکل مواجه بود، گفت: بر اساس آنچه که ما پیش بینی کرده بودیم قرار بود ۴ تا ۵ میلیون نفر در طرح تحول سلامت بیمه شوند که این عدد به ۱۱ میلیون نفر افزایش یافت بطوریکه در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد مردم بیمه هستند.
وی با اعلام اینکه هزینه های بستری از ۳۷ درصد به ۸.۵ درصد به طور میانگین کاهش یافت، افزود: تا الان ۱۵ میلیون نفر در طرح تحول سلامت در بیمارستان های دولتی بستری شده اند.
هاشمی به موضوع دسترسی مردم به پزشکان متخصص و فوق تخصص اشاره کرد و گفت: ۵ هزار و ۷۳۵ متخصص و فوق تخصص در ۳۳۸ بیمارستان کشور توزیع شدند. همچنین ۸۶۰ متخصص مقیم در بیمارستان های بالای ۶۴ تختخوابی حضور دارند.
وزیر بهداشت ادامه داد: ۹۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم که ۶۷ درصد این تخت ها فرسوده است بطوریکه بیش از ۷۰ درصد بیمارستان های کشور بالای ۳۰ سال عمر دارند.
هاشمی از نوسازی و بازسازی ۲ میلیون متر مربع فضای بیمارستانی در قالب طرح تحول سلامت خبر داد و گفت: در این مدت ۳۹ هزار تخت بیمارستانی عوض شده است.
وی از احداث ۲۵۲ کلینیک ویژه تا آخر سال جاری خبر داد و گفت: با راه اندازی این کلینیک ها ۶ هزار و ۴۴۰ مطلب در اختیار ما قرار خواهد گرفت.
هاشمی به وضعیت سزارین در کشور اشاره کرد و گفت: از سال ۷۹ تا ۹۱ شاهد شیوع بالای سزارین در کشور بودیم بطوریکه در سال ۲۰۱۱ ایران بالاترین نرخ سزارین را داشته است.
وی با اعلام اینکه در طرح تحول سلامت بالغ بر یک میلیون زایمان طبیعی به صورت رایگان انجام شده است، گفت: ما توانستیم آمار سزارین را ۶.۵ درصد کاهش دهیم.
وی همچنین از راه اندازی ۳۵ مرکز درمان ناباروری و ایجاد ۸۶۵ اتاق زایمان خبر داد و افزود: برای تجهیز اتاق های زایمان ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم.
وزیر بهداشت همچنین از ایجاد ۲۱ پایگاه اورژانس هوایی و ساخت و راه اندازی ۲ هزار خانه بهداشت خبر داد و گفت: ۶۷۰۰ پزشک عمومی و ۵۳۰۰ ماما در قالب طرح تحول سلامت در نقاط مختلف کشور توزیع شده اند بطوریکه در حال حاضر در هیچ یک از شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کمبود پزشک عمومی و ماما نداریم.
هاشمی به موضوع تعرفه ها اشاره کرد و افزود: از سال ۷۴ که موضوع خودگردانی بیمارستان ها ایجاد شد متاسفانه با مشکلات زیادی مواجه شدیم بطوریکه تمام بیمارستان تا قبل اجرای طرح تحول سلامت ورشکست بودند اما در دولت یازدهم اعتبارات هتلینگ به ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرد.
وزیر بهداشت همچنین از تزریق ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای برخورد با زیرمیزی در بازار سلامت خبر داد و گفت: بررسی ها نشان می داد ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان زیر میزی در بازار سلامت داشتیم که ما با اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بیمه سلامت و به همین میزان به بیمه تامین اجتماعی، تلاش کردیم تا این پول ها از جیب مردم پرداخت نشود.
هاشمی با تاکید بر اینکه در حق جامعه پزشکی ظلم می شود و این به صلاح کشور نیست، گفت: هنوز وضعیت ما در حوزه سلامت مناسب نیست و مشکلاتی را داریم. بطوریکه رتبه ۸۹ در دنیا و رتبه ۷ در منطقه را به لحاظ شاخص های سلامت داریم.
وی با اعلام اینکه اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود گفت: در ۲۸ اسفند سال ۹۲ پولی که بابت این طرح اختصاص دادند ۶۹۰۰ میلیارد تومان بود این در حالی بود که در سال ۹۴، ۵۸ درصد اعتبارات ما تامین نشد.
هاشمی همچنین از بدهی ۷۸۰۰ میلیارد تومانی بیمه ها به وزارت بهداشت خبر داد و افزود: ما اجرای طرح تحول سلامت را با ۵۰ درصد منابع سال ۹۲ پیش بردیم.
وزیر بهداشت گفت: سه ماه از سال ۹۵ گذشته و باید گفت پرداخت اعتبار از محل هدفمندی یارانه ها به طرح تحول سلامت، صفر است. همچنین از محل مالیات بر ارزش افزوده نیز صفر است و تا امروز با ۴ درصد اعتبار، طرح را پیش برده ایم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: