پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.
رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


اعتراف بزرگ كوچک زاده

سیاست | يكشنبه ۳۰ خرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۲۴ | نسخه چاپي

«تنها ۴ نفر برای عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام آمادگی کردند»، «مجلس دهم مجلس غریبه با فرهنگ است»، «۴ نماینده در کمیسیون فرهنگی مجلس دهم اهداف ورود به خانه ملت را هویدا کرد» و ده‌ها دلواپسی دیگر دلواپسان که البته نشات گرفته از ناکامی آنها در ورود به پارلمان دهم است.
به گزارش آرمان، همگان آگاه هستند که رای مردم در انتخابات مجلس بر اساس تخصص آنها نیست، بدین معنا که اغلب افراد جامعه در این اندیشه نیستند که مثلا در برگه رای خود در تهران برای ۳۰ نفر تهران به ۱۰ فرد خبره اقتصادی، ۵ نخبه فرهنگی و... رای دهند بلکه یا بر اساس اعتماد به یک لیست نام کاندیداها را بر برگه رای می‌نویسند یا بر اساس شناختی که از کاندیداها دارند رای می‌دهند. پس اینکه در ابتدا تنها ۴ نفر برای حضور در کمیسیون فرهنگی اعلام آمادگی کردند موضوع غریبی نیست.
اما جالب اینکه برخی که امروز طبع فرهنگی‌شان گل کرده است در مجلس نهم در کمیسیون فرهنگی حضور نداشتند مانند مهدی کوچک‌زاده که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم عضویت داشت. او که در اردوگاه اصولگرایی است و نسبت نزدیکی به جبهه پایداری دارد در موضوعات مختلف فرهنگی جامه نقد بر تن می‌کند و به اظهارنظر می‌پردازد.
جالب اینکه او روزی به انتقاد از عدم هماهنگی میان تخصص نمایندگان و کمیسیون هایی که در آن عضویت دارند پرداخته بود که «سایت بولتن نیوز» که گرایشی اصولگرایانه دارد در همان زمان اعلام کرد مدرک تحصیلی کوچک‌‌زاده مهندسی آبیاری و زهکشی است و او هیچ گاه در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس که مدرک مرتبط با آن را دارد حضور نداشت، بلکه در مجلس هفتم عضو کمیسیون اصل ۹۰ بود و در مجلس هشتم هم عضو کمیسیون فرهنگی و شوراها و امورداخلی شد. در مجلس نهم هم عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات بود که باز ارتباطی با فرهنگ نداشت اما اکنون که از دغدغه‌های مجلس رها شده است به موضوعات فرهنگی و البته نقد از دولت می‌پردازد.
اقرار به افراط در گوش کردن موسیقی!
این روزها لغو کنسرت های موسیقی سبب نگرانی اهل فرهنگ و هنر و متولیان آن شده که وزیر ارشاد در صدر آن حضور دارد و چند روز پیش بود که در واکنش به لغو کنسرت کیهان کلهر گفت که آیا کمانچه جرم دارد و دیروز کوچک‌زاده با انتشار این تیتر به بیان موضوعات جالبی درباره خود پرداخت، از جمله اقرار کرد برخی اوقات در گوش کردن به موسیقی افراط کرده است.
او در کانال تلگرامی خود نوشت: «همین ابتدا عرض کنم که من با موسیقی به معنای صحیح آن و نه موسیخی! مخالف نیستم و طبق آموزه‌های امام رحمت‌ا... علیه معتقدم در جاهایی کاربردهای تعالی بخش و ارزنده‌ای دارد و خودم از استفاده‌کنندگان جدی و گاه و بیگاه این هنر در جای خود هستم. اگرچه به دلیل تمایل طبیعی نفس انسان به موسیقی اقرار می‌کنم که من نیز گاهی دچار افراط در گوش دادن به آن شده‌ام اما ترویج موسیقی و تلاش برای عادت دادن (تاکید می‌کنم عادت دادن) فعال ترین قشر جامعه که نقشی بسیار تعیین‌کننده در مقدرات کشور دارد موسیقی را از آن جهت که موجب بی‌متولی ماندن مسائل جدی و پراهمیت جامعه و مردم می‌شود خیانت قطعی و مسلم به جامعه و مردم و نظام و انقلاب می‌دانم، برای روشن‌تر شدن منظورم چند نکته ظریف در این باره را از امام رحمت‌ا... علیه نقل و قضاوت درباره ولنگاری در سخن از سوی آقای جنتی را به خوانندگان واگذار می‌کنم.
تاکید می‌کنم که نکته مورد نظر امام در نقل‌های زیر بحث حلال یا حرام بودن موسیقی نیست، که نیست ! بلکه انجام اقداماتی است که درصدد ترویج موسیقی و نظایر آن و عادت دادن جوانان (تاکید می‌کنم عادت دادن) به این سنخ موضوعات غیر جدی و تبعات آن در جامعه است!» او سپس به انتشار فرازهایی از فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی درباره موسیقی پرداخته است.
کشف ارتباط موسیقی با حقوق میلیونی
نکته جالب نوشته مهدی کوچک‌زاده در آنجا بود که به طور ناگهانی موضوع موسیقی را به حقوق‌های میلیونی مرتبط کرده است که این ارتباط دادن هم مانند ارتباط زهکشی با عضویت در کمیسیون اصل ۹۰ و آموزش است! او خطاب به وزیر ارشاد نوشته است:«تا جوان مشغول به این مسائل غیرجدی نشود و برایش به صورت عادت و اعتیاد در نیاید مدیران نمی‌توانند با حقوق های چند ده و صد میلیونی همین جوان بیچاره را که برای یک وام ازدواج و اشتغال چهار پنج میلیونی باید به آن مدیران بی‌وجدان التماس کند بچاپند والا کمانچه اشکالی ندارد. مساله این است کسانی که قصد غارت مردم را دارند ترجیح شان آن است که جوان مشغول لهویات و هزلیات و شهوت رانی و لاابالی‌گری باشد و به آنها عادت کرده و مثل اعتیاد شود و نه توان درک مسائل را داشته باشد و نه در صورت درک اهمیت فریاد کشیدن را!»
مهربانی کوچک‌زاده با مشایی
نکته جالب اینکه کوچک‌زاده به این صراحت از اظهارات وزیر ارشاد انتقاد می‌کند اما در انتقاداتش به مشایی که حتی اعتقاداتش از سوی حامیان دولت گذشته پذیرفتنی نیست، به صورت نرم و دو پهلو سخن می‌گوید. مثلا روزی درباره مشایی گفته بود که « نظری درباره آقای مشایی ندارم و نمی‌خواهم درباره او نظر بدهم؛ نمی‌دانم چرا معیار حق و باطل مشایی شده است. بعضی از حرف‌های آقای مشایی را غلط می‌دانم اما معتقدم وجود این فضاها باعث غفلت می‌شود زیرا افراد را می‌کوبند.» یا روز دیگری در سال ۹۲ در سایت شخصی خود چنین نوشت: «معتقدیم برخی برخوردها با دولت صحیح نبود.
کینه‏توزانه و غیرمنصفانه بود یا حداقل اینکه روش برخورد روش صحیحی نبود. معتقدیم حتی برخی اخبار درباره آقای مشایی کذب بود و این اخبار جعلی امروز به عنوان سند مظلومیت در دست آقای مشایی است و او می‌تواند همین اخبار را برای اثبات خود فهرست کند.» البته کوچک‌زاده مواضعش نسبت به مشایی چنین نرم نبود و کمی و فقط کمی تند بود مانند سال ۹۰ که گفته بود: « بنده زرنگی بعضی‌ها را نمی‌پذیرم که بخواهند با بزرگ کردن انحراف مشایی انحراف هاشمی را بپوشانند.»
او در اینجا از لفظ انحراف برای مشایی استفاده کرده اما برای هجمه به هاشمی، و در نهایت این احتمال وجود دارد که گویی کوچک‌زاده مخالفت زیادی با او نداشته باشد و شاید بتوان این گمانه را مطرح کرد که با توجه به عدم حضورش در مجلس دهم و پیش بینی بازگشت احمدی‌نژاد به پاستور تصورشود برای خود جایگاهی در دولت دوازدهم از هم‌اکنون احیانا در نظر بگیرد!

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟