هوای استان‌های شمالی سرد و بارانی می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی از تداوم زبانه پر فشار و هوای نسبتا سرد در نوار شمالی کشور طی ۳ روز آینده خبر داد.


چرا پسران امروزه خیلی زنانه شده‌اند؟

عضو هیات علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: یکی از علل اینکه پسران ما امروزه خیلی زنانه شده‌اند، به دلیل این است که پدر به خاطر فعالیت ...


این نشانه ها می گوید همسرتان، بدترین همسر دنیا است!

داشتن همسر خوب یکی از کلیدهای اصلی خوشبختی در زندگی است. شما هم اگر این نشانه ها را دارید، بدانید که همسر خوبی نخواهید بود.رونمایی از اولین رَم ۸ گیگی برای موبایل در جهان

سامسونگ اولین رم/حافظه موقت 8 گیگی از نوع lpddr4 در جهان را رونمایی کرد.


روایت عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از پیگیری حقوق‌های نجومی مدیران: منتظر اتفاقاتی باشید

اقتصاد | جمعه ۲۸ خرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۱۵ | نسخه چاپي

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به پیگیری حقوق‌های نجومی برخی مدیران دولتی گفت: دولت باید برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمجاز و غیر قانونی چاره‌ای بیندیشد.

به گزارش تسنیم، عزت‌الله یوسفیان ملا با بیان اینکه  حقوق نجومی برخی مدیران دولتی، جز دریافتیهای غیرمجاز  و غیرمتعارف است، اظهارکرد: امروز شرایط به‌گونه‌ای شده که برخی  افراد، برای توجیه اقدامات خود در غارت بیت المال  از ابزارهای قانونی استفاده می‌کنند.

وی به ذکر نمونه‌های از اقدامات غیر قانونی در دخل و تصرف در بیت‌المال اشاره کرد و گفت: به طور نمونه کسانی که اراضی ملی را تصرف کرده اند زمانی که به سراغشان می‌روید با مدارک قانونی به شما ثابت می‌کنند که خلاف قانون عمل نکرده‌اند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان اینکه دیگر مثل گذشته نیست که  به طور مثال عده‌ای چراغ زنبوری بردارند و به منطقه یافت‌آباد تهران بروند ودر یک شب در آنجا ساخت وساز انجام دهند، افزود: امروز برخی اقدامات غیرقانونی در ساخت وسازها تحت لوای قانونی کمیسیون ماده 13و 5 انجام می‌شود.

یوسفیان ملا بیان داشت: در همین راستا یک روز چشم بازکردیم و دیدیم که حاشیه دریای خزر به میزان 384 کیلومتر از آشوراده تا آستارا تبدیل به ویلا و ساختمان شده است.

وی با تاکید براینکه در افزایش حقوق ها بیشتر بر این نکته تاکید می شود که باید این افزایش براساس شاخص نرخ تورم باشد،خاطر نشان کرد: زمانی شاخص نرخ تورم 40 درصد بود و اگر مدیری 10 میلیون تومان دریافتی داشته یک مرتبه دریافتی وی به 14 میلیون تومان ارتقا می‌یافت.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اعلام اینکه امروز برداشت و سوء استفاده از اموال دولتی با روشهای قانونی انجام می‌شود، گفت: امروز  قانون تبدیل به ابزار بی‌قانونی شده است.

یوسفیان ملا با اعلام اینکه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز پیگیر موضوع حقوق های نجومی مدیران دولتی هستیم، افزود: قطعاً منتطر اتفاقاتی در این بخش باشید، البته دولت هم پیگیر این موضوع است و باید آن را به سامانی برساند.

وی با بیان اینکه افکار عمومی دیگر پذیرای حقوق های چند ده‌میلیونی  برخی مدیران دولتی نیست، افزود: برخی خانواده‌ها فرش زیرپای خود را فروخته و فرزند خود را  به دانشگاهی که شهریه‌ای میلیونی دارد فرستاده اما علی‌رغم داشتن لیسانس و فوق لیسانس فرزند آن خانواده، هنوز بیکار است و حاضر است با 500 هزار تومان حقوق مشغول به کار شود. حتی حاضر است 10 سال حقوقش افزایش نیابد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم با اشاره به اینکه با برخی حقوق های نجومی  مدیران دولتی می‌توان حداقل برای 40 جوان بیکار  اشتغال ایجاد کرد، گفت: دولت باید برای جلوگیری از پرداختهای غیر مجاز و غیر قانونی چاره‌ای بیندیشد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: