مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


مراحل پروانه شدن کرم ابریشم

جالب است بدانید، پروانه هااول تخم هایی هستند که به لارو یا کرم تبدیل می شوند.و در مرحله آخر، به صورت یک پروانه زیبا با ظرافت و رنگ های شگفت‌آور ...


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


نماینده مجلس: به یک نامزد مستقل از روحانی می رسیم

سیاست | چهارشنبه ۲۶ خرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۳ | نسخه چاپي

حسین نجابت  زمزمه هایی که بعضا در جریان اصولگرایی مطرح می شود را یک «اختلاف نظر» معمولی و طبیعی دانست و از آن تلقی انشقاق نداشت.
به گزارش اعتماد آنلاین، نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به سابقه فعالیت اصولگرایان تصریح کرد: اصولگراها مانند اصلاح طلبان یک طیف هستند نه حزب. یعنی افرادی با نحله های فکری مختلف دور هم جمع  و اصولگرایی یا اصلاح طلبی را تشکیل دادند و وقتی حزبی نباشد، شاخه ها و گروه های درون این طیف ها و جریان های فکری و سیاسی که دارای آراء و نظرات مختلفی هستند، گاهی دچار اختلاف نظر می شوند.
وی بیان کرد: البته اگر این آراء و نظرات مختلف نبود، می توانستند در چند انتخابات گذشته از سال 84 تاکنون به یک کاندیدای واحد برسند که این گونه نشد. آنچه ما متاسفانه گرفتارش هستیم اظهارنظرات شخصی است، کسانی که سخنانی در خصوص مسائل مختلف جریان اصولگرایی از جمله انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بیان می کنند، نظرات شخصی آنهاست.
نجابت در واکنش به سخنان مصباحی مقدم که گفته بود در صورتی که کاندیدای قابل توجهی نداشته باشیم از روحانی حمایت می کنیم نیز گفت‌: در انتخابات 96 قطعا اصولگراها به یک نامزد واحد و مستقل از آقای روحانی خواهند رسید  و من این را به صورت قطعی می گویم. البته  آقای روحانی یک چهره با پیشینه اصولگرایی است اما در انتخابات 92 نامزد طیف اصلاح طلب بود و اگر قرار باشد رقابت سالم مانند قبل باشد باید اصولگراها نامزدی غیر از او داشته باشند.
این نماینده اصولگرا همچنین اظهار داشت: هر گونه اظهار نظری در خصوص انتخابات سال آینده زود است. در این شرایط از افراد و چهره های شاخص و با تجربه سیاسی انتظاری بیش از این می رود و می دانند که در این شرایط نظرات مختلف زودهنگام و نادرست است. البته شرایط و تصمیم گیری در خصوص انتخابات ریاست جمهوری در نیمه دوم سال قدری جدی و در زمستان همه چیز تعیین تکلیف می شود.
نجابت در ادامه در خصوص حضور احمدی نژاد در انتخابات دوازدهم نیز ابراز داشت:‌ اگر بخواهیم دو جناح سیاسی در کشور تعریف کنیم  و به صورت دقیق بگوییم که آقای احمدی نژاد به کدام طیف فکری وابستگی دارد، باید او را اصولگرا بدانیم، اما او بارها اعلام کرده به هیچ جناحی وابسته نیست و حتی از اصولگرایی اعلام برائت کرده است  که این باز هم از همان ویژگی های فضای انتخابات است.
وی سپس افزود: احمدی نژاد در بین اقشار آسیب پذیر کشور دارای محبوبیت است که یک واقیعت انکار ناپذیراست اما هر کسی  درباره میزان رای او سخن بگوید دچار پیش داوری از روی  کم تجربگی شده، آقای احمدی نژاد دارای پیشینه ای منفی و مثبت است و نمی توان او را از حافظه سیاسی کشور پاک کرد.
نجابت در ادامه تاکید کرد: این که اصولگراها از احمدی نژاد حمایت کنند یا نه، به موضع گیری های علنی او در جامعه بستگی دارد و بعد مشخص شود که چقدر نکات قوت خود را تقویت و نقاط ضعفش را برطرف کرده است. اما این که وی کاندیدای اصولگراها باشد یا نه قابل پیش بینی نیست.
نجایت در خصوص محوریت آیت الله موحدی کرمانی نیز گفت:‌آقای موحدی کرمانی دارای یک پیشینه انقلابی ست و یک روحانی و عالم دینی است و سال ها نماینده امام در سپاه قبل از آیت الله سعیدی بوده و بعد از استقرار در تهران و تغییر شرایط سنی در روحانیت مبارز مستقر شد و پس از آیت الله مهدوی کنی مسئولیت جامعه روحانیت را برعهد ه گرفت اکنون نیز آیت الله موحدی کرمانی ظرفیت رهبری جمع اصولگرایی را دارد.
نماینده مجلس هفتم و هشتم و نهم در ادامه اذعان داشت: اگر ما اصولگرایی را بر اساس چهار اصل تعریف کنیم به چهار اصل اعتقاد به اسلام و انقلاب و ولایت فقیه و امام و رهبری می رسیم  و هر کس به این اصول اعتقاد داشته باشد، اصولگراست و در مرام یک اصولگرا همراهی روحانی و عالم دینی حتما وجود دارد.
نجابت سپس تاکید کرد که ما در اصولگرایی این بحث را داریم که اصولگرا باید با یکی از دو تشکل جامعه مدرسین و روحانیت همراه باشد.
این استاد دانشگاه با اعلام این مطلب که اختلاف سلیقه همواره بوده، گفت: در انتخابات خبرگان اخیر دیدیم که لیست جامعه مدرسین تهران فقط یک اختلاف با جامعه روحانیت تهران داشت که این حد از اختلاف طبیعی ست و قابل پذیرش است.
وی ادامه داد: اصولگراها یک طیف و جریان هستند که قطعا در مقاطعی در داخل دچار اختلاف سلیقه می شوند اما در نهایت روی اصولی تفاهم کرده اند و در مواقعی که مباحث جدی می شود دچار اختلاف می شوند اما دچار انشقاق نیستند و این مساله در انتخابات 92 در داخل جریان به خوبی دیده شد.
نجابت در پایان تاکید کرد: اصولگرایی در انتخابات 92 از تشتت ضربه خورد و در مناظرات دیدیم که حتی مقابل هم ایستادند اما در این دوره متوجه این مطلب شده اند و قطعا بایک گزینه واحد در انتخابات سال آینده حاضر خواهند شد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟