رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شد


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


وزیرانی که می‌روند، وزیرانی که می‌مانند
گزارش اختصاصی پایش از احتمال تغییرات در دولت

وزیرانی که می‌روند، وزیرانی که می‌مانند

اخبار داغ | دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۴۵ | نسخه چاپي

گمانه زنی ها درباره برخی تغییرات در دولت روحانی پس از گشایش مجلس جدید، در هفته های اخیر افزایش یافته است.

به گزارش سایت خبری «پایش»، گفته می شود اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که در چندماه اخیر پرونده تغییرات در دولت را در دستور کار خود داشته، بتازگی فهرستی از پیشنهادات خود را به حسن روحانی ارائه کرده و قرار است برخی از وزیران کابینه بزودی تغییر کنند.

خبرنگار «پایش» مطلع شده که تغییر سه وزیر صنعت، ورزش و جوانان و اقتصاد قطعی شده و گزینه های جایگزین آنها نیز مشخص شده اند اما به دلیل موج رسانه ای ایجاد شده بر سر فیش حقوقی برخی مدیران دولتی، حسن روحانی این تغییرات را به تعویق انداخته است. از محمود اسلامیان به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، علی اصغر مونسان، وزیر پیشنهادی ورزش و صفدر حسینی به عنوان وزیر احتمالی اقتصاد نام برده می شود.

گفته می شود به دلیل اینکه برخی از وزیران پیشنهادی جدید، حقوق های قابل توجهی در ماههای گذشته دریافت کرده اند و ممکن است معرفی آنها به مجلس برای دولت دردسرهایی ایجاد کند، تغییرات در دولت فعلا به تعویق افتاده است.

پیش از این، برخی تغییرات ضروری در دولت به بعد از تشکیل مجلس جدید موکول شده بود. اما با توجه به در پیش بودن آخرین سال فعالیت دولت روحانی اکنون برای ایجاد تغییرات زیاد در دولت تردیدهایی ایجاد شده مخصوصا اینکه برخی نزدیکان رئیس جمهور معتقدند وی برخلاف محمود احمدی نژاد حتی در صورت ناراضی بودن از مدیرانش نیز برای ایجاد تغییر انگیزه چندانی ندارد و با مدیرانش مدارا خواهد کرد.

سایت خبری «پایش» بر اساس اطلاعاتی که خبرنگارانش در هفته های اخیر از منابع معتبر نزدیک به دولت جمع آوری کرده اند، به بررسی تغییرات احتمالی در کابینه پرداخته است.

 معاون اول رئیس جمهور

../../files/photos/original/78454-132-192-110-326.jpg

جایگاه اسحاق جهانگیری در کابینه روحانی محکم و تثبیت شده است. او در سال های اخیر نقش اصلی در هدایت و مدیریت دولت داشته و این روزها ستاره بختش نورانی تر نیز شده است. او در حاضر هم مورد اعتماد مقامات ارشد نظام است و هم در میان اصلاح طلبان جایگاه مطلوبی دارد. حتی اخیرا و در پی بالاگرفتن احتمال کنار گذاشته شدن روحانی در انتخابات آینده ریاست جمهوری به دلایلی چون رد صلاحیت احتمالی، برخی اصلاح طلبان در جلسات اخیر خود پیشنهاد داده اند بر روی جهانگیری سرمایه گذاری رسانه ای و تبلیغاتی بیشتری صورت گیرد تا در صورت  غیبت احتمالی روحانی در انتخابات 96، جهانگیری نامزد اصلاح طلبان و میانه روها شود.

 رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری

محمد نهاوندیان اگرچه از جناح راست برخواسته و سالها مورد وثوق اصولگرایان بوده است اما اکنون مدتها است زیر ذره بین همفکران سابق خود قرار گرفته و احتمال برکناری او از سمت ریاست دفتر رئیس جمهور افزایش یافته است. نهاوندیان تاکنون در کابینه فقط یک رئیس دفتر نبوده، بلکه همچنان که در جلسات دولت در کنار رئیس جمهور می نشیند اختیاراتی فراتر از وزیران نیز داشته و حتی بعضا چه نظرات روحانی و چه نظرات شخصی خود را به وزیران ابلاغ می کند.

این روزها در بولتن های محرمانه اصولگرایان نام نهاوندیان و برخی منسوبان او زیاد به چشم می خورد اتهامات اثبات نشده ای به او مطرح می شود از این رو هیچ بعید نیست او در آینده ای نزدیک از ریاست دفتر رئیس جمهور کنار برود. حتی گفته می شود برای جانشینی او با چند نفر از جمله صالحی امیری صحبت شده اما او برای تصدی این سمت اظهار عدم تمایل کرده است.

وزارت آموزش و پرورش

علی اصغر فانی از جمله وزیرانی است که زمزمه تغییر او زیاد به گوش می رسد. با آنکه سخنگوی دولت اواخر فروردین اعلام کرد که رئیس جمهور تصمیمی برای تغییر وزیر آموزش و پرورش ندارد اما به نظر می رسد در صورت تصمیم حسن روحانی به ایجاد تغییرات در کابینه، فانی یکی از وزیرانی باشد که با صندلی وزارت خداحافظی می کند. بویژه آن که بدانیم فانی گزینه اول روحانی برای این وزارتخانه نبوده و بعد از عدم رای اعتماد مجلس گذشته به محمدعلی نجفی، از سوی روحانی به مجلس معرفی شد. از این گذشته، حفظ برخی مدیران دوره قبل در وزارتخانه که بعضی از آنها روابط نزدیکی با وزرای آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد دارند، انتقاد مهمی است که طیف سیاسی حامی دولت از فانی دارند.

هیچ بعید نیست با روی کار آمدن مجلس جدید، روحانی بار دیگر نجفی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش به مجلس معرفی کند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی همچنان به عنوان یکی از دولتمردان نزدیک به رئیس جمهور در کابینه حضور خواهد داشت. او از گذشته رابطه خوبی با حسن روحانی داشته و این رابطه تا این لحظه حفظ شده است.

وزارت اطلاعات

دولت برنامه ای برای تغییر سید محمود علوی وزیر اطلاعات ندارد. او اگرچه نسبت به وزیران اطلاعات پیشین از قدرت و نفوذ کمتری در کشور برخوردار است اما همچنان مورد حمایت حسن روحانی است.

وزارت امور خارجه

محمدجواد ظریف، ستاره بی چون و چرای کابینه است. توافق هسته ای بر محبوبیت او افزوده و بر اساس نظرسنجی تازه ای که اخیرا توسط یک موسسه مستقر در آمریکا انجام شده، ظریف محبوب ترین سیاستمدار ایرانی است و با فاصله قابل توجهی از رئیس جمهور در جایگاه اول است.

در هفته های گذشته افرادی نظیر صادق زیباکلام پیشنهاد داده اند ظریف در دوره بعدی ریاست جمهوری، بجای روحانی نامزد انتخابات شود اما این دیپلمات کهنه کار قطعا برنامه ای برای ورود به این عرصه نداشته و کماکان در ساختمان سی تیر به اداره سیاست خارجی ایران ادامه خواهد داد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی

../../files/photos/original/farhangnews_140381-402406-1439784336-173-508-277-305.jpg

فشار بر دولت برای تغییر تیم اقتصادی زیاد است و طیب نیا یکی از وزیرانی است که احتمال می رود در سال آخر کابینه حضور نداشته باشد. مخصوصا آنکه اسحاق جهانگیری چند گزینه را برای تصدی وزارت اقتصاد و جایگزینی طیب‌نیا به رئیس جمهور معرفی کرده است. گفته می شود صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی، جدی ترین گزینه وزارت اقتصاد بوده اما اکنون با انتشار فیش حقوقی جنجالی وی، معرفی او به مجلس با تردید مواجه شده است.

رئیس کل بانک مرکزی

بسیاری در دولت احتمال تغییر ولی الله سیف را جدی می دانند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، نه به اندازه ظریف اما از وزیران مشهور کابینه است. طرح تحول سلامت، کلیدی ترین طرح رفاهی و خدماتی دولت روحانی است که در دوره وزارت هاشمی به اجرا درآمده است. کارشناسان عملکرد او را در وزارت بهداشت موفق ارزیابی می کنند به شرط آنکه طرح تحول سلامت به بن بست نرسد.

قاضی زاده هاشمی در جلسات اخیر کابینه از بی توجهی دولت به تامین بودجه این طرح گلایه کرده و هشدار داده که در صورت عدم تامین بودجه لازم، مهمترین طرح دولت روحانی شکست خواهد خورد.

وزیر بهداشت گفته است که بدهی 9 هزار میلیارد تومانی دولت به بیمارستان ها عملا ادامه اجرای این طرح را با مشکل مواجه کرده و برخی بیمارستان ها دیگر توان ادامه اجرای طرح را ندارند.

در عین حال زیاده روی در حضور رسانه‌ای، متهم شدن به بعضی اقدامات صرفاً نمایشی و اقبال نسبی بعضی اصولگرایان به قاضی زاده هاشمی، محبوبیت او را در میان حامیان دولت، به طرز مشهودی کاهش داده است.

گفته می شود او به دلیل مشکلات مالی وزارتخانه اش اخیرا گفته است که برای حضور در کابینه بعدی انگیزه چندانی ندارد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

احتمال رفتن علی ربیعی از وزارت کار روز به روز بیشتر می شود بویژه آن که گفته می شود رابطه او با رئیس جمهور به دلیل برخی دخالت های حسین فریدون برادر حسن روحانی در بدترین حالت ممکن در چند سال اخیر است. اگر رای اعتماد مجلس نهم به ربیعی حاصل رای بخشی از اصولگرایان به او بود، اکنون با تغییر ترکیب مجلس و ناخشنودی اصلاح طلبان از علی ربیعی احتمال تغییر او بیشتر شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت

http://media.mehrnews.com/d/2015/08/31/4/1814664.jpg?ts=1465445058251

این را دیگر همه می دانند که محمدرضا نعمت زاده نزدیک ترین وزیر به درب خروجی کابینه است. زمزمه های تغییر وزیر کهنسال صنعت، معدن و تجارت از همان چند ماه اول تشکیل دولت به سر زبانها افتاد. عملکرد پرحاشیه و فعالیت اقتصادی بعضی منسوبان و منتسبان نعمت زاده از ماهها پیش به دستاویز حمله اصولگرایان به دولت روحانی تبدیل شده است. مدیریت خود نعمت زاده هم حواشی زیادی داشت و در موارد متعددی –همچون رانت 650 میلیون یورویی که از سوی احمد توکلی بیان شد و پرداخت وام 25 میلیونی خودرو برای خالی شدن انبار خودروسازان- سبب هجمه به دولت شد. عملکرد نعمت زاده تا کنون چندبار انتقادات علنی و غیرعلنی مقامات ارشد نظام را هم به دنبال داشته. تاکید بر اقتصاد مقاومتی در سال جدید هم پاشنه آشیل جدیدی برای نعمت زاده شده است. چرا که مهم ترین برنامه ریزی های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی – احیای بنگاههای تولیدی غیرفعال- در حوزه مسئولیتی آقای نعمت زاده تعریف شده است. یک نشانه دیگر برای تغییر نعمت زاده شاید اتمام حجت چند روز پیش جهانگیری بود که گفت، هر مسئول اجرایی نتواند در مسیر تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی درست عمل کند، باید با مسئولیتش خداحافظی کند.  گفته می شود جهانگیری محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری را برای تصدی این سمت به رئیس جمهور معرفی کرده است.

وزارت ورزش و جوانان

../../files/photos/original/goodarzi-474-367-165-462.jpg

محمود گودرزی هم مثل محمدرضا نعمت زاده از همان ابتدای کار مورد انتقاد ورزش دوستان قرار گرفت. خاستگاه او کشتی بود و بعضی بی توجهی های او به ورزش پرطرفدار فوتبال، عملا اورا در مقابل افکار عمومی و هواداران پرشمال فوتبال قرار داد. تاکید به فروش سهام دو باشگاه پرطرفدار کشور و شکست سنگین او در این زمینه، بیش از پیش سنبه منتقدان را علیه او پرزور کرد. تقابل مقطعی او با کارلوس کیروش سرمربی محبوب تیم ملی هم مزید بر علت مغضوبیت او شد. در ماههای گذشته نامهای زیادی برای جایگزینی او مطرح شده، اما در هفته گذشته انتخاب علی اصغر مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش برای جانشینی گودرزی قطعی شد.

وزارت نفت

بیژن نامدار زنگنه از وزرایی بود که میلیمتری از صافی رای اعتماد عبور کرد. مردی که دشمن سرسخت رسانه ای و سیاسی کم ندارد. اینقدر سرسخت که بین او و بابک زنجانی، برای زدن او، طرف زنجانی را بگیرند. منتقدانش هر چند وقت یک بار موضوع کرسنت را وسط می کشند تا به سیاستهای نفتی او حمله کنند. الگوی جدید قراردادهای نفتی هم که در وزارت نفت تهیه شده و در حال رسیدن به مراحل نهایی است، دیگر موضوعی است که انتقادهای اصولگرایانه به او را شدت داده است. با همه این اوصاف ولی بیژن زنگنه از تغییرات مصون خواهد ماند. او در شرایطی که همه اذعان دارند تحریم ها به طورکامل رفع نشده، توانسته مشکل بیمه محموله های نفتی را حل کرده و سطح صادرات نفت را به میزان قبل از تحریمها نزدیک کند. این برگ برنده را نه رئیس جمهور و نه منتقدان زنگنه نمی توانند نادیده بگیرند.

وزارت راه و شهرسازی

عباس آخوندی هم نه به اندازه نعمت زاده و گودرزی اما جزو وزرای پرحاشیه دولت محسوب می شود. انتقادها به عملکرد او زیاد است و خصوصا دیدگاه او درباره مسکن مهر- که یک بار گفته بود طرح مزخرفی بوده- سبب شده فتیله انتقادها بالاتر برود. تدابیر گوناگون دولت برای شکستن رکود مسکن و عدم توفیق در این زمینه از او در میان فعالان حوزه مسکن هم یک چهره ناموفق ساخته است. با تمام این اوصاف ولی رابطه نزدیک آخوندی با حسن روحانی و روابط خویشاوندی او با برخی چهره های متنفذ نزدیک به دولت، تغییر او را به احتمالی دور از ذهن تبدیل کرده است.

وزارت نیرو

حمید چیت چیان چیان جزو کم سر وصداترین وزرای کابینه است و عملکرد نسبتا موفقش در اداره وزارتخانه نیرو باعث شده منتقدان کمی داشته باشد. عملکرد مجموعه تحت مدیریت او در کنترل نسبی خرابی ها و تبعات سیل خوزستان از طریق مدیریت سدهای منطقه، به ارتقای چهره او در هفته ها و ماههای اخیر کمک کرد. چیت چیان کماکان به عنوان وزیر نیرو در کابینه حضور خواهد داشت.

وزارت کشور

اگرچه در طیف حامی دولت انتقادات زیادی خصوصا در زمینه انتصاب های استانی عبدالرضا رحمانی فضلی وجود دارد، اما عملکرد کم‌خطا و امیدوارکننده او در برگزاری انتخابات، موقعیت وزیر کشور روحانی را در میان طرفداران دولت ارتقا داد. به رغم انتقاداتی که گاها مطرح می شود و برخی تلاشها برای جابجایی وی، وزیر اصولگرای کشور، به کار خود در کابینه ادامه خواهد داد، اگرچه آخوندی وزیر راه نیز در چند جا گفته که وزیر بعدی کشور او خواهد بود.

فراموش نکنیم در میان گزینه هایی که برای وزارت کشور نامشان مطرح می شود، رحمانی فضلی بیش از همه مورد وثوق مقامات ارشد نظام هم هست. پیش بینی می شود در هفته های آینده معاون سیاسی وزیر کشور که یک اصلاح طلب است تغییر خواهد کرد. گفته می شود مقیمی با وجود ریاست ستاد انتخابات در انتخابات هفتم اسفند نیز چندان به بازی گرفته نشده و غلامحسین امیری قائم مقام وزیر کشور نقش پررنگ تری در این وزارتخانه داشته است.

وزارت جهاد کشاورزی

محمود حجتی، کم سر وصداترین وزیر کابینه همچنان در دولت روحانی حضور خواهد داشت.

وزارت دادگستری

انتخاب وزیر دادگستری حاصل توافق رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه و سپس رای اعتماد مجلس است. روسای هر سه قوه برای ادامه کار مصطفی پورمحمدی اتفاق نظر دارند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

حسین دهقان از آنجا که هم رابطه خوبی با رئیس جمهور دارد و هم در میان فرماندهان و بدنه نیروهای مسلح مورد اقبال قرار داد، به کار خود در کابینه ادامه خواهد داد.

وزارت علوم

شاید همچون وزارت آموزش پرورش تصور شود که روحانی با تغییر ترکیب مجلس برای این وزارتخانه هم خوابهایی دیده باشد. با توجه به اینکه فرهادی گزینه اول و حتی دوم آقای روحانی برای وزارت علوم نبود، برخی کنار رفتن او را غیرمحتمل نمی دانند، اما شنیده های خبرنگار پایش حکایت از ادامه کار محمد فرهادی دارد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیریت علی جنتی در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی حاشیه کم نداشته، با این حال ولی روحانی برای وزارت ارشاد مهره دیگری که هم بتواند طیف حامی دولت را راضی نگه دارد و هم منتقدان را، فعلا در اطرافش ندارد. پس جنتی وزیر ارشاد خواهد ماند مگر اینکه مسایل دیگری چون افزایش فشارها به دلیل انتقاد از وضعیت فرهنگی کشور او را وادار به کناره گیری کند.

    دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی

../../files/photos/original/1340187099-156-171-533-71.jpg

حرف و حدیت در اطراف حسین فریدون کم نیست. او در این سالها پرحاشیه ترین عضو کابینه بوده است. در هفته های اخیر و با شدت گرفتن اتهامات نسبت به وی که حتی گفته می شود به دوبار احضار هم منتهی شده، او کمتر در اطراف روحانی آفتابی می شود. گفته می شود گزارش های متعددی درباره برخی فعالیت های وی آماده شده و حتی به رییس جمهور نیز ارائه گردیده است. او اگرچه دستیار رئیس جمهور است اما قدرتی بیش از یک وزیر در کابینه دارد و برخی می گویند در بسیاری از عزل و نصب های مدیران وزارتخانه ها نیز نقش دارد.

او فعلا زیر ذره بین رسانه ها و مخالفان است و اتهامات درست و نادرست در مورد او کم نیست.

بسیاری معتقدند او پاشنه آشیل روحانی است و حتی پیشنهاد می دهند او به عنوان سفیر از کشور خارج شود تا بیش از این رئیس جمهور آسیب نبیند. پیشنهادی که مورد پسند فریدون نیست و احتمالا او ترجیح می دهد همچنان در کنار روحانی باقی بماند.

 دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی

انتقادهای  گسترده اصولگرایان از علی یونسی که دو سال پیش در اوج بود اکنون مدتهاست فروکش کرده است. شاید به این دلیل که او اکنون کمتر حرف می زند و در تیررس رسانه ها نیست. او همچنان دستیار رئیس جمهور باقی خواهد ماند.

معاون اجرایی رئیس جمهور

احتمال تغییر محمد شریعتمداری این روزها اندکی افزایش یافته است.گفته می شود رضایت چندانی از عملکرد وی در معاونت اجرایی وجود ندارد. بیشتر این انتقادها به عدم سازماندهی مناسب سفرهای استانی روحانی برمی گردد چرا که برخی دولتی ها معتقدند در صورت قوی تر بودن معاون اجرایی، استقبال مردمی در سفرهای استانی باشکوه تر و پرجمعیت تر خواهد بود. برخی از اطرافیان رئیس جمهور معتقدند با نزدیک تر شدن به انتخابات 96 تغییر معاون اجرایی و انتخاب فردی پرجنب و جوش تر برای روحانی ضروری است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سخنگوی دولت

بر خلاف تصور عمومی، به نظر می رسد جایگاه محمدباقر نوبخت نیز در دولت تضعیف شده باشد. اگر به انتخاب جهانگیری باشد نوبخت باید جای خود را به فرد دیگری بدهد. در هفته های اخیر شایعات درباره تغییر نوبخت بیشتر به گوش می رسد. اما بعید به نظر می رسد روحانی به این سادگی دبیرکل حزب خود، اعتدال و توسعه را کنار بگذارد.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان

 سورنا ستاری، بعد از حضور در دولت از کم حاشیه ترین اعضای کابینه بوده و کماکان در سمت خود باقی خواهد ماند.

معاون حقوقی رئیس جمهور

انتخاب الهام امین زاده، نماینده سابق اصولگرا از همان ابتدا با تعجب اصلاح طلبان مواجه شد. اکنون شنیده می شود روحانی قصد دارد فرد دیگری را جایگزین او کند. از مجید انصاری به عنوان جدی ترین گزینه نام برده می شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور

مجید انصاری احتمالا از معاونت پارلمانی خواهد رفت. شاید روحانی فرد دیگری را برای این سمت انتخاب کند که قدرت لابی و چانه زنی بیشتری در مجلس داشته باشد.

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

شهیندخت مولاوردی احتمالا در سمت خود باقی خواهد ماند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی

علی اکبر صالحی اگرچه در ابتدای مذاکرات هسته ای انتقاداتی به تیم مذاکره کننده و جزییات مذاکره داشت اما با تدبیر روحانی و هوشمندی ظریف به تیم مذاکره پیوست و در ادامه از مدافعان سرسخت برجام شد. جایگاه او در کابینه مستحکم است.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

رئیس جمهور برنامه ای برای تغییر مسعود سلطانی‌فر ندارد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

معصومه ابتکار سرشناس ترین و جدی ترین زن عضو کابینه است. به رغم انتقادهای گاه و بیگاه اصولگرایان او در سازمان محیط زیست جایگاه تثبیت شده ای دارد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

رئیس جمهور برنامه برای تغییر سید محمد علی شهیدی محلاتی ندارد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟