توزیع ۲۰ هزار تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار ماه رمضان

میزان نوشت: مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰ هزارتن گوشت مرغ ۵۳۰۰ تومانی برای تنظیم بازار ماه رمضان عرضه می‌شود.


با درخواست سنا، ترامپ به سرنوشت نیکسون نزدیک می‌شود

کمیته اطلاعاتی سنا خواستار دسترسی به همه اسناد ستاد انتخاباتی ترامپ شد این در حالی است که داماد رئیس جمهوری ایالات متحده در رابطه با پرونده روسیه ، نقل محافل سیاسی شده است.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


پسر نوجوان ناجي دختر جوان شد

حوادث | سه شنبه ۲۵ خرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۱۲ | نسخه چاپي

دیروز «روز نجات» بود؛ از ارتفاعات سبلان تا روستایی در اندیمشک خوزستان. از یک‌سو دانش‌آموزی ۱۵ساله که آموزش امداد و نجات دیده بود، دختری ۱۸ ساله را از مرگ حتمی نجات داد و در سوی دیگر نیروهای امداد کوهستان، دو پسر جوان را پس از چهارساعت ستیز با مرگ در ارتفاعات سبلان، به زندگی بازگرداندند.
به گزارش اعتماد، علیرضا حسین‌زاده، دانش‌آموز ۱۵ ساله اندیمشک خوزستان، یکی از ناجیان دیروز بود که همراه خانواده‌اش برای زیارت مقبره امامزاده سیدعلی، به روستای چشمک خرم آباد رفته بود و موفق شد جان دختری ۱۸ ساله را نجات دهد. علیرضا درباره حادثه گفته است: «در کنار تپه‌های منطقه دره سید نزدیک امام‌زاده مشغول قدم زدن بودم که دختر نوجوانی را با حالتی شبیه به قفل شدن روی زمین دیدم و پدر و مادرش روی سرش بودند. خودم را به آنها رساندم. می‌خواستم شرایطش را بررسی و کمک کنم اما پدرش چند دقیقه‌ای مخالفت کرد که با اصرار و پافشاری در نهایت اجازه داد عملیات احیا را شروع کنم. نمی‌دانم علت این حالت مصدوم نیش‌زدگی بود یا مسمومیت اما مصدوم ضربان قلب و تنفس نداشت که بعد از دو دور ماساژ قلبی، تنفسش بازگشت ولی چون ضربان قلب نداشت ماساژ قلبی را ادامه دادم و بعد از حدود ۲۹ ماساژ به هوش آمد.»
علیرضا به لحظه بازگشت دختر ۱۸ ساله به زندگی رسید و ادامه داد: «اول قدری ترسیده بودم و نگران بودم اگر این دختر زیر دستم بمیرد پدرش مرا رها نخواهد کرد اما نباید هول می‌کردم و با توکل به خدا تمام اقداماتی را که در طرح دادرس یاد گرفته بودم پیاده‌سازی کردم و وقتی مصدوم به هوش آمد هزار بار خدا را شکر کردم که توانسته بودم جان یک نفر را نجات بدهم.» علیرضای ۱۵ ساله، دانش‌آموز مدرسه شهید بابایی‌زاده اندیمشک، عملیات احیا را در «طرح دادرس» فرا گرفته است. طرحی که حسن ضیاءالدینی، مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش آن را با نام «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» معرفی کرده و گفته است که با هدف تحقق شعار «هر دانش‌آموز یک امدادگر» آموزش‎های لازم در محورهای ۸گانه به داوطلبان می‌کند و در سال جاری ۸۰۰۰ مدرسه در سراسر کشور مجری آن بوده‌اند.
همزمان با تلاش علیرضا برای نجات جان دختر جوان، کیلومترها آن سوتر و در ارتفاعات سبلان، تیم‌های امدادی مشکین‌شهر نیز از بوران گذشتند تا دو پسر ۱۸ و ۲۰ ساله را که با مرگ در ستیز بودند نجات دهند. بابک توحیدی، سرپرست گروه امداد کوهستان مشکین‌شهر به ایرنا گفت: «بامداد دوشنبه، با اطلاع از مفقود شدن دو کوهنورد جوان در یخچال شمالی سبلان، تیمی متشکل از هفت امدادگر زبده به محل اعزام شد. آنها پس از چهار ساعت جست‌وجو در کوهستان، موفق به پیدا کردن این دو کوهنورد ۱۸ و ۲۰ ساله در یکی از مناطق صعب العبور شدند و آنها را که در لبه یخچال اصلی زمین گرفتار شده بودند، با انجام عملیات فنی از جمله راپل نجات دادند.»
توحیدی به شرایط دو پسر جوان هنگام رسیدن نیروهای امدادی اشاره کرد و افزود: «یکی از کوهنوردان دچار برف کوری (نابینایی مقطعی در کوهستان به دلیل تشعشعات ماوراء بنفش) و دیگری دچار عارضه تخلیه انرژی شده بود که با انجام اقدامات ابتدایی پزشکی سلامت نسبی خود را به دست آوردند. آنها که اهل اهر هستند، صبح دیروز در یکی از بیمارستان‌های مشکین شهر بستری شدند.»

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟