قصور پزشکی در فوت «الینا فروتن» تایید شد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی گلستان قصور پزشکی در فوت الینا فروتن را تایید کرد.


اعلام رسمی شتاب تسلا مدل ۳/صفر تا صد:۵/۶ ثانیه؛۳۵۰ کیلومتر رانندگی با هر بار شارژ

تسلا سرانجام شتاب صفر تا صد کیلومتر سدان مدل ۳ را اعلام کرد که معادل ۵.۶ ثانیه است. این خودرو با هر بار شارژر می‌تواند ۳۵۰ کیلومتر را طی کند.<br ...


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


پاسخ صریح وزارت کشور به اظهارات موحدی‌کرمانی: ادعاها درباره رأی رئیسی غیرقابل باور است

در پی اظهارات روز گذشته آیت‌الله موحدی کرمانی و تشکیک در رای ها، وزارت کشور نامه‌ای را خطاب به مردم منتشر کرد.


قصور پزشکی در فوت «الینا فروتن» تایید شد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی گلستان قصور پزشکی در فوت الینا فروتن را تایید کرد.


رضا خاتمی: احمدی‌نژاد بیاید تا ببینیم هیچ به اضافه هیچ می شود چند؟!

سیاست | دوشنبه ۲۴ خرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۱۱ | نسخه چاپي

  
محمد  رضا خاتمی گفت: از سال ۷۶ تا ۸۲ طیفی از تندروها در میان اصولگرایان کشور قدرت گرفتند که ریشه دررانت داشتند. این جریان تندرو که اصلا اصولگرایان را به رسمیت نمی‌شناخت با برند اصولگرایی و استفاده از چهره‌ها و اسامی این جریان، از نردبان قدرت بالا رفت.
به گزارش عصر ایران و به نقل از تارنمای ساعت ۲۴  این چهره سرشناس اصلاح طلب تصریح کرد: شما اگر دنبال جریان اصیل اصولگرایی باشید می‌توانید از جمعیت موتلفه نام ببرید اما وقتی در اکثر انتخابات‌ها حتی یک نامزد از آنها نیز در لیست وجود ندارد این چه معنایی می‌دهد؟
این جریان از سال ۸۲ تا ۹۲ که بخش اعظم قدرت را در دست گرفت آنچنان زمین اصولگرایی را شخم زد که چیزی از آن باقی نماند. اعتبار اجتماعی و سیاسی اصولگرایی از بین رفت و بدتر از آن همه مشکلاتی که در این سال‌ها برای کشور به وجود آمد به نام اصولگرایی نوشته شد.
وی افزود: این جریان که در راس آن محمود احمدی‌نژاد بود هنوز هم مدعی است. چنانچه دیدیم در انتخابات اخیر هم خطاب به اصولگرایان گفت شما بدون من هیچ هستید. البته ما منتظریم ایشان نامزد شود تا در انتخابات سال ۹۶ ببینیم هیچ به اضافه هیچ چند می‌شود؟
با این وجود تنها بخش کوچکی از اصولگرایان به فکر تجدید مواضع خود افتاده‌اند ولی قسمت اصلی آنها قصد هیچ اصلاحی در روش و منش خود ندارند و با جامعه ایرانی روز به روز بیگانه‌تر می‌شوند. آنها که روزگاری متدینین جامعه را طرفدار خود می‌دانستند دیگر روی این نیز نمی‌توانند مانور دهند. یک تحقیق میدانی کنید که نظر مراجع و فضلای حوزه علمیه قم نسبت به اصولگرایان حاکم چیست؟
عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان ادامه داد: مگر در جریان اصلاح‌طلبی چه کردیم؟ از وجود نحله‌های مختلف اصلاح‌طلبی در درون خود نترسیدیم. وقتی عده‌ای از داخل‌مان شعار عبور از خاتمی را سردادند سرکوبشان نکردیم.
لازمه تحول این است که شما آزادی و دموکراسی را به رسمیت بشناسید و اجازه بروز اندیشه و فکر کردن را بدهید. اما اصولگرایی چه می‌کند؟ به محض اینکه عضوی از این جریان مقداری زاویه پیدا می‌کند از این جریان حذف می‌شود و تکفیر می‌شود و ضد انقلاب و ضد ولایت فقیه خوانده می‌شود.
وی افزود: علی مطهری، حمید رضا کاتوزیان، مرحوم حبیب‌الله عسکر اولادی و عماد افروغ از جمله آنها بودند. تا وقتی این اصولگرایان شجاع طرد و حذف شوند تندروها حرف اول و آخر را در این جریان خواهند زد.
شما سرنوشت آقای مطهری را ببینید. چه کسی در مواضع اصولگرایی ایشان تردید دارد؟ همین الان نیز مواضع فرهنگی‌اش ۱۸۰ درجه با اصلاح‌طلبان تفاوت دارد. اما به جای اینکه جریان اصولگرایی به وی میدان دهد و وجود او را به فال نیک گرفته و منشأ تحول و نجات خود بداند وی را به سمت اصلاح‌طلبان هل داد. اصولگرایان با این منش طرفی نخواهند بست و روز به روز از جامعه منفک‌تر خواهند شد.
این فعال ارشد اصلاح‌طلب درباره تاکید اصولگرایان بر پایگاه سنتی رای خود گفت: شما بروید رای مردم تهران در انتخابات اخیر را ببیند. یکی از علت‌های اصلی شکست اصولگرایان در تهران عدم حضور پشتیبانان همیشگی آنها بود. البته شما هر چقدر هم تندرو باشید باز هم طرفدارانی در جامعه خواهید داشت. با بمباران رسانه‌ای و تهدید و تطمیع هم می‌توانید آرایی را برای خود حفظ کنید اما مهم این است که پایگاه رایتان پایدار باشد نه اینکه اگر کسر بزرگی از مردم در انتخابات شرکت کردند آرای شما اینقدر افت کند.
رضا خاتمی خاطرنشان کرد: این موضوع به هیچ عنوان خوشحال‌کننده نیست. اصولگرایی امروز وظیفه بسیار مهمی دارد. اگر حاکمیت این جریان دست تندروها باشد و امکانات نیز در اختیار آنها باشد کشور را به سمت بسیار بسیار بدی خواهند برد. من نگرانم که این جریان وقتی خود را از دست رفته ببیند برای کشور دردسرهای جبران‌ناپذیر درست کند. حمله به سفارت عربستان و برخی تحرک‌ها پس از برجام چه معنایی دارد؟ چه تضمینی وجود دارد رییس‌جمهور دیوانه‌ای که شاید در امریکا سر کار بیاید همین نکات را بهانه جنگ با ایران نکند؟
وی تصریح کرد: اصولگرایان باید قدردان روحانی باشند چرا که اگر فردی مثل آقای سعید جلیلی سر کار آمده بود مشخص نیست کشورمان اکنون در چه وضعیتی قرار داشت. درست است مشکلات اقتصادی و اجتماعی داریم که آن هم میراث همان اصولگرایان است ولی لااقل سایه جنگ بر سرمان نیست.
ساعت 24 در پایان از این فعال سیاسی درباره جبهه پایداری پرسیده و او پاسخ داده است: آنها هیچ وزن اجتماعی ندارند فقط متکی به حمایت‌هایی هستند که از درون قدرت از آنها می‌شود اگر روزی این حمایت‌ها برداشته شود پایداری تبدیل به صفر می‌شود. شما ببنید ارگان صدا و سیما در قبال برجام موضع پایداری‌ها را ترویج می‌کند. اگر صدا و سیما چنین تریبونی را در اختیار آنها قرار نمی‌داد مواضع آنها در قبال برجام چه بازتابی پیدا می‌کرد؟
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟