جدیدترین کشتی‌های تفریحی جهان

گرچه صنعت کشتی‌سازی اروپا در رکود به سر می‌برد و رقبای آسیایی کار این رشته صنعتی را کساد کرده‌اند، ساخت کشتی‌های تفریحی در این قاره پررونق ...


مترو چگونه برآورد کرده هزینه هر سفر ۲۴۰۰ تومان است؟/ سرانه حقوق پرسنل مترو؛ ۹ میلیون تومان!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مخالف افزایش بهای بلیت مترو تهران هستم، نباید استفاده از حمل و نقل عمومی برای مردم گران باشد.


قطارهای لوکسی که تا کنون ندیده‌اید

همواره سفر از امور مورد توجه بشر به حساب می آید. در گذشته به دلیل نبود امکانات از احشام به عنوان وسیله برای سفر استفاده می کردند؛ با پیشرفت تکنولوژی وسایل نقلیه به وجود آمد.


جدیدترین کشتی‌های تفریحی جهان

گرچه صنعت کشتی‌سازی اروپا در رکود به سر می‌برد و رقبای آسیایی کار این رشته صنعتی را کساد کرده‌اند، ساخت کشتی‌های تفریحی در این قاره پررونق ...


لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


چه کسی در Gem‌ شیطنت می کند تا فیلم های ایرانی توقیف شود!

| يكشنبه ۲۳ خرداد ۹۵ ساعت ۱۶:۴ | نسخه چاپي

سایت مشرق نوشت: پس از ماه‌ها بازی اصرار و انکار درباره پخش آنونس فیلم‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای و رد و بدل شدن وعده‌ها و وعیدها، تبعات منفی این مسئله دامن یک فیلم بی حاشیه و فرهنگی را گرفت. «عادت نمی‌کنیم» تنها پس از یک هفته اکران، به عنوان تنها فیلمی که شاید در بحبوحه پخش وسیع آنونس فیلم‌ها، کمترین بهره را از آن برده است، گرفتار حاشیه‌ها ی منفی این اقدام شد.

چه

آخر هفته گذشته پس از آنکه مسوولان قضایی و فرهنگی بارها به فیلمسازان هشدار دادند تا آنونس فیلم‌هایشان را به شبکه‌های ماهواره‌ای ندهند و با بی توجهی آنان روبه‌رو شدند، سرانجام وعده خود را عملی کردند. در این میان بخت با «عادت نمی‌کنیم» یار نبود. به گزارش بانی فیلم،  اجرایی شدن وعده درباره فیلمی که یکی-دو هفته، آنونس‌هایش از Gem‌ پخش شد. کیست که نداند آنونس بقیه‌ فیلم‌های روی پرده با چه حجم بالایی هر روز در شبکه‌های مختلف Gem دیده می‌شوند.
دادستانی تهران با ورود جدی به این پرونده پس از احضار چند تهیه کننده به دادگاه، علیه «عادت نمی‌کنیم» اقدام کرد و آخر هفته گذشته اخبار ضد و نقیضی در این باره به گوش رسید.  فیلم توقیف نشد و کجدار و مریض به اکران خود ادامه داد. هر چند هیچ رسانه‌ای خبر قطعی توقیف فیلم توسط دادستانی را تأیید نکرد و قضیه در حد یک شنیده جنجالی باقی ماند.

چه

توقیف «عادت نمی‌کنیم» را تأیید نمی‌کنیم
چه


رئیس شورای صنفی نمایش اعلام کرد هنوز هیچگونه ابلاغیه رسمی مبنی بر توقیف «عادت نمی‌کنیم» به شورا ارسال نشده است. غلامرضا فرجی در گفت و گو با بانی فیلم گفت: «خبر توقیف «عادت نمی‌کنیم»‌ را در خبرگزاری‌ها خوانده‌ام ولی تا همین لحظه هیچگونه ابلاغیه رسمی مبنی بر توقیف این فیلم به شورای صنفی نمایش ارسال نشده است» او افزود: «در صورت ابلاغ رسمی مبنی بر توقیف این فیلم بلافاصله جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد و درباره آن تصمیم گیری می‌کنیم».
این در حالی است که در جلسه هفته گذشته شورای عالی تهیه کنندگان که غلامرضا موسوی، سیدضیا هاشمی، منوچهر شاهسواری،‌ مسعود اطیابی،‌ کامران قدکچیان،‌ محمد بانکی، مهرداد فربد، عبدالله اسفندیاری و علی آشتیانی‌پور در آن شرکت داشتند اعلام شد بنا بر نامه معاون دادستان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چنانچه از این پس تهیه کنندگان فیلم‌های خود را در شبکه‌های ماهواره‌های تبلیغ کنند، فیلم‌هایشان توقیف خواهد شد.
*نگرانی از پایین کشیدن فیلم
در همین حال نگرانی سازندگان «آاادت نمی‌کنیم» از پایین آمدن فیلم  از پرده سینما با وجود انتشار یک بیانیه، پابرجاست تا حدی که حتی دفتر پخش فیلم از اعلام فروش پنجشنبه آن خودداری می‌کند. حال آنکه فیلم «عادت نمی‌کنم» آخر هفته گذشته در سینما آزادی به سانس فوق العاده هم رسیده است. گرچه شاید احتمال توقیف فیلم،‌ سینماروها را تشویق به خرید بلیت آن کرده است.
از سویی هم شنیده می‌شود  پخش آنونس فیلم‌های  «50 کیلو آلبالو» در شبکه‌های Gem‌، موجب شده ترکش‌های آن به «عادت نمی‌کنیم»‌ دیگر فیلم این دفتر سرایت کند. در آخرین لحظات  سینما آزادی پیش فروش بلیت‌های «عادت نمی‌کنیم» برای امروز را کنسل کرده است. در صورتی که پردیس کوروش پیش فروش بلیت‌های این فیلم را ادامه می‌دهد.

چه


*سازندگان «ایستاده در غبار» و «رسوایی 2»‌ هم تکذیب کردند.
در میان این هیاهو،‌ شبکه Gem به یکباره پخش آنونس‌های دو فیلم ارزشی را هم آغاز کرد که تا بیش از آن سابقه نداشت. همین مسئله منجر به آن شد تا گمانه‌زنی‌هایی در این باره شکل بگیرد. برخی این اتفاق را شیطنت شبکه Gem  در راستای تفرقه افکنی میان سینماگران و مسوولان تلقی کردند و شماری هم سازندگان را در مظان اتهام قرار دارند. در هر حال سازندگان این دو فیلم به سرعت در صدد تکذیب بر آمدند.
سازندگان «ایستاده در غبار» در بیانیه خود این طور نوشتند: «ضمن اعتراض به رفتار مزورانه و شیطنت مدیران شبکه مذکور برای حل مشکلات ایجاد شده برای بعضی فیلم‌ها، اعلام می‌کنیم که عوامل تولید و نمایش فیلم سینمایی ایستاده در غبار، هیچ درخواستی را برای نمایش هر گونه تیزر یا تبلیغی در آن شبکه نداشته‌اند. مقابله با استکبار و جریانات فرهنگ اسلامی مهمترین منش زندگی سردار رشید اسلام،‌ حاج احمد متوسلیان بوده و همین منش خالصانه نیز موجب اسارت سی و چند ساله ایشان در دستان دشمنان است. بر همین اساس، طبیعی است که هیچ یک از عوامل ایستاده در غبار به پخش تیزرهای فیلم در شبکه‌ای که رفتار رسانه‌ای آن بر خلاف منش آن بزرگوار است، راضی نبوده،‌ نیست و نخواهد بود»
روابط عمومی «رسوایی 2»‌ هم اقدام ناشایست شبکه جم در پخش تیزر این فیلم همزمان با توقیف برخی فیلم‌ها را محکوم و اعلام کرد هیچ درخواستی مبنی بر پخش تیزرهای تبلیغاتی به این شبکه ارائه نکرده است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟