مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


شیوه جدید شرط‌بندی در ورزش

ورزش | سه شنبه ۱۸ خرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۸ | نسخه چاپي

حتما بارها درباره شرط‌بندی در مسابقات ورزشی به‌ویژه فوتبال چیزهایی را شنیده‌اید. این اتفاق اکثرا هم برای مردم عادی ضرر درپی داشته و افرادی هم که اصرار زیادی روی آن دارند، ضربه‌های زیادی را از شرط‌بندی روی بازی‌های فوتبال خورده‌اند. شرط‌بندی روی مسابقات فوتبال داخلی و خارجی اتفاقی است که بارها به آن پرداخته شده و حتی بخشی از گزارش فساد در فوتبال نیز به آن اختصاص پیدا کرده بود، اما جالب است بدانید نوع جدیدی از شرط‌بندی درکشورمان باب شده که در آن مسابقه واقعی برگزار نمی‌شود!
سایت شرط‌بندی آنلاین
اخیرا شیوه نوینی از شرط‌بندی که به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌شود، فراگیر شده و خیلی از جوانان بخش عمده‌ای از وقت روزانه خود را صرف آن می‌کنند. یک سایت با اطلاعات خارجی که بر پایه شرط‌بندی بنا شده، دارای مخاطبان میلیونی از کشور ایران است. وقتی وارد این سایت می‌شوید، ناخودآگاه نوشته‌هایی که درباره برنده‌شدن مبالغ هنگفت را می‌بینید که شاید برای امتحان کردن آن حداقل برای یک‌بار وسوسه شوید. بخش عمده‌ای از شرط‌بندی‌ها در این سایت به بازی‌های پلی‌استیشنی آنلاین مربوط می‌شود که مشخص نیست چه کسانی آن را هدایت می‌کنند. از فوتبال گرفته تا رشته‌های دیگر مثل  بولینگ، سوارکاری و... همگی گزینه‌های انتخاب شما هستند تا بتوانید روی یک بازی غیرواقعی شرط‌بندی کنید.
شرایط و ضوابط شرط‌بندی
سایت شرط‌بندی آنلاین برای خودش شرایط جالب و ویژه‌ای دارد. باید برای ورود به شرط‌بندی در بخشی از این سایت نام‌نویسی کرد و نخستین چیزی که از فرد متقاضی می‌خواهد، واریز ٥٠‌هزارتومان برای حق عضویت است که البته در حساب کاربری او باقی می‌ماند. سپس برای هر مسابقه واقعی یا آنلاین که قرار باشد، فرد روی آن شرط‌بندی کند، حداقل مبلغ ٥‌هزارتومان درنظر گرفته شده اما سقفی برای آن وجود ندارد. خیلی از افراد که طمع‌کار هستند، حتی مبالغ میلیونی را برای یک‌بار شرط‌بندی درحسابشان قرار می‌دهند که شاید درطی چند دقیقه آن را از دست بدهند و شاید هم ٢برابر آن را به‌ دست بیاورند. البته کسانی که تجربه چنین کاری را دارند، می‌گویند بلافاصله بعد از برنده‌شدن مبلغ مورد نظر به حسابشان واریز می‌شود.
وقتی اکثرا بازنده هستید!
از دلایل اصلی که باعث شده شرط‌بندی آنلاین جای شرط‌بندی به شیوه سنتی که با استفاده از برگه‌هایی به نام «توتو» و در قهوه‌خانه‌ها صورت می‌گرفت را بگیرد، انجام مسابقات در کمترین زمان ممکن است. یک فرد به راحتی و با استفاده از اینترنت می‌تواند به این سایت دسترسی پیدا کرده و شانس خود را امتحان کند.
یکی از افرادی که بارها در سایت شرط‌بندی آنلاین شانس خود را آزمایش کرده، درباره تجربه خود به «شهروند» می‌گوید:   «من بیشتر به این کار به شکل یک تفریح نگاه می‌کنم و از اول سعی کردم از مبالغ سنگین در آن استفاده نکنم. بعد از مدتی با یک حساب و کتاب سرانگشتی متوجه شدم که بیشتر اوقات در این شرط‌بندی‌ها بازنده هستم. برخی اوقات برای من پیش آمده که ١٠٠‌هزارتومان برنده می‌شوم اما وقتی حساب می‌کنم که چندبار باخته‌ام، می‌بینم برای برنده‌شدن این مبلغ، ٧٠٠‌هزارتومان قبل از آن خرج کرده‌ام. متاسفانه افراد آن‌قدر جذب این سایت می‌شوند که حساب از دستشان درمی‌رود. با این‌که بیشتر شرط‌بندی‌ها به باخت ختم می‌شود اما افرادی که در آن فعالیت دارند،‌ به نوعی معتادش می‌شوند.»
وی همچنین می‌افزاید:   «گاهی اوقات روی یک تیم صدر جدولی شرط می‌بندید اما می‌بینید که ٣ گل از یک تیم ته جدولی دریافت می‌کند و می‌بازد. اصلا نمی‌دانم این سایت از کجا اداره می‌شود اما در همه رشته‌ها فعال است و برنامه‌ریزی بسیار خوبی پشت آن است که با شرط‌بندی‌های قبلی تفاوت دارد.»
مدیریتی نامعلوم
اینکه مبالغ به صورت ریالی ازسوی مخاطبان این سایت در ایران پرداخت می‌شود، نشان می‌دهد که ادمین‌هایی در داخل کشور هستند که مخاطبان ایرانی را اداره می‌کنند. درهمین راستا بعد از چند روز تلاش با یکی از ادمین‌های این سایت ارتباط برقرار کردیم. او درباره چگونگی ورودش به جمع ادمین‌های سایت شرط‌بندی می‌گوید: «من از طریق نیازمندی‌های روزنامه با این سایت آشنا شدم که به یک مختصص در زمینه نرم‌افزار کامپیوتر نیاز داشتند. بعد از این‌که با مسئولان آن تلفنی صحبت کردم، فهمیدم که می‌توانم حقوق خوبی دریافت کنم و هم‌اکنون نیز با آنها همکاری می‌کنم. هر روز به مخاطبان این سایت در ایران افزوده می‌شود و شاهد استقبال خوبی هستیم.»
وی درباره این‌که با مدیریت اصلی این سایت ملاقاتی داشته و از اهداف آن باخبر است،‌ می‌افزاید: «این سایت فیلتر است و هیچ ساختمان مشخصی هم در ایران ندارد. من هم اصلا نمی‌دانم که چه کسانی پشت آن هستند و اصلا از کجا اداره می‌شود. من وقتی می‌بینم که با من خوش‌حساب هستند، انگیزه دارم که به کارم ادامه دهم.»
از جذابیت تا ضررهای میلیونی
نفراتی که درگیر شرط‌بندی از گذشته تاکنون شده‌اند، مهم‌ترین انگیزه خود را جذابیت این کار می‌دانند و مباحث مالی در اولویت بعدی قرار دارد. همین مسأله است که باعث می‌شود این افراد ضرر زیادی را بعد از مدتی متحمل شده،‌ اگرچه شاید برخی هم در کوتاه‌مدت سود کنند. در هرصورت شرط‌بندی در فوتبال و در کل ورزش، به هر شکلی اعم از آنلاین و کاغذی چه از نظر شرعی و چه قانونی تخلف محسوب می‌شود. حالا این‌که مسئول فراگیرشدن چنین اتفاقی درمیان مردم ایران کیست، باید در آینده منتظر پاسخ آن ازسوی مسئولان باشیم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟