زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


رویای صاحبخانه شدن در لندن

اوضاع بازار مسکن لندن را از برنامه های ارائه شده در اولین سخنرانی «صادق خان»، شهردار تازه این ابرشهر می توان فهمید: «مسئله کلیدی، حل بحران ...


ادعای رویترز درباره هواپیمایی آسمان تکذیب شد

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که شرکت هواپیمایی آسمان تقاضایی مبنی بر صدور مجوز پرواز به اروپا از این سازمان نداشته است.


تشدید بارندگی در شمال کشور؛ کاهش ۱۲ درجه‌ای دما از فردا

سازمان هواشناسی کشور هشدار داد از عصر امروز بر شدت بارش در گیلان و مازندران افزوده شده و در چندین استان کشور دما هوا از جمعه تا شنبه ۱۲ درجه‌ ...


ادعای حمله با شوکر برقی به زن دستفروش اهوازی +عکس/ شهرداری تکذیب کرد

در ساعت های اخیر خبرهای ضد و نقیض درباره مرگ زن دستفروش اهوازی در حمله ماموران شهرداری اهواز با شوکر منتشر شد. عکس این زن نیز به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شده است.


پاسخ "احمد توکلی" به "صادق زیباکلام" درباره فساد اقتصادی

اقتصاد | سه شنبه ۱۸ خرداد ۹۵ ساعت ۴:۴۵ | نسخه چاپي

چند ماه پیش دکتر احمد توکلی برای مبارزه با فساد اقتصادی در کشور اقدام به تاسیس یک سازمان مردم نهاد با عنوان دیدبان شفافیت و عدالت کرد. اما صادق زیباکلام معتقد است راهی که دکتر احمد توکلی برای مبارزه با فساد طی می کند نتیجه نخواهد داد. زیباکلام اگرچه به صداقت توکلی در مبارزه با فساد اذعان می کند اما معتقد است دولتی بودن اقتصاد ایران که علت اصلی شکل گیری فساد است، مانع از موفقیت سازمان مردم نهاد دیدبان شفافیت و عدالت در مبارزه با فساد خواهد شد.
زیباکلام معتقد است اصولگرایانی همچون توکلی به دنبال علت نیستند و فقط به معلول اشاره می‌کنند و به همین دلیل نمی توانند در مبارزه با فساد موفق باشند. به همین دلیل خبرنگار فرارو این استدلال را در گفتگو با احمد توکلی به بحث گذاشت.
دکتر احمد توکلی نماینده سابق مجلس و رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد "دیدبان شفافیت و عدالت" در گفتگو با فرارو گفت: «این انتقاد که دلیل اصلی وجود فساد اقتصادی در ایران، دولتی بودن اقتصاد است دیدگاه کامل و درستی نیست. سازمان شفافیت بین الملل که بزرگ ترین NGO در رابطه با مبارزه با فساد اقتصادی در دنیا است در تمام کشورهای غربی و شرقی و کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مشغول به کار است؛ آیا دولت در همه این کشورها بزرگ است؟ لذا این استدلال که چون اقتصاد در ایران دولتی است وجود سازمان های مردم نهادی چون دیده‌بان شفافیت و عدالت راه به جایی نخواهد برد اشتباه است.»
وی ادامه داد: «بنده قبول دارم که دولتی بودن اقتصاد یکی از دلایل وجود فساد در کشور است اما دوستان نباید فراموش کرده باشند که بنده در سال ۱۳۶۲ به دلیل اعتراض به دولتی کردن اقتصاد از دولت استعفا دادم؛ در حالی که در همان زمان این دوستان در جناح چپ سیاسی بودند و از سیاست های دولت که مهمترین آنها دولتی کردن اقتصاد بود، حمایت می کردند.»
وی افزود: «یعنی بنده در سال ۱۳۶۲ عنوان کردم که دولتی شدن اقتصاد یکی از دلایل شکل گیری فساد در کشور است، زمانی که هیچ کس به این موضوع توجهی نداشت و فقط جوانه های درخت خبیث فساد در حال سر برآوردن بود. بعدها هم که در دانشگاه کار علمی کردم یکی از محورهایی که تاکید داشتم موجب فساد می شود اقتصاد دولتی بود.»
این استاد دانشگاه تصریح کرد: «لذا کسانی که امروز با دولتی شدن اقتصاد مخالفت می کنند و از اقتصاد بازار آزاد بلکه اقتصاد رها شده دفاع می کنند (که البته بنده با این شیوه نیز مخالف هستم) در آن دوره که بنده نسبت به دولتی شدن اقتصاد اعتراض کردم ما را تنها گذاشتند.»
توکلی درباره این انتقاد که مبارزه با فساد به دلیل دولتی بودن اقتصاد راه به جایی نمی برد، گفت: «کسانی که چنین ایرادی می گیرند از دو موضوع غفلت می کنند: اول اینکه، چنان که عرض کردم، فساد یک علت ندارد که عنوان شود چون اقتصاد ایران دولتی است و قرار هم است که دولتی بماند، پس فساد ماندگار است و مبارزه هم فایده ای ندارد. دوم آنکه مبارزه با فساد در مرحله سیستمی به این دلیل مشکل است که خود فاسدان در مجاری تصمیم گیری نفوذ می کنند و برخی از مسئولین مبارزه با فساد، آلوده می شوند و به دلیل موقعیتی که دارند مانع از اصلاح ساختارها می شوند. لذا باید با فاسدان مبارزه کرد تا بتوان ساختارهای دولتی، از جمله اقتصاد نفتی را اصلاح کرد.»
توکلی در پاسخ به این سوال که چرا در کشورهایی همچون فرانسه، آلمان، هند و ... که اقتصاد دولتی ندارند، فساد به مراتب از ایران کمتر است؟، گفت: «اینکه فساد در این کشورها نسبت به ایران کمتر است حرف درستی است، اما در این کشورها نیز به رغم آنکه اقتصاد دولتی ندارند فسا%

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: