گلباران حرم مطهر رضوی

گلباران حرم مطهر رضوی توسط جمعی از زائران در اولین روز ماه ربیع الاول


نجات ۱۵ شهروند از خطر گاز گرفتگی؛ حال چهار تن وخیم است

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع گاز گرفتگی در یک مجتمع مسکونی خبر داد و گفت: در ابن حادثه ۱۵ شهروند نجات پیدا کردند و چهار تن دیگر راهی بیمارستان شدند.


پوشش نیکی کریمی ۴۵ ساله در صبح بسیار سرد تهران!+عکس

نیکی کریمی بازیگر ۴۵ ساله با انتشار عکسی صفحه شخصی اش را بروز کرده است.


رونمایی از اولین خودروهای خودران کانادا

شهر اونتاریوی کانادا از ژانویه 2016 به آزمایشات خودروهای خودران چراغ سبز نشان داد، اما هیچ شرکتی به آن تمایل نشان نداده بود اما اکنون سه گروه کانادایی توانسته‌اند نخستین خودروهای خودران این کشور را به خیابان‌های این شهر بیاورند.


فرماندار تهران: جمع‌آوری 3000 کودک متکدی؛ مخالفت قوه‌قضاییه با حضور پلیس برای جمع‌آوری این کودکان

بیش از دوهزار نفر در سامانسراها اسکان داده شدند که از این میان 173 نفر از همراهان بیماران بودند که در همراه سراها اسکان داده شدند.


قتل فجیع زن باردار مقابل چشمان ۲ دختر خردسال

حوادث | دوشنبه ۱۷ خرداد ۹۵ ساعت ۱۳:۴ | نسخه چاپي

مردی که در یک جنایت بی رحمانه، زن بارداری را مقابل چشمان 2 دختر خردسال وی  به قتل رسانده بود پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به قصاص نفس، زندان، شلاق و پرداخت دیه محکوم شد.
به گزارش خراسان، ماجرای این قتل فجیع از آن جا آغاز شد که بیست و سوم اسفند  1392 ماموران کلانتری طبرسی شمالی در تماس با قاضی ویژه قتل عمد، از وقوع جنایتی هولناک در خیابان طبرسی شمالی 17 خبر دادند.
بررسی های مقدماتی قاضی علی موحدی راد (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) بیانگر آن بود که زن 25 ساله افغانی در حالی با ضربات چاقو و پیچیده شدن روسری به دور گردنش کشته شده است که 2 دختر خردسال مقتول شاهد جنایت بوده اند.
دختر 6 ساله مقتول در همان دقایق اولیه تحقیقات راز این پرونده جنایی را فاش کرد و گفت: عمو کرم، مادرم را با چاقو کشت! با به دست آمدن این سرنخ و با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقام قضایی متهم فراری چند ساعت بعد از شهرستان تربت حیدریه در حالی دستگیر شد که مقادیر زیادی وجه نقد و گذرنامه های اعضای خانواده مقتول که از منزل آن ها سرقت شده بود، کشف و ضبط شد.
متهم 42 ساله این پرونده که تبعه کشور افغانستان است در اولین مرحله از بازجویی های قضایی گفت: به خاطر اختلاف مالی که با همسر «ف» (مقتول) داشتم به خانه آن ها رفتم و دیدم آن زن در منزل تنهاست. داخل منزل با او درگیر شدم و با چاقو ضرباتی را به نقاط مختلف بدن وی وارد کردم. پس از آن هم گذرنامه ها،  قولنامه منزل، 6 میلیون ریال وجه نقد و ... را برداشتم و به تربت حیدریه گریختم.
عامل این جنایت فجیع مدتی بعد در بازسازی صحنه قتل زوایای پنهان دیگری از این ماجرای جنایی را فاش کرد و گفت: وقتی ضربات چاقو را بر شکم زن 25 ساله وارد می کردم او ناله کنان از فرزندان خردسالش خواست تا همسایگان را خبر کنند که در این لحظه من به داخل حیاط دویدم و 2 دختر خردسال را که وحشت زده گریه می کردند به داخل اتاق کشیدم. آن ها از ترس می لرزیدند و جیغ می کشیدند که به ناچار هر دوی آن ها را درون حمام انداختم و زندانی کردم.
بنابراین گزارش متهم این پرونده در حالی سرقت پول ها و مدارک را انکار می کرد که دختر 6 ساله مقتول گفت: ما کنار دیوار نشسته بودیم که عمو کرم با چاقو مادرم را زد و سپس کلید صندوقچه را از گردن مادرم بیرون کشید و پول ها را برداشت!... اما متهم که مدعی بود به شیشه و تریاک اعتیاد دارد، اظهار داشت: پول هایی که زمان دستگیری از من کشف شد متعلق به خودم بود که پس انداز کرده بودم.
بنابراین گزارش با تکمیل تحقیقات در دادسرای مشهد این پرونده جنایی در حالی به دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد که جنین پسر 9 ماهه مقتول نیز پس از ارتکاب این جنایت جان باخته بود.
مدتی بعد متهم 42 ساله این پرونده پای میز عدالت نشست و در چندین جلسه توسط قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی مجتبی علیزاده محاکمه شد.
اگرچه متهم در اظهاراتی متناقض سعی کرد خود را بی گناه جلوه دهد اما قضات با تجربه دادگاه کیفری یک، با استنادات دقیق قانونی و براساس محتویات پرونده و همچنین نظریه پزشکی قانونی اتهام وی را محرز دانستند و او را محکوم کردند.
براساس رای دادگاه که به امضای قاضی علیزاده (رئیس دادگاه) و قاضی بنده ای (مستشار) رسیده است، کرم به اتهام ارتکاب قتل عمدی به قصاص نفس و به خاطر سرقت مقرون به آزار به تحمل 10سال زندان و 74 ضربه شلاق و برای فوت جنین به پرداخت یک فقره دیه کامل مرد مسلمان و همچنین به دلیل ایراد صدمات بدنی با چاقو به تحمل یک سال زندان و پرداخت دیه محکوم شده است که این رای قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور می باشد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: