شغل جدید احمدی نژاد و بقایی!

احمدی نژاد و بقایی در اقدامی عجیب به بهانه تخلیه ساختمان محافظان، با اعلام شماره حساب شخصی از مردم خواستند به آنها پول بدهند و توضیح دادند ...


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


خداحافظی تهران با پل گیشا در نیمه دوم سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پنج پل فلزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.<br /><br />


اقدام کثیف 2 پسر و دختر جوان در بزم شبانه با دختر 21 ساله +عکس

3 دوست جنایتکار پس از اوردوز یکی از دوستانشان با موادمخدر، او را خفه کردند.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


میرحسینی از دوران مدیریت در شبکه سه گفت/ دو بار استعفا داده بودم

میرحسینی از دوران مدیریت در شبکه سه گفت/ دو بار استعفا داده بودم

| يكشنبه ۱۶ خرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۳۰ | نسخه چاپي

غلامرضا میرحسینی مدیر سابق شبکه سه سیما در گفتگویی از فعالیت های خود در این شبکه با توجه به مشکلات مالی، اصلاح فرایندهای تولید و برنامه سازی و ارتقای مخاطبان شبکه سخن گفت.
غلامرضا میرحسینی مدیر سابق شبکه سه سیما که عصر دیروز ۱۵ خرداد جای خود را به علی اصغر پورمحمدی معاون سابق سیما داد تا از این پس او مدیر شبکه سه باشد، در گفتگو با خبرگزاری مهر در واکنش به اینکه قرار است از این پس چه فعالیتی در سازمان صدا و سیما داشته باشد، بیان کرد: اولین درخواست من بازنشستگی پیش از موعد بود چراکه من حدود سه سال دیگر بازنشسته می شوم و خواستم زودتر بازنشسته شوم تا بیشتر بتوانم در کنار خانواده ام باشم؛ چیزی که در این سال های اخیر از آن غفلت کردم و حالا می خواهم جبران کنم.
مدیر سابق شبکه سه سیما درباره اقدامات و عملکرد خود در مدت مدیریتش در این شبکه عنوان کرد: همچنان که در شعری آمده است «خوش تر آن باشد که حسن دلبران/ گفته آید در حدیث دیگران» اگر هم اقدامی در شبکه سه انجام شد لطف و فضل الهی و همچنین تلاش همکاران بود. اگر در طول این مدت اتفاق مثبتی رخ داده است به برکت وجود عزیزانی بود که با من همکاری داشتند و نشد از آنها تقدیر کنم و اینجا ضمن اینکه از آنها حلالیت می طلبم تقدیر و تشکر هم می کنم.
وی با اشاره به تغییرات شبکه سه با توجه به دوران حضور او به عنوان مدیر این شبکه تصریح کرد: زمانی که تغییرات در شبکه سه ایجاد شد این شبکه هم مثل باقی شبکه ها مبالغ زیادی بدهکار بود. تنها چند برنامه مثل «نود» و «ماه عسل» بود که می شد روی آنها مانور داشت که البته بیان این نکته به معنای ندیدن زحمات مدیر قبلی شبکه نیست چون مسلما او هم تلاش بسیاری داشت اما شرایط در سازمان صداوسیما به سمتی رفته بود که عملا کل سیما دارای بدهی بود.
میرحسینی اضافه کرد: اولین بحث ما در چنین شرایطی مدیریت منابع مالی، تجهیزاتی و انسانی شبکه بود و اکنون شبکه سه وضعیت مالی خوبی دارد و می توان گفت در پرداخت بدهی ها به تعهدات خود عمل کرده است. البته مبالغی بابت تعهدات سال ۹۴ باقی مانده است که اگر پرداخت درآمدها انجام شود تا پایان خرداد این دیون نیز به پایان می رسد. ما برای بازی های فوتبال ۲۰۱۶، «ماه عسل» و چند برنامه دیگر قراردادهایی داشته ایم که به ارتقای کیفیت برنامه های این شبکه کمک می کند.
تغییرات و اصلاح فرایندهای تولید، نظارت و استانداردسازی مجریان
وی با اشاره به دغدغه دیگر این شبکه اظهار کرد: گام دیگر ما در شبکه سه اصلاح فرآیندهای تولید، برنامه سازی، نظارت، برنامه ریزی و اطلاعات موجود در شبکه بود. فرآیند استانداردسازی مجریان و تهیه کنندگان و دیگر موارد زیرساختی شبکه هم به حدی رسیده است که تکلیف مراجعه کننده به شبکه مشخص است. اگر شخصی طرحی برای شبکه داشته باشد آن طرح از زمان تصویب تا زمانی که به تولید و قرارداد می رسد بیشتر از ۳۱ روز نباید به طول بینجامد. اگر تاخیری هم صورت بگیرد قابل پیگیری است و بررسی می شود. 
مدیر سابق شبکه سه سیما همچنین با اشاره به ارتقای کیفی محصولات بود این شبکه تصریح کرد: . با توجه به اینکه ما در شبکه از داشتن سریال محروم بودیم به برنامه های ترکیبی از جمله «مردم چی میگن»، «حالا خورشید» و... روی آوردیم و طرحی هم برای برنامه شامگاهی داشتیم. قرار بود برنامه «حالا مهتاب» را در شب ها روی آنتن ببریم و برنامه های گفتگومحور دیگری را هم شاهد باشیم.
محرومیت مالی اجازه نداد سریال داشته باشیم
وی محرومیت این شبکه از سریال را به دلیل مسایل مالی دانست و عنوان کرد: به دلایل مشکلات مالی که در همه شبکه ها و مرکز امور نمایشی سیما وجود داشت پشتیبانی مالی برای تولید و پخش سریال در شبکه سه رخ نداد و در سال ۹۴ جز «در حاشیه ۱ و ۲» و یک سریال که محصول معاونت برون مرزی بود، مجموعه نمایشی دیگری به ما داده نشد. بنابراین ما مجبور شدیم باکس های نمایشی را با آثار دیگری پر کنیم. اکنون بعد از ماه مبارک رمضان سریال «پریا» را در کنداکتور پخش داریم و سه سریال دیگر هم در حال تولید هستند که به تناوب می توانند به پخش برسند.
میرحسینی با اشاره به دیگر سریال های این شبکه عنوان کرد: سریال «نفس» کاری از جلیل سامان به تازگی کلید خورده است و یک سریال کره ای دوبله و آماده سازی کرده ایم و مردم دیگر دغدغه نبود سریال در شبکه سه را ندارند. با همیت مرکز امور نمایشی سیما باکس سریال ها با «پریا» شروع می شود.
دو بار استعفا دادم که پورمحمدی موافقت نکرد
وی  ادامه داد: ما یک سری برنامه های جدید را در شبکه طراحی کرده بودیم که اگر آقای پورمحمدی به عنوان مدیر جدید شبکه تمایل داشته باشد، می تواند آن کارها را ادامه دهد. بینندگان شبکه سه طبق آمار مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسیما در سال ۹۴ نسبت به سال های گذشته افزایش یافت و این شبکه علی رغم نداشتن فیلم و سریال توانست ضمن حفظ مخاطب مشکلات مالی را به حداقل برساند. اکنون هم رویکرد ما به سمت فضای امیدبخشی و نشاط رفته و گرافیک آن هم تغییر پیدا کرده است و ما امیدواریم آقای پورمحمدی که همیشه در همه عرصه ها موفق بوده است با آرامش بیشتری کار کند و موفق تر باشد.
مدیر سابق شبکه سه سیما در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه پیش از این تقاضای استعفا داشته است، عنوان کرد: من پیش از این دو بار استعفا دادم که آقای پورمحمدی موافقت نکرد. من ۲۲ سال در سازمان صداوسیما خدمت کردم و تا سه سال دیگر می توانم بازنشسته شوم ولی با این تغییرات ترجیح می دهم که بازنشستگی زودتر از موعد داشته باشم.
وی در پایان بیان کرد: اینجا از طریق شما از رسانه ها هم تشکر می کنم که بعضی با انتقادهای خوب خود به ما کمک کردند و با حضور به موقع در ارایه اطلاعات به مخاطبان بازوی خوبی برای ما بودند. بعضی هم از جریانات داخل کار خبر نداشتند و توقعات خاصی را مطرح می کردند و پاسخگو نبودن را حمل بر کارنابلدی می دانستند و به ما فشار می آورند ولی همه دغدغه من و همکارانم جذب مخاطب و ارتقای محصولات خوب بود اما بضاعت اندک ما اجازه نداد بیشتر از این موفق شویم. امیدوارم خداوند، مخاطبان و همکاران شما مرا حلال کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟