تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


رونمایی از بازی شتاب در شهر 2؛

تجربه ماشین سواری در خیابان های تهران

علاقه مندان به سری مسابقات بازی های ماشین سواری می توانند با بازی "شتاب در شهر2" ماشین سواری در خیابان های تهران را تجربه کنند.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


«شینیون» روایت محبوس شدن ۴ نفر است؛ این قصه مکان ندارد

«شینیون» روایت محبوس شدن ۴ نفر است؛ این قصه مکان ندارد

| شنبه ۱۵ خرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۳۹ | نسخه چاپي

حسن پوریانی‌فر کارگردان «شینینون» با اشاره به مضمون این اثر نمایشی عنوان کرد این اثر زمان و مکان خاصی را در بر نمی گیرد و در هر جامعه ای ممکن است اتفاق بیفتد.
حسین پوریانی فر کارگردان نمایش «شینیون» که از ۹ خردادماه اجرای عمومی خود را آغاز کرده است در این باره به خبرگزاری مهر گفت: «شینیون» با طرحی از من توسط سیاوش حیدری نوشته شده است و تا ۲ تیرماه در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه می رود. این نمایش که از جمله آثار برگزیده هجدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی است از فضایی ابزورد برخوردار است.
وی درباره داستان نمایش توضیح داد: «شینیون» قصه ۴ نفر است که در جایی حبس شده اند و برای بیرون آمدن از این فضا یک سری شرط و شروط برایشان گذاشته شده اما تلاش این افراد برای رهایی بی فایده است. این آدم ها افراد بی هویتی هستند که این بی هویتی در اسم هایشان هم نمود دارد. فضاسازی این نمایش غیررئالیستی است و از آنجا که این ۴ نفر از بیرونِ این فضا توسط یک سیستم و با صدای بوق هدایت می شوند تمام اتفاقاتی که برایشان رخ می دهد از قبل چیده شده است بنابراین در طراحی میزانسن نمایش نیز تلاش شده این مساله مورد توجه قرار گیرد.
این کارگردان جوان تئاتر یادآور شد: این نمایش زمان و مکان خاصی را در بر نمی گیرد چون مضمونی که برای کار انتخاب شده در همه جای دنیا وجود دارد و تنها ممکن است در کشوری ارتباط بیشتری با کار برقرار شود. ایده اولیه این نمایش از یک حس شخصی به سراغ من آمد. کارهای روزمره تکراری که موظف به انجامشان هستیم و انگار از قبل برای ما چیده شده است دلیل انتخاب این مضمون برای نمایش بود. همه ما منتظر اتفاقی در زندگی مان هستیم که نمی افتد در حقیقت جهان هر آدمی کوچک است و دوست دارد از وضعیتی که دارد به وضعیت بهتری برسد و ما تلاش کردیم این مساله را نمایشی کنیم.
پوریانی فر در پایان درباره اجرا در سالن کوچک تالار مولوی بیان کرد: سالن کوچک تالار مولوی بعد از بازسازی خیلی کوچکتر از قبل شده است. عمق میدان سالن کم شده اما عرضش تغییری نکرده است. با وجودی که سالن کوچک و محیط بسته مناسب کار ما است اما به دلیل همین عمق کم و اینکه فاصله تماشاگر تا انتهای صحنه تنها ۵ متر است نمایش لطمه خورده و میزانسن کار بسیار محدود شده است. متاسفانه تماشاگرانی که در ردیف های بالایی می نشینند دید درستی نسبت به نمایش ندارند و ما مجبور شده ایم میزانسن را عقب تر ببریم.
نمایش «شینیون» به نویسندگی سیاوش حیدری و کارگردانی حسین پوریانی‌فر به عنوان آغازگر اجراهای عموم سالن کوچک تالار مولوی از ۹ خردادماه ساعت ۱۹ به صحنه رفته است. حمیدرضا جمشیدی، امیر کریم‌زاده، محسن مظاهری و ابراهیم نائیج بازیگران این نمایش‌ هستند.
همچنین ندا نصر طراح لباس، مریم مرزبان طراح گریم، فریده قشنگ طراح پوستر و بروشور، حسین پوریانی‌فر طراح صحنه، حانیه زاهد عکاس، امیر قالیچی روابط عمومی و مهرانگیز قهرمانی مشاور رسانه ای دیگر عوامل اجرایی این اثرند.
«شینیون» که از آثار برگزیده جشنواره تئاتر دانشگاهی است روایت گر داستان چهارنفر است که در فضایی محبوس‌اند و تلاش می‌کنند از آنجا بیرون بیایند.
دانشجویان تمامی رشته‌های تحصیلی همه دانشگاه‌های کشور می‌توانند از تخفیف ویژه برای تماشای آثار مرکز تئاتر مولوی بهره‌مند شوند.
نمایش «شینیون» به کارگردانی حسین پوریانی‌فر از ۹ خردادماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه میزبان مخاطبان خواهد بود. عکس کنار خبر از متین قاسمی است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟