خودرویی که دستیار شخصی است و باغچه دارد!

شرکت سوئیسی رینس اسپید کانسپت جدیدی از خودروهای خودران را خلق کرده که علاوه برآنکه یک دستیار شخصی، شرح حال نویس آماتور، کار آفرین و دفتر کار ...


چرا قرارداد باشرکت سازنده«ای.تی.سی»خط تهران-مشهد مناقصه نداشت؟

سوالی که وزیر راه و شهرسازی و مسئولان راه آهن درباره حادثه برخورد دو قطار باید به آن پاسخ دهند ، این است که چرا برای قرارداد با شرکت سازنده «ای ...


«نه» سران خلیج فارس به عربستان؛ اتحادت را نمی خواهیم

سی و هفتمین اجلاس دو روزه سران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در حالی در منامه پایتخت بحرین به کار خود خاتمه داد که سعودی ها در مورد تشکیل «اتحاد ...


درخت1500 ساله+تصاویر

این درخت در جزیره ی جونز و در ایالت کارولینای جنوبی در آمریکا قرار دارد. بلوط فرشته که در کارولینای جنوبی قد برافراشته در حدود 20 متر ارتفاع و 1,400 تا 1,500 سال قدمت دارد.


فیلمسازان غایب فجر 35 چه کسانی هستند؟

در 50 روز زمان باقی مانده از فجر 35 فیلمسازان بزرگی غایب این دوره از جشنواره هستند.


مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بر عرشه ناوشکن جماران برگزارشد

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بر عرشه ناوشکن جماران برگزارشد

سیاست | پنجشنبه ۱۳ خرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۵۷ | نسخه چاپي

در آستانه بیست و هفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، مراسم بزرگداشتی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و بر عرشه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران برگزار شد.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی نیروی دریایی ارتش، در آستانه بیست و هفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، مراسم بزرگداشتی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و بر عرشه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام میرزایی از اساتید حوزه و دانشگاه استان هرمزگان طی سخنانی گفت: حضرت امام (ره) از ابتدا بر این موضوع پافشاری می کردند که، من انقلاب مادی تنها را قبول ندارم. ما رفاه، رشد علمی و فکری می خواهیم. اما با معنویت باید مردم همکاری کنند و لذا از همان اوایل، انتخابات را شروع کردند و گفتند که باید همه مردم شرکت کنند. غرب می خواست بگوید حکومت شما مردمی نیست اما فریاد امام این بود که دموکراسی غرب غلط است. امام می فرمودند رأی مردم باید باشد اما اسلام هم در کنار آن باید باشد. بنابراین شورای نگهبان هم تشکیل شد. دو ماه بعد از انقلاب اسلامی ایران و بوجود آوردن حکومت مردمی در ایران یک دفعه رادیو انگلیس گفت که ما دیگر از خطر کمونیسم رها شدیم اما خطر اسلام بیشتر است.
وی در ادامه افزود: ما نباید اجازه بدهیم اندیشه های امام خمینی (ره) تحریف شود. نخبگان و سیاسیون نباید اجازه بدهند . اولین حرکت جلوگیری از انحراف اندیشه های امام خمینی (ره) است که مقام معظم رهبری سال گذشته در سالروز 14 خرداد در خصوص تحریف خط امام خمینی (ره) اشاره کردند که4 نوع انحراف در خط و اندیشه های امام راحل ممکن است پیش بیاید: اولین انحراف: جدایی دین از سیاست است ما معتقد به دین حکومتی هستیم و امام خمینی (ره) نیز به فقه دینی و سیاسی اهمیت زیاد می دادند. 
میرزایی با بیان اینکه دومین تهدید و انحراف اسلام منهای روحانیت است خاطر نشان کرد: این به این معنی است که جریانات دینی را جوری تعریف کنیم که روحانیون نقشی نداشته باشند.  متاسفانه در بعضی زمان ها در کشور این قضیه اتفاق افتاد که در صورت آگاهی نداشتن ؛ دچار آفت می شوند.
این استاد حوزه بخشی نگری ولایت فقیه را به عنوان سومین خطر و انحراف مطرح کرد و گفت: اینکه بگویند ولی فقیه می تواند در بخشی جاها حق ورود و نظر دارد بسیار اندیشه خطرناکی است. امام خمینی (ره) فرمودند «به ولایت فقیه تکیه کنید و از آن پشتیبانی کنید تا به مملکت شما آسیبی نرسد».
وی وارد آمدن خدشه به وحدت و اتحاد را چهارمین انحراف از دیدگاه مقام معظم رهبری برشمرد و تصریح کرد: ما کشوری هستیم متشکل از فرهنگ ها و مذاهب و جریانات . اگر کسی بخواهد از موضع بالا و استبدادی خودش را از دیگران بالاتر ببیند؛ وحدت را زیر سوال برده و سخنانی که تفرقه را القا کرده و سیاه نمایی کند انحراف از وحدت کرده است . ما منکر مشکلات نیستیم مشکلات را باید با مدیریت حل کرد، نه با سر و صدا و انحراف. 
حجت الاسلام میرزایی در پایان اظهار داشت: ما باید دو بال جمهوریت و اسلامیت را با هم جلو ببریم این دو رکن هستند؛ هم جمهوری بودن نظام حفظ شود و هم اسلامی بودن آن. امام راحل تاکید داشتند جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر. هر کدام کم و زیاد شود مملکت دچار آسیب می شود. ما شخصیتی مانند امام تا امروز اصلاً نداشتیم ولذا هر قدر از ایشان تجلیل نمائیم حق ایشان را درست ادا نکردیم. امروز عظمتی که ایران در خارج دارد بسیار است مثلاً قبل از انقلاب هر وقت به مکه می رفتیم مسخره می شدیم و می گفتند شما با اسرائیل برادر هستید. اما امروز آنها اینگونه هستند و ما را با عظمت می نگرند. به هر حال خدا کمک کرد و هدف امام در سال 57 به بار نشست. برای از بین بردن انقلاب دشمنان کارهای بسیاری کرده اند. شما جوانان امروز باید انقلاب را پاس بدارید و ما به شما جوانان که اینگونه به مسائل دینی و اسلامی اهمیت می دهید افتخار می کنیم.
این مراسم با سینه زنی و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت به پایان یافت.
گفتنی است مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در تیپ امام حسین(ع) ، تیپ عملیات ویژه مسلم بن عقیل ، کارخانجات و هوادریا منطقه یکم نیروی دریایی ارتش با حضور پرشور کارکنان و با دعوت از سخنرانان مختلف برگزار شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: