منتقدان دولت خوشحال نباشید؛ رقابتی میان اعتدالگرایان نیست

در حالی که رقابت میان نامزدهای اصولگرا جدی است و هر روز صدای «انا رجل» یکی از آنها بلند می‎شود؛ رقابتی میان نامزدهای اصلاح طلب و اعتدالی به چشم نمی ‎خورد.<br />


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


بیش از دو میلیارد دلار مواد غذایی کشور در سال گذشته صادر شد

اقتصاد | پنجشنبه ۱۳ خرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۳۷ | نسخه چاپي

مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از صادرات بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری صنعت غذای کشور در سال گذشته خبر داد.
به گزارش میزان،‌ مهدی صادقی نیارکی مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به وجود 11 هزار بنگاه در حوزه صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی در ایران اشاره کرد و افزود: این تعداد 15 درصد مجموع صنعت ساخت کشور را به خود اختصاص داده‌اند که بخش عمده‌ای از این صنایع کوچک و متوسط هستند.
 وی همچنین با اشاره به اینکه عمده صنایع در این حوزه غیر دولتی و خصوصی هستند، اظهار داشت: بهره‌وری و توان مدیریت در این بنگاه‌ها از سطح قابل قبولی برخوردار بوده و در عین حال صادرات مناسبی نسبت به سایر رشته‌ها فعالیت‌ها دارند.
 مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر لزوم توسعه صادرات در حوزه صنعت غذا، دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی در کشور تاکید کرد و افزود: در حال حاضر ظرفیت سازی مناسبی در تمامی حوزه‌ها انجام شده است.
 صادقی نیارکی تصریح کرد: برای مثال در صنعت غذا 100 میلیون تن ظرفیت سازی انجام گرفته اما خیلی از این واحدها با ظرفیت پائین در حال تولید هستند. تولید در مقیاس پایین و غیر اقتصادی موجب افزایش هزینه‌های بنگاه‌های تولیدی می‌شود.
 وی تاکید کرد: وقتی دخل و خرج واحدی نا تراز و همخوانی نداشته باشد در زمینه تحقیق، توسعه و بازاریابی موفق نخواهد بود.
 این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع کوچک نقش برجسته‌ای در احیا و پویایی صنایع بزرگ هر کشوری دارند بنابراین دولت باید با جدیت هرچه تمام‌تر از این صنایع حمایت کند ناگفته واحدهای تولیدی که به توسعه صادرات غیر نفتی کمک کنند در اولویت حمایت‌های دولت هستند.
وی در ادامه عوامل مؤثر بر تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی را مدیریتی، مالکیتی، تکنولوژی‌های قدیمی، بازار نامناسب، واردات بی رویه، کمبود نقدینگی، مالیات، بیمه و غیره دانست و افزود: در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده است باید گام‌های جدی در تمامی حوزه‌ها به ویژه تولید برداشته شود.
 صادقی نیارکی همچنین به صدور مجوز 200 واحدی صنعت ماکارونی در سال‌های گذشته در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نیازی به این تعداد مجوز در صنعت ماکارونی نبود خیلی از این واحدها هم اکنون با ظرفیت پائین و تکنولوژی‌های خیلی قدیمی در حال تولید هستند.
 وی گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی کوچک، متوسط و متوسط از مشکلات ساختاری از قبیل نداشتن نیروی انسانی ماهر، بازار فروش، تأمین مواد اولیه، سرمایه در گردش، تکنولوژی قدیمی و ... رنج می‌برند.
 مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در وزارت صنعت بیان داشت: پروسه صدور مجوز کسب و کار در کشور بسیار طولانی است از این رو برای توسعه سرمایه گذاری و رونق تولید توجه به بحث مقررات زدایی و رفع موانع تولید، تأمین مواد اولیه با قیمت مناسب، تسریع پروسه صدور مجوزها، تأمین نقدینگی با نرخ منطقی و... ضروری به نظر می‌رسد.
 وی در ادامه از ارائه هفت هزار و 500 بنگاه تولیدی در تمامی رشته فعالیت‌ها که اغلب واحدهای کوچک و متوسط هستند به قرار گاه اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت کشور است.
 صادق نیا رکی یادآور شد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته امید می‌رود تراز صادرات حوزه صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی کشور در سال 95 مثبت شود. 
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟