بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


شغل جدید احمدی نژاد و بقایی!

احمدی نژاد و بقایی در اقدامی عجیب به بهانه تخلیه ساختمان محافظان، با اعلام شماره حساب شخصی از مردم خواستند به آنها پول بدهند و توضیح دادند ...


شغل جدید احمدی نژاد و بقایی!

احمدی نژاد و بقایی در اقدامی عجیب به بهانه تخلیه ساختمان محافظان، با اعلام شماره حساب شخصی از مردم خواستند به آنها پول بدهند و توضیح دادند ...


ماجرای دعوای افخمی و تبریزی بر سر چه بود؟

| چهارشنبه ۱۲ خرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۳۸ | نسخه چاپي

نقد فیلمی که به دعوای بهروز افخمی سردبیر برنامه «هفت» و کمال تبریزی منجر شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داستان از جایی شروع شد که بهروز افخمی مجری برنامه «هفت» با حضور مسعود فراستی و ناصر هاشم‌زاده به نقد فیلم «دونده» کمال تبریزی پرداخت و این اتفاق سرآغاز دعوای این دو نفر شد.
مسعود فراستی در این برنامه با انتقاد شدید، فیلم تبریزی یعنی «دونده زمین» را به مثابه دیاثت! دانسته بود و همین جنجال‌های زیادی را برانگیخت. این منتقد اعتقاد داشت این فیلم تمام افتخارش این است که پس از ۶ سال توقیف، اکران شد. من در عمرم تاکنون یک فیلم را تکی ندیدم. اما چند شب پیش این فیلم را تکی به همراه صندلی های خالی دیدم.
فراستی: «دونده زمین» مصداق کامل دیاثت هنری است
فیلم به شدت بی غیرت است. همان بی غیرتی که اخیرا آقای جوادی آملی بر آن اشاره کردند که فروش خانه و مملکت به بیگانه مصداق کامل بی غیرتی است. ما دیاثت فرهنگی و هنری هم داریم که متاسفانه چنین دیاثت و فروش غیرتی در فیلم وجود دارد.
به چه قیمتی خودت و ملتت را تحقیر می کنی؟!
همچنین ناصر هاشم زاده دیگر منتقد برنامه افزود: یکی از دلواپسی های من راجع به این فیلم این است که اگرتوهین به خودتان می کنید مانعی ندارد، اما وقتی از حافظ نقل می کنید، لااقل حرف حافظ را بفهمید و نابجا نقل نکنید. آخر این چه مسابقه ای است که شما در این فیلم گذاشته اید که دوست دارید این دونده خارجی در این میدان پیروز باشد و یک ملتی بچه هایش باید در پلان آخر به دنبال این خارجی بدوند. تو به چه قیمتی خودت و ملتت را تحقیر می کنی؟ آیا این از دید روشنایی شماست؟ یعنی شما به روشنایی ای رسیدی که یک خارجی را نجات دهنده این ملت می آوری؟
اینجا پایان کار نبود و کمال تبریزی با حضور در یکی از برنامه‌های سینمایی اینترنتی نسبت به این انتقادات واکنش نشان داد و تصویربرداری فاز سوم از سریال «سرزمین کهن» را متوقف کرد؛ به گفته وی این تصمیم در «اعتراض به سکوت مدیران تلویزیون در برابر اهانت یک برنامه به اصطلاح سینمایی به کارگردان این سریال» گرفته شده است.
از طرف دیگر در جدیدترین واکنش، مسعود فراستی در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها در واکنش به خبر توقف ساخت «سرزمین کهن»، گفت: ما در برنامه هفت انتقادهایی را از آقای تبریزی داشتیم و نسبت به اقدام او برای توقف تصویربردازی سریالش فقط می توانم بگویم به خاطر تعطیلی سریال سرزمین کهن باید اعلام عزای عمومی کنیم!
فراستی در پایان گفت: حرف های من را با یکی از همین شکلک های مجازی منتشر کنید و بنویسید هاهاها!!!
این دعوا شدت گرفت و بهروز افخمی هم ساکت نماند و به اظهارات تبریزی مبنی بر توقف فیلمبرداری سریالش پاسخ داد. سردبیر برنامه «هفت» در نامه ای، خطاب به کمال تبریزی نوشت: «دهان ما را بستی، با باقی ملت چه می کنی؟»
در بخشی از نامه وی آمده: «فرموده‌ای که سریال «سرزمین کهن» را نیمه کاره وِل می‌کنی مگر اینکه برنامه «هفت» تعطیل شود و ما را از تلویزیون اخراج کنند. چرا عزیزم؟ مگر ما چه کرده‌ایم که می خواهی به هر قیمت که باشد خفقان بگیریم؟ تو اگر رئیس جمهور می‌شدی چه بلایی سرمان می‌آوردی؟ لابد دستور صادر می کردی که ما را بگیرند و به زندان بیندازند و اگر رئیس قوه قضاییه می‌گفت نمی توانی چنین دستوری بدهی و قانون اجازه نمی‌دهد، کار مملکت را ول می کردی و قهر می کردی و توی خانه بست می‌نشستی».
اما غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سه سیما هم کارگردان «سرزمین کهن» را به مناظره در برنامه هفت دعوت کرد و گفت: آقای کمال تبریزی مختار هستند هر تصمیمی که دوست دارند برای خودشان بگیرند، اما در مورد یک برنامه تلویزیونی باید گفت هر برنامه‌ای وظیفه و رسالتی دارد که وظیفه برنامه «هفت» هم نقد سینمای ایران، وضع موجود و ترسیم سینمای مطلوب است.
مدیر شبکه سه با وجود صبحتهای این کارگردان تاکید کرد «هفت» با قوت به کار خود ادامه خواهد داد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟