بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شد


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


ظریف:بازتعریف موضوعات منطقه ای ضرورت دارد؛ سوریه مشکل همه جهان است

ظریف:بازتعریف موضوعات منطقه ای ضرورت دارد؛ سوریه مشکل همه جهان است

سیاست | چهارشنبه ۱۲ خرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۲ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر این که مشکل سوریه مشکل همه جهان است، ادامه داد: ما نیازمند آن هستیم که موضوعات منطقه را بازتعریف کنیم.
به گزارش مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در انیستیتو بین المللی صلح استکهلم(سیپری) بر بازتعریف مشکلات و موضوعات بین المللی تاکید کرد.
وی افزود: مشکل افراط گرایی و تروریسم منحصر به یک منطقه نیست بلکه معضل جهانی است.
ظریف با تاکید بر این که مشکل سوریه مشکل همه جهان است، ادامه داد: ما نیازمند آن هستیم که موضوعات منطقه را بازتعریف کنیم.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به لزوم بازنگری در نگرش بازنده-بازنده و تبدیل آن به برنده-برنده سخن گفت و اظهار داشت: در مناقشات بین المللی چنانچه یکی کمتر بازنده و دیگری بیشتر بازنده باشد، این چرخه همچنان ادامه خواهد یافت و هیچ گاه آرامش و امنیت محقق نخواهد شد.
ظریف با بیان این که در مذاکرات هسته ای تلاش کردیم تا مشکل را به درستی تعریف کنیم، یادآور شد: بازنگری مشکل است اما ما در مذاکرات هسته ای نشان دادیم که این کار شدنی است. باور کردن واقعیت و حرکت به سوی همکاری.
وزیر خارجه ادامه داد: در خصوص امنیت هسته ای بعد از این که من در این مورد مقاله ای در نیویورک تایمز نوشتم پیشنهاد دادم که موضوعاتی هست که درباره آنها می توان همکاری کرد؛ پیشنهاد ایجاد گفتگوهای منطقه ای در خلیج فارس را ارائه کردم.
وی افزود: در واقع یکی از اولین موضوعاتی که معتقدم می توانیم بدون جنجال به آن بپردازیم این است که چطور امنیت هسته ای در منطقه را تضمین کنیم. چرا که اکنون همه به فکر هسته‌ای شدن افتاده‌اند و نیروگاه هسته‌ای دارند، نمی‌توان گفت شما نیروگاهتان را تعطیل کنید؛ هر کس سهم خودش را دارد و بنابر این باید با هم همکاری کنیم و اطمینان حاصل کنیم که این پهنه آبی که بین ما مشترک است و در آن زندگی می‌کنیم، همچنان امنیتش تامین خواهد بود.
ظریف ادامه داد: من طرفدار این نگاه هستم و اگر کسی می خواهد مشکل را حل کند، خوشحال می شوم که نماینده ای اعزام کنم تا مشارکت کند چون معتقدم پروژه بسیار بزرگی است که امنیت هسته ای خلیج فارس حفظ شود.
وزیر خارجه در پاسخ به سوالی درباره روابط ایران و عربستان گفت: ایران و عربستان باید به این درک برسند که ناگزیر به همکاری با هم در این منطقه هستند. و هیچ کدام هم نمی تواند دیگری را کنار بگذارد. هیچ کدام هم نمی تواند از ضرر دیگری نفع ببرد. فکر می کنم در مورد لبنان هم مساله همین است؛ (تکلیف دولت) به مردم لبنان مربوط می‌شود و ما هیچ یک از تصمیماتی که لبنان گرفته است را رد نکرده ایم و ممانعتی نداشته ایم؛ متاسفانه این را در مورد کشور دیگری در منطقه نمی توانم بگویم که اینطور رفتار کرده باشد.( به حقوق لبنانی ها احترام گذاشته باشد)
وی گفت : به باور من پیش شرط واقعی و ضروری این است که به این درک برسیم که نمی توانیم منافع کوتاه مدت به دست آوریم. تروریسم دستاورد کوتاه مدتی را تضمین نمی کند. و نمی توانیم با مسایل داخلی کشورهای دیگر بازی کنیم.
ظریف ادامه داد: واقع امر این است که می توانیم با هم همکاری کنیم؛ باور قلبی من این است که هیچ دلیلی وجود ندارد که اختلافی بین ما و عربستان باشد. من معمولا می گویم که اگر ایران و آمریکا که یکی دیگری را محور شرارت و آن یکی طرف مقابل را شیطان بزرگ می داند، اگر این دو می توانند در مساله هسته ای به نتیجه برسند؛ چطور دو کشور که به خاطر جغرافیا نمی‌توانند از هم مجزا باشند و همدیگر را برادر می‌دانند، نمی توانند مشکلاتشان را حل کنند؟!
وی تاکید کرد: به اعتقاد من مساله پارادایم است و به تغییر پارادایم نیاز داریم؛ و معتقدم ما در ایران آمادگی آن را داریم و برای همین است که در مقابل مجموعه ای از تحریکها( از سوی عربستان) خویشتن داری قابل توجهی به خرج داده ایم؛ و امیدوارم همسایگان هم به همین درک برسند.
ظریف در پاسخ به سوالی در خصوص تحولات سوریه و راهکار آن گفت: درباره سوریه معتقدم که در نهایت تنها راه حل پایدار در سوریه راه حلی است که با مدیریت و خواست سوریه باشد. این تنها راه حل پایدار است. حال، افرادی از بیرون تلاش دارند راه حل های خودشان را تحمیل کنند که باید به آنها بگوییم حق ندارید پیش شرط تعیین کنید.
وزیر خارجه اظهار داشت: آنچه مانع ما شده است که واقعا به مساله بپردازیم و کمک کنیم این است که پیش شرطهای متعددی وجود دارد که هر کس لحاظ کرده و حتی اجازه نمی دهد سوری ها کنار هم بنشینند و تلاش کنند مشکلات را حل کنند. معتقدم این مانعی است که باید از آن عبور کنیم. و هر چه زودتر از این مانع عبور کنیم، زندگی افراد کمتری در سوریه از دست خواهد رفت.
وزیر خارجه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران غربی که پرسید وزیر خارجه عربستان از ایران خواسته است در عراق دخالت نکند، گفت: نمی دانم عراق چه ربطی به عربستان سعودی دارد اینکه می گویند در عراق دخالت نکنید خود این حرف یک دخالت است.
وی ادامه داد: ما هر وفت مسولان عراقی بگویند عراق را ترک می کنیم و هر وقت مسولان عراقی بخواهند به عراق کمک می کنیم.
ظریف تاکید کرد: بزودی عربستان به این درک خواهد رسید که داعش اولین دشمن عربستان است.
گفتنی است ظریف قرار است پس از این برنامه، در جمع ایرانیان مقیم سوئد شرکت کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟