خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی ...


جمعیت واقعی مراسم تشییع آیت الله هاشمی چقدر بود؟

برخی رسانه ها جمعیت شرکت کننده در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی را سه تا 4 میلیون نفر اعلام کرده اند. جالب آنکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی ...


قابل توجه خریداران؛

مقایسه گوشی های HTC 10 و آیفون 7


تحرکات جدید در مجلس برای محرمانه شدن حقوق مدیران

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان اینکه هرکس در مصوبه شفافیت حقوق مدیران دخالت کند با مردم ایران طرف شده، گفت: از افرادی که قصد تغییر تعمدی ...


احمد مسجدجامعی از شورای شهر استعفا داد

احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران طی نامه‌ای به رییس شورای شهر تهران از سمت خود استعفا داد.


قتل مرد کشاورز به‌ خاطر کینه قدیمی

حوادث | چهارشنبه ۱۲ خرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۲۴ | نسخه چاپي

راز قتل مرد کشاورز با تحقیقات پلیسی برملا شد. متهم که به خاطر کینه قدیمی نقشه قتل دوستش را کشیده بود، او را به محل خلوتی کشاند و با شلیک گلوله از پا درآورد.
به گزارش آنا، چندی پیش زن جوانی به آگاهی شهرستان ملایر رفت و از ناپدید شدن همسرش خبر داد. او به ماموران گفت: همسرم دیروز برای کار از خانه خارج شد. حجت کشاورز است و روی زمین کار می‌کند، غروب منتظر بازگشت او بودم اما خبری از همسرم نشد. با این فکر که شاید به خانه یکی از اقوام رفته است، به انتظارم ادامه دادم. اما دیر وقت شد و از همسرم خبر نشد. به خانه فامیل و آشنا زنگ زدم اما کسی از او خبری نداشت.
به هر سختی بود تا صبح صبر کردم، مدام با خودم تصور می‌کردم که همسرم برمی‌گردد و اطلاع این موضوع به پلیس کار درستی نیست. اما انتظارم بی فایده بود، به ناچار به پلیس مراجعه کردم. از شما می‌خواهم که همسرم را پیدا کنید، تا به حال سابقه نداشت که بدون اطلاع او به خانه نیاید، مطمئنم که اتفاقی برایش رخ داده است.
جسدی در کشتزار
به دنبال این شکایت، تحقیقات کارآکاهان برای پیدا کردن مرد ۴۰ ساله آغاز شد. در نخستین گام، کارآگاهان به سراغ مراکز درمانی رفته اما هیچ ردی از حجت به دست نیامد.
درحالی که تحقیقات برای یافتن حجت ادامه داشت، ۳ اردیبهشت امسال مرد چوپانی با پلیس تماس گرفت و از کشف جسدی در اطراف یکی از روستاهای ملایر خبر داد. با اعلام این خبر، اکیپی از ماموران راهی محل شدند. آنها با حضور در محل با جسد مردی حدودا ۴۰ ساله مواجه شدند که با شلیک اسلحه شکاری از پا درآمده بود.
معاینات اولیه متخصصان پزشکی قانونی حکایت از آن داشت که از زمان مرگ حدود ۱۰ روز گذشته است. از آنجایی که هیچ مرد شناسایی همراه مرد جوان نبود، کارآگاهان به سراغ پرونده های فقدانی رفتند که مشخصات آنها با مشخصات جسد مطابقت داشته باشد.
هویتی برای مقتول
در میان پرونده‌های فقدانی کارآگاهان به پرونده حجت رسیدند، باتوجه به آنکه مشخصات حجت با جسد کشف شده، مشابهت داشت در اقدام بعدی از خانواده حجت خواسته شد برای شناسایی جسد کشف شده به پزشکی قانونی مراجعه کنند. با حضور خانواده حجت در پزشکی قانونی، جسد شناسایی شد. بدین ترتیب راز جسد داخل کشتزار برملا شد. اما هنوز مشخص نبود که عامل یا عاملان این جنایت چه کسانی می توانند باشند.
در ادامه بررسی ها، کارآگاهان دریافتند که مرد کشاورزی روز حادثه با یکی از دوستانش به نام اصغر دیده شده است. از طرفی تحقیقات نشان می‌داد که اصغر و حجت دوستان قدیمی هستند که مدتی است باهم به اختلاف خورده‌اند. در نتیجه اصغر به عنوان نخستین مظنون پرونده بازداشت شد و تحقیقات از او صورت گرفت.
مرد ۳۰ ساله که در دامداری مشغول به کار است، ابتدا منکر جنایت بود اما زمانی که با مدارک و شواهد پلیسی مواجه شد به ناچار لب به اعتراف گشود و از جنایت گفت: من و حجت دوستان قدیمی بودیم. سال‌هاست همدیگر را می‌شناسیم و رابطه‌مان خوب بود تا اینکه چندی پیش باهم اختلاف پیدا کردیم. سر موضوعاتی کوچک از دست حجت کینه به دل گرفته بودم و تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم.
او ادامه داد: برای گرفتن انتقام نقشه‌ای کشیدم؛ به سراغ حجت رفتم و از او خواستم که برای تفریح به روستاهای اطراف ملایر برویم. حجت بی‌خبر از نقشه‌ای که در سر داشتم، با من راهی شد. با او به کشتزار رفتیم، کسی آنجا نبود. از فرصت استفاده کردم و با اسلحه‌ای که همراهم بود به طرفش شلیک کردم. بعد از کشتن، جسد را رها کرده و به خانه رفتم.
سرهنگ رضا زارعی، رئیس پلیس آگاهی استان همدان با اعلام این خبر گفت: متهم پس از اعتراف به جنایت با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد. در ادامه تحقیقات اسلحه‌ای که حجت با آن به قتل رسیده بود نیز کشف شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟