اتحاد نیروی هوایی آمریکا با موجودات فرازمینی؟!

استیو بارون شکارچی معروف یوفوها(UFO) ویدئویی منتشر کرده که در آن ادعا می‌شود یوفوها در محدوده پایگاه نیروی هوایی نلیز مشاهده شده‌اند.


پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته ...


گزارش نهایی کمیسیون سوانح درباره علت حادثه سمنان

کمیسیون سوانح راه آهن با انتشار گزارش نهایی خود، خطای کارکنان، نقص فنی و صعب العبور بودن منطقه را بعنوان عوامل اصلی برخورد دو قطار در سمنان اعلام کرد.


اتحاد نیروی هوایی آمریکا با موجودات فرازمینی؟!

استیو بارون شکارچی معروف یوفوها(UFO) ویدئویی منتشر کرده که در آن ادعا می‌شود یوفوها در محدوده پایگاه نیروی هوایی نلیز مشاهده شده‌اند.


رویای صاحبخانه شدن در لندن

اوضاع بازار مسکن لندن را از برنامه های ارائه شده در اولین سخنرانی «صادق خان»، شهردار تازه این ابرشهر می توان فهمید: «مسئله کلیدی، حل بحران ...


بمب‌های فسفری و سوختن تا مغز استخوان + تصاویر

جهان | چهارشنبه ۱۲ خرداد ۹۵ ساعت ۱۱:۴۰ | نسخه چاپي

بمب فسفری مشابه بمب ناپالم است، با این تفاوت که اگر فرد بتواند از ناپالم جان سالم به در ببرد؛ از بمب فسفری هرگز نمی‌توان فرار کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سلاح‌های میکروبی و شیمیایی اولین‌بار در جنگ جهانی اول به‌خصوص از طرف دولت وقت آلمان به صورت امروزی به کار برده شد و تبعات انسانی زیادی به خصوص در مناطق غیرنظامی به جا گذاشت.
پس از پایان جنگ جهانی اول پیمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی متعددی، استفاده از این نوع سلاح‌ها را در جنگ محدود یا ممنوع کردند که شاید بتوان آنها را اولین پیمان‌های بین کشورها برای محدودیت‌ یا ممنوعیت استفاده از سلاح‌های غیرمتعارف دانست. از آن تاریخ با وجود محکومیت گسترده و تلاش‌های گروه‌های حقوق بشر برای منع استفاده از سلا‌ح‌های شیمیایی و میکروبی که آثار مخرب آنها حتی تا چند نسل مشاهده می‌شوند، هر چند گاه یک بار استفاده از این سلاح‌ها علیه اهداف انسانی و غیرنظامی و اختراع انواع جدید آنها خبرساز می‌شود.
آخرین حمله گسترده با سلاح شیمیایی علیه مردم غیرنظامی در جریان جنگ 8 ساله ایران و عراق در منطقه شلمچه بود که هزاران نفر در جریان بمباران شیمیایی بعثی‌ها کشته شدند و پرونده آن هنوز بسته نشده است.

بمب‌های
دو عامل تشعشع شدید سوزاننده و دمای بالای ناشی از سوختن فسفر که برای رسیدن به دمای سوختن و مشتعل شدن از حجم وسیعی از اکسیژن استفاده می‌کند، از علل تاثیر مخرب این‌گونه بمب‌ها و سلاح‌ها بشمار می‌رود و رژیم صهیونیستی نیز بارها در حملات خود بر علیه فلسطینیان از آن بهره برده است.
بمب فسفری چیست؟
فسفر سفید ماده‌ای است هواسوز که وقتی در معرض هوا قرار می‌گیرد شروع به سوختن می‌کند و دود سفیدی دارد. این ماده با آب خاموش نمی‌شود و همچنان در دل آب میسوزد. اگر این ماده روی اعضای بدن جانداری بریزد، تا عمق بدن وی را می‌سوزاند و هرگز خاموش نمی‌شود و حتی استخوان را هم می‌سوزاند. همچنین بمب فسفری جزء رده تسلیحات کشتار جمعی WMD یا WEAPON OF MASS DESTRUCTION قرار دارد. ضمن اینکه این بمب دودی سمی دارد که مشکلات حاد تنفسی در حد خفگی یا سوختن ریه‌ها در فرد را ایجاد  می‌کند.
بمب فسفری مشابه بمب ناپالم است، با این تفاوت که اگر فرد بتواند از ناپالم جان سالم به در ببرد؛ از بمب فسفری به هیچ وجه نمی‌توان فرار کرد.
بمب‌های
اگر قربانی بمب فسفری خوش‌شانس باشد و مواد روی سر و یا سینه‌هایش بریزد؛ در کمتر از 10 ثانیه کشته می‌شود؛ اما اگر مواد روی پاها و یا دست‌های فردی ریخته شود، آنقدر سوزش در فرد ایجاد می‌شود که خون را به نقطه جوش می‌رساند و هنگام برگشتن به قلب تمامی اندام‌های نزدیک به قلب را می سوزاند تا به قلب برسد. بمب‌های فسفری در گذشته توسط نیروهای انگلیسی و آمریکایی در عراق مورد استفاده قرار گرفت.
یک متخصص سلاح در ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید که این بمب‌ها بسیار خوب به نظر می‌آیند و با ایجاد مقادیر بسیار زیاد دود نیروهای فلسطینی را کور و سربازان ما را قادر به حرکت می‌سازد. اسراییل پذیرفته است که در جنگ سال 2006 علیه لبنان از این بمب‌ها استفاده کرده است. این سلاح از جنگ جهانی دوم به صورت عامیانه Willy Pete نامیده می‌شد. فسفر سفید به صورت وسیعی در جنگ ویتنام استفاده شد.
بر اساس معاهده 1980 ژنو، نباید از فسفر سفید به عنوان سلاح در مناطق غیر نظامی استفاده کرد؛ اما هیچگونه قانون بین‌المللی در برابر استفاده از این سلاح به عنوان یک پوشش برای پنهان کردن فعالیت‌ها و تحرکات نظامی یا مشخص کردن یک منطقه وجود ندارد. Charles Heyman کارشناس امور نظامی و افسر بازنشسته ارتش انگلیس می‌گوید: در صورت استفاده تعمدی از فسفر سفید علیه مردم یا گروهی از افراد، بررسی این امر به لاهه منتهی می‌شود. فسفر سفید می‌تواند به عنوان سلاح کشتار جمعی به شمار بیاید. قطرات فسفر در صورت تماس پوست را خواهد سوزاند.
بمب‌های
این بمب‌ها هنگام انفجار زخم‌های بسیار عمیقی را در کسانی که در معرض آن قرار بگیرند ایجاد می‌کند و همچنین با انفجار این بمب‌ها، تک‌تیراندازان و کسانی که تله‌های انفجاری را از دور کنترل می‌کنند، مجبور می‌شوند پناه بگیرند. فسفر سفید؛ پوشش شیمیایی فعالیت‌های نظامی است که می‌تواند تا استخوان را بسوزاند و هنگام قرار گرفتن در معرض اکسیژن به رنگ زرد می‌سوزد و دود بسیار غلیظی ایجاد می‌کند.
این ماده برای ایجاد پوشش جهت انجام فعالیت‌های نظامی یا سوزاندن استفاده می‌شود که می‌تواند به عنوان سلاحی برای ایجاد زخم‌ها و سوختگی‌های بسیار خطرناک و عمیق مورد استفاده قرار بگیرد. سوختگی با فسفر معمولا از نوع درجه 2 یا 3 می‌باشد و تا هنگامی که فسفر از روی محل تماس برداشته نشود به سوزاندن ادامه می‌دهد و رسیدن این ماده به استخوان مسئله‌ای عجیب نیست.
بمب‌های تا کنون عربستان، آمریکا، رژیم صهیونیستی، رژیم صدام، داعش، جبهه‌النصره و اوکراین از بمب‌های فسفری استفاده کردند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: