افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...نظر عارف درباره کاندیداتوری کواکبیان

سیاست | سه شنبه ۱۱ خرداد ۹۵ ساعت ۱۸:۲۰ | نسخه چاپي

 رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم، درباره کاندیداتوری مصطفی کواکبیان برای هیأت رئیسه مجلس گفت: کاندیداتوری ایشان تصمیم فردی بود و فراکسیون امید کاندیدایی برای ریاست معرفی نکرد.
محمدرضا عارف در گفت‌وگو با «خبرآنلاین» درباره تغییر هیأت رئیسه دائم مجلس نسبت به هیأت رئیسه موقت نیز گفت: رأی نمایندگان بود که تصمیم گرفتند ترکیب هیأت رئیسه را تغییر دهند و ما هم از ایشان تشکر می‌کنیم.
او درباره کاندیداتوری مصطفی کواکبیان برای ریاست مجلس اظهار کرد: فراکسیون ما تصمیم گرفت که کاندیدایی برای ریاست نداشته باشد، اما هر نماینده یک جنبه فردی دارد و یک جنبه فراکسیونی که باید به تصمیمات فراکسیون خود عمل کند. آقای کواکبیان از جایگاه حق و حقوق فردی خود استفاده کرد. از این جایگاه مجاز بود که کاندیدا شود و دیدیم که سریع انصراف هم دادند؛ منتها چون وارد پروسه رأی‌گیری شده بود، نتوانستند کاری بکنند.
عارف ادامه داد: بنا نیست هر کار فردی که یک نفر انجام داد، بلافاصله به فراکسیون ربطش دهیم. ما باید بتوانیم از هر تصمیمی که فراکسیون می‌گیرد، دفاع کنیم.
نماینده مردم تهران، درباره کمیسیون‌های مجلس نیز گفت که باید در کمیسیون‌هایی که کمتر جاذبه دارد، حضور پیدا کنیم و از همین رو من به کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌روم.
عارف درباره انتخاب مطهری به عنوان نایب رئیس دوم مجلس نیز اظهار کرد: ما با تحلیل، آقای مطهری را در لیست خود گذاشتیم، چراکه یک چهره ارزشمند و ارزشی است که مطالبات مردم را خیلی خوب در مجلس دنبال می‌کند و دغدغه‌اش ارزش‌ها و انقلاب است. من از نمایندگان مجلس تشکر می‌کنم که ایشان را انتخاب کردند و امیدوارم ایشان بتواند در هیأت رئیسه نقش مؤثرتر و کارآمدتری داشته باشد.
وی همچنین درباره حضور اعضای فراکسیون امید در کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفت:‌ دوستان ما بر اساس علاقه و تجربه خود را برای کمیسیون‌های مختلف نامزد کرده‌اند. توصیه ما به دوستان این بود که بر اساس تخصص جلو بروند، نه بر اساس جاذبه‌هایی که کمیسیون‌ها دارند. نباید به این جاذبه‌ها توجه چندانی داشت.
عارف ادامه داد: خیلی از نمایندگان توانمندی برای عضویت در چندین کمیسیون را دارند، منتها توصیه ما این است که دوستان به کمیسیون‌هایی بروند که جاذبه کمتری دارند تا بتوانیم توزیع منطقی و معقولی را از نظر تخصص و کارآیی در کمیسیون‌های مختلف مجلس داشته باشیم. من کمسیون آموزش را انتخاب کرده‌ام که دیگران به کمیسیون‌های پرجاذبه بروند.
او درباره آرایی که اعضای لیست امید به او برای ریاست در هیأت رئیسه موقت ندادند نیز گفت:‌ ما به هیچ‌وجه عقب‌نشینی نکردیم. نگاه ما یک مجلس تعاملی بود تا به وحدت برسیم.
عارف همچنین درباره اعتبارنامه‌ها و سکوت فراکسیون امید در برابر اعتبارنامه قاضی‌پور تاکید کرد: موضع جدی ما این بود که دوستان حتی‌الامکان اعتراض نکنند و من صمیمانه از این رویکرد نمایندگان تشکر می‌کنم. برای اولین‌بار هیچ اعتراضی روی هیچ پرونده‌ای نشد. بالاخره نمایندگان از کانال‌های مختلف عبور کرده‌اند و شورای محترم نگهبان آنها را تأیید کرده است. در قانون هم آمده که اگر پرونده جدیدی بود اعتراض شود. همیشه نباید دنبال آخرین راه‌حل باشیم. راه‌حل‌های مسالمت‌آمیزی وجود دارد که همدلی در مجلس حفظ شود.
او در پایان درباره وزن اصلاح‌طلبان در مجلس گفت: ما به دنبال وزن‌کشی نیستیم، بلکه به دنبال یک مجلس ملی هستیم که مشکلات اساسی را حل کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟