بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


رقم نجومی فیش های حقوقی مدیران؛ پاداش و حق حضور برخی مدیران «ایران خودرو» ۲ برابر شد

اقتصاد | شنبه ۰۸ خرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۳۳ | نسخه چاپي

سونامی حقوق و پادش‌های عجیب و غریب مدیران ارشد شرکت‌ها و موسسات دولتی و شبهه دولتی این روزها به راه افتاده و بعد از ماجرای پرداخت‌های عجیب در بیمه مرکزی و تایید این ماجرا در جامعه پزشکی امروز هم خبری در خصوص دوبرابر شدن پاداش و حق حضور برخی مدیران ایران‌خودرو در سال ۹۴ منتشر شد.
سایت صبحانه، صبح امروز اسناد پاداش یکی از شرکت‌های تابعه ایران‌خودرو را منتشر کرده و می‌نویسد: بررسی ها نشان می‌دهد ماجرای پرداخت پاداش‌های صدها میلیونی به مدیران ارشد، صرفا در بخش های بانکی مصداق نداشته و به‌عنوان مثال، یک شرکت وابسته به ایران خودرو با نام "سرمایه گذاری سمند" پرداختی قابل توجهی به اعضای هیئت مدیره خود داشته است که اتفاقا، اعضای آن جزء مدیران ارشد گروه ایران خودرو، در این شرکت به عنوان رییس هیئت مدیره حضور دارد، عباس ملکی طهرانی که در سال ۹۲ به عنوان قائم مقام ارشد یکه زارع منصوب شده بود، به عنوان نایب رییس هیئت مدیره این شرکت، کامیار عطایی معاون اقتصادی ایران خودرو به عنوان عضو دیگر هیئت مدیره، ولی ملکی از مدیران با سابقه ایران خودرو به عنوان دیگر عضو هیئت مدیره و علی شیخی رییس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل به عنوان مدیرعامل شرکت "سرمایه گذاری سمند" فعالیت می کنند.
مطالعه آخرین صورت های مالی منتشره توسط این شرکت که مربوط به سال ۱۳۹۴ است، نشان می دهد برای سال گذشته، مبلغ ۳ میلیارد و ۲۷۵ میلیون ریال به عنوان حق حضور و پاداش هیئت مدیره این شرکت در نظر گرفته شده که این رقم نسبت به سال ۱۳۹۳، دقیقا ۲ برابر شده است.

ثبت_جهش_160_میلیون_تومانی_در_سال_94/_پاداش_و_حق_حضور_برخی_مدیران_«ایران_خودرو»_2_برابر_شد_/

خیلی‌ها این موج رسانه‌ای را به رسانه‌های منتقد دولت نسبت می‌دهند که قصدشان تخریب دولت و عملکرد اقتصادی آن است اما چه این ادعا درست باشد و چه نباشد چیزی از واقعیت موجود در شرایط فعلی کم نمی‌کند و عجیب اینکه متولیان امر با بستن این انگ‌های سیاسی به رسانه‌های منتشر کننده این اخبار مثل همیشه از رسانه‌ای شدن این دست اخبار ناراحتند. در حالی که انتظار می‌رفت با توجه به واکنش‌های موجود خودشان دست به‌کار شوند و پاسخ این مطالبه عمومی را بدهند. به هر حال این سوال ذهن خیلی‌ها را مشغول کرده که دولتی که می‌تواند با بررسی‌ها موجود عده‌ای را از دریافت یارانه ۴۵ هزار تومانی محروم کند چگونه نمی‌تواند مدیرانی را حقوق و پاداش‌های چند ده میلیونی دریافت می‌کنند را شناسایی و مواخذه کند.
موضوع دیگری که در این زمینه وجود دارد واکنش خیلی‌ها در توجیه دریافتی مدیران ارشد موسسات و سازمان‌های بزرگ است و آن را متناسب با وضعیت مالی سازمان و عملکردشان می‌دانند و این را توجیهی برای دریافت پاداش و حقوق‌های بالا می‌دانند. در اینکه هر مدیری با توجه به میزان شایستگی‌اش در خلق ثروت برای موسسه و بنگاهش دریافت بالا هم داشته باشد شکی نست اما آیا این مسئله در سازمان‌های ایرانی هم صدق می‌کند؟ شکی نیست که اگر مدیری مثلا مثل مدیران ایران خودرو در سند بالا شایسته دریافت چنین پاداشی باشد یعنی اینکه توانسته در یک سال اخیر بنگاه اقتصادی‌اش را به موفقیت‌هایی برساند و شکی نیست که این موفقیت‌ها و کسب درآمدها باید در شرایط کارکنان و کارگران ان هم بروز و ظهور داشته باشد و این در حالی است که می‌دانیم سال گذشته حداقل دستمزد کارگران ۸۱۲ هزار تومان تعیین شده است. گره اصلی ماجرا در واقع اینجاست که گویا مدیران ایرانی در هر شرایطی و با هر نوع عملکردی مستحق دریافت پاداش‌های آنچنانی هستند و تلاش‌های رسانه‌ای برای برملا کردن این اعداد و ارقام با مخالفت‌ها و کج‌خلقی‌ها آنها همراه است.
اینکه مردم در شرایط چندان مساعد اقتصادی به‌سر نمی‌برند بر کسی پوشیده نیست و مسئله آزاردهنده در این میان اختلاف شدید وضعیت اقتصادی میان کارگران و کارمندان یک سازمان و مدیران ارشدشان است. در یک شرایط مطلوب و وقتی که کارگر و کارفرما هردو از موفقیت سازمان بهره متناسبی می‌بردند شاید این ماجرا چندان حساسیت‌برانگیز نمی‌شد که امروز و در این شرایط شده.
با همه این احوال از مدیران و مسئولان کشور انتظار می‌رود نه‌تنها از انتشار این دست اخبار ناراحت و عصبانی نشوند، بلکه در پاسخ به مطالبات عمومی مردم هم این دست اخبار را شفاف بیان کنند و هم با متخلفان این عرصه برخورد کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟