خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.
نکات مهم لیست نهایی کی‌روش

ورزش | شنبه ۰۸ خرداد ۹۵ ساعت ۶:۴۱ | نسخه چاپي

بدون هیچ تردیدی مهم ترین خط خورده لیست کارلوس کی روش آندو تیموریان است. کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در لیست 23 نفره کارلوس کی روش جایی ندارد.
به گزارش آی اسپورت ، کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان دقایقی قبل 23 بازیکن را برای دیدار دوستانه مقابل مقدونیه و همچنین برگزاری اردو در این کشور به تیم ملی دعوت کرد. البته در ابتدا سرمربی تیم ملی 32 بازیکن را دعوت کرده بود اما پس از برگزاری یک هفته اردو در تهران 9 بازیکن خط خوردند.
لیست نهایی کی‌روش1- علیرضا حقیقی2- علیرضا بیرانوند3- محمدرضا اخباری4- دانیال ماهینی5 - رامین رضاییان6 - سید جلال حسینی7- پژمان منتظری8- محمد طیبی9- مرتضی پورعلی گنجی10-  میلاد محمدی1 1 - احسان حاج صفی12- کمال کامیابی نیا13- عزت الله پورقاز14- سعید عزت اللهی15- داریوش شجاعیان16- مهدی ترابی17- علیرضا جهانبخش18- اشکان دژاگه19- مسعود شجاعی20 - وحید امیری21- مهدی طارمی22 - سردار آزمون23 - کریم انصاری فرد
خط به خط با دعوتی‌ها: گلرهای دعوت شده به تیم ملی علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند ومحمدرضا اخباری هستند. محمدرشید مظاهری به دلیل همراهی تیم ذوب آهن در فینال جام حذفی از همراهی تیم باز ماند.
تنها مدافع آخری که نسبت به لیست قبلی کی روش حضور ندارد سیامک کوروشی است. مدافع فصل گذشت تیم نفت تهران نتوانست نظر کارلوس کی روش را برای حضور در لیست نهایی جلب کند. اما سیدجلال حسینی، عزت الله پورغاز، پژمان منتظری ، محمد طیبی و مرتضی پورعلی گنجی در لیست 23 نفره  حضور دارند.
تنها خط خورده مدافعین کناری وریا غفوری است. مدافع تیم فوتبال سپاهان در لیگ پانزدهم که دست بر قضا با استقلال به توافقات اولیه هم رسیده است همراه تیم ملی به مقدونیه نمی رود.این بازیکن 29 ساله که به تازگی از بند مصدومیت رها شده پیش بینی می شد که در لیست نهایی حضور نداشته باشد که همین اتفاق هم رخ داد. اما بازیکنانی چون رامین رضاییان، دانیال ماهینی، میلاد محمدی و احسان حاج صفی در این پست همراه تیم ملی به مقدونیه سفر می کنند.
مهم‌ترین خط خورده: بدون هیچ تردیدی مهم ترین خط خورده لیست کارلوس کی روش آندو تیموریان است. کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در لیست 23 نفره کارلوس کی روش جایی ندارد.آندو مصدوم بوده و لابد آمادگی کامل را نداشته است
همچنین امید ابراهیمی به دلیل همراهی تیم استقلال در فینال جام حذفی دیگر خط خورده تیم ملی در پست هافبک دفاعی است. به جای او بازیکنانی چون کمال کامیابی نیا و سعید عزت اللهی در این پست حضور دارند. البته مرتضی پورعلی گنجی هم توانایی بازی در خط هافبک دفاعی را دارد.
رحیم زهیوی، احسان پهلوان، سروش رفیعی و بختیار رحمانی چهار بازیکن دیگری هستند که به دلایل مختلف در لیست نهایی سرمربی پرتغالی تیم ملی نتوانستند جایی را به خودشان اختصاص دهند. رفیعی و رحمانی به دلیل حل نشدن مشکل سربازی شان جواز حضور مقدونیه را به دست نیاوردند.
رحیم زهیوی پس از اولین حضورش در اردوی تیم ملی موفق به قرار گرفتن در لیست نهایی نشد. احسان پهلوی هم به دو دلیل نتوانست جزو 23 نفره نهایی باشد. این بازیکن به دلیل همراهی ذوب آهن در فینال جام  حذفی و همچنین مصدومیت فرصت حضور در کنار سایر ملی پوشان را از دست داد.
تمامی مهاجمان تیم ملی و همچنین وینگرها در لیست نهایی کی روش حضور دارند. بازیکنانی نظیر داریوش شجاعیان، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، وحید امیری، مهدی طارمی، سردار آزمون و کریم انصاری فر.
نکات خواندنی از لیست نهایی تیم ملی
* همانطور که مشخص بود بازیکنان ذوب آهن و استقلال جایی در لیست نهایی کی روش نداشتند. این بازیکنان به دلیل همراهی تیم شان در فینال جام حذفی موفق به شرکت در اردوی تیم ملی در مقدونیه نشدند.
* سروش رفیعی و بختیار رحمانی دو بازیکن تیم فوتبال تراکتورسازی که هنوز خدمت سربازی شان به پایان نرسیده با ادامه مخالفت های سردار کمالی جواز خروج از کشور و همراهی با تیم ملی را نگرفتند. این در حالی است که، دو بازیکن مذکور با تیم باشگاهی شان در لیگ قهرمانان آسیا به چند کشور خارجی رفتند.
* سیامک کوروشی مدافع تیم نفت تهران در لیگ پانزدهم که پس از 4 سال دوباره فرصت حضور در تیم ملی را به دست آورده بود نتوانست خودش را در بین 23 بازیکن نهایی جای بدهد.
* رحیم زهیوی تنها بازیکن اردو اولی تیم ملی بود که در لیست نهایی جای نداشت.
* هیچ یک از بازیکنان خط خورده لژیونر نیستند و همگی در تیم های داخلی بازی می کنند.
* ذوب آهن و تراکتورسازی هرکدام با دو بازیکن بیشترین خط خورده را به خود اختصاص داده اند و تیم های استقلال تهران، استقلال خوزستان، سایپا، سپاهان و نفت از این حیث یک نماینده دارند.
* با خط خوردن سیامک کوروشی دیگر نفت تهران بیشترین نماینده را در لیست نهایی کی روش ندارد. آنها هم اکنون در کنار پرسپولیس با سه بازیکن از این حیث صدرنشین هستند.
* در حالی که در لیست 32 نفره کی روش از 10 تیم لیگ برتری بازیکن دعوت شده بود اما با خط خوردن 9 بازیکن 10 باشکاه به 7 باشگاه کاهش پیدا کرد.
* در لیست 23 نفره کارلوس کی روش 11 بازیکن لژیونر حضور دارند و این یعنی تقریبا نیمی از بازیکنان لیست حال حاضر سفیدپوشان، در داخل ایران فوتبال بازی نمی کنند.
* سیدجلال حسینی، پژمان منتظری و مسعودشجاعی تنها بازیکنانی هستند که در لیست نهایی بالای 30 سال سن دارند.
* سعید عزت اللهی با 19 سال جوان ترین بازیکن لیست حال حاضر تیم ملی به حساب می آید.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟